Niedziela, 6 września

KONKATEDRA P.W. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14)
godz.12.00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych, celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

SCENA WINOBRANIOWA
(Plac Teatralny)
Dzień drugi

godz. 12.00 „Od wiosny do zimy” reż. Katarzyna Kawalec-Dowgiałło
godz. 14.00 Przemek Szczotko
godz. 16.00 „Od wiosny do zimy” reż. Katarzyna Kawalec-Dowgiałło
godz. 16.30 Siostry Massier
godz. 18.00 „Ładne piosenki” program estradowy Teatru Rozrywki „Trójkąt”
godz. 20.00 „Małe Kino czyli poezja śpiewana na rockowo”

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO

godz. 13.00 - 14.00 Boisko w Ługowie
godz. 14.30 - 15.30 Park w Kiełpinie

MIASTECZKO WINIARSKIE
(Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia
od godz. 10.00 „(Nie) Winny Ogródek”
godz. 16.00 - 20.00 „WinoGranie” DJ’s Set Lepiey

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ
(odjazd WinoBusów parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej) bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10.00-17.00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów - zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 1030 - 1700.

Rozkład:
  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Łukasz” w Wityniu koło Świebodzina - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 1.330
  • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.45
  • Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Pod Wieżą” w Trzebule - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.45
  • Winnica „Cantina” w Mozowie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 16.30, powrót ok. godz. 19.00
WinoBusy w rygorze sanitarnym *

* W cenie biletu jest: przejazd autokarem, opieka przewodnika na trasie do winnicy, spotkanie z winiarzem - spacer po winnicy, zapoznanie z historią winnicy i jej specjalnościami. Uwaga! Program wycieczki przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy założyć praktyczne przewiewne ubranie (przyda się sweter lub polarek na wieczór:) i wygodne buty.

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16.00 - 21.00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

godz. 17.00 „Poznaj smak Gruzji. Sześć win i podróż po Gruzji prawdziwej”

obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia i Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

LUNAPARK
od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY
od godz. 10.00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO
(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 17.00 – 21.30 Strefa animacji dla dzieci – gry zespołowe (godz. 1700 - 1900), Show z elementami Breaking'u (Break Dance), Beat Box i Freestyle (One Man Army Rademenez Show) (godz. 1900 - 2130)

4 KĄTY W WIGWAMIE
gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty) godz. 11.00 - 13.00 „Idzie zima! - robimy zapasy na zimę w wiosce indiańskiej”

IMPREZY SPORTOWE
  • godz. 8.30 Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)
  • godz. 9.00 II Turniej Winobraniowy Bajkowe Korty, ul. Kąpielowa 11 (organizator: Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, www.ztwl.pl)
  • godz. 10.00 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt Zespół Edukacyjny nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt” Drzonków i Szkoła Podstawowa nr 24 w Zielonej Górze)
  • godz. 10.00 Memoriał Michała Połczyńskiego turniej siatkarski Hala ZSOiS, ul. Wazów 76 (organizator: Lubuski Związek Piłki Siatkowej, www.lzps.pl)
  • godz. 11.00 Mecz piłki nożnej ligi Juniora Starszego Lechia Zielona Góra vs. Czarni Witnica Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
  • godz. 14.00 Mecz I Ligi Rugby Wataha RC Zielona Góra vs. RC Legia Warszawa Stadion, ul. Wyspiańskiego 58 (organizator: Wataha Rugby Club Zielona Góra)
  • godz. 19.15 PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra vs. Fogo Unia Leszno Stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69 (organizator: ZKŻ SSA)
IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

od godz. 10.00 „Insect day” spotkaniami ze specjalistami, wystawa, warsztaty Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze, www.centrumprzyrodnicze.pl)

godz. 17.00 „Winobraniowy Koncert w Ogrodzie” wykonanie: Espresso Doppio & Michał Hadasik z gościnnym udziałem Jacka Olejarza Giuseppe Antonacci (gitara, śpiew), Luigi Leoni (gitara), Michał Hadasik (piano), Jacek Olejarz (instrumenty perkusyjne) Ogród Botaniczny i Mini ZOO, ul. Botaniczny 50A (organizator: Ogród Botaniczny i Mini ZOO, www.minizoo-zielonagora.pl)
brak podpisu