Sobota, 14 września

KOROWÓD WINOBRANIOWY pod hasłem Cyrk 

godz. 12.00 (ul. 3 Maja)

W tym roku królować będą maski, niecodziennie i nieoczywiste stroje, udziwnione fryzury, osobliwe układy choreograficzne i twarze nie z tego świata.


SCENA WINOBRANIOWA(parking przy ul. Kasprowicza)

  •  godz. 20.00 Koncert Bad Boys Blue po koncercie pokaz sztucznych ogni

MIASTECZKO WINIARSKIE(Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21.00

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ(bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni 

  • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO(Stary Rynek przy Ratuszu)
  • godz. 14.00 - 14.45 Meteroids
  • godz. 15.00 - 15.45 Aleksander Martinez - Mam talent
  • godz. 16.00 - 16.45 Pokaz Wschodnich Sztuk Walk „Budo Gala Winobranie 2019"
  • godz. 17.00 - 18.00 Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC12
  • godz. 19.00 - 20.00**Echa**
  • godz. 21.00 - 22.00**Rezerwat „Zaopiekuj się mną”**
  • po koncercie do godz.1.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

 LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

WARSZTATY SLACKLINE (deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)
„Uczymy się chodzić po taśmie” warsztaty slackline dla dzieci
POKAZ SLACKLINE(deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)
Dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie
WINOBRANIOWE BREAKOWISKO(podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

  • godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty Breaking (Break Dance)
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Strefa Falubaziaka”
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Motomyszy

TAŃCZĄCE FONTANNY(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)
  • godz. 22.00 Pokaz „Tańczących Fontann” z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta
  • godz. 24.00 Pokaz „Tańczących Fontann” w rytm muzyki współczesnej

 czas pokazu ok. 30 minut

MONTE VERDE FESTIVAL. III FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (Plac Teatralny)

  • godz. 14.00 - 18.00„Stara zagroda” interaktywna instalacja teatralna, Teatr Wagabunda
  • godz. 21.00„Ja gore”, Teatr Akt

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE(Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
  • godz. 17.00 i 20.00 Wasilij Sigariew „Wykrywacz kłamstw” reż. Robert Talarczyk

REJSY GALARAMI(Przystań turystyczna w Cigacicach)
  • godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE
  • godz. 9.00 Czwarty Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa, Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16 (organizator: Bowling Club)
  • godz. 10.00 III Winobraniowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. Pole Golfowe w Przytoku (organizator: Stowarzyszenie „Przytok Golf Resort”)
  • godz. 10.00 XVIII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra, Hala VI Liceum Ogólnokształcącego, ul. Św. Cyryla i Metodego 9 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”)
  • godz. 10.00 Międzynarodowe Zawody Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym - kwalifikacje olimpijskie Polish Open 2019. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)
  • godz. 10.00 Turniej Winobraniowy w strzelectwie dla mieszkańców Miasta. Strzelnica, ul. Strzelecka 22 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”)
  • godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców, Hala sportowa ul. Szafrana 6 (organizator: UKS Szczypiorniak)
  • godz. 10.45 VIII Turniej Szachowy o Puchar Bachusa, Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego (organizator: Fundacja Mistrzostwa Szachowego)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
  • godz. 10.00 - 14.00 Winobraniowy Kiermasz Książek. Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)
  • godz. 12.00 - 18.00 „Insect day” spotkaniami ze specjalistami, wystawa, zajęcia plastyczne. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze)
  • godz. 15.00 - 19.00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej. Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
  • godz. 17.00 Europejskie Dni Dziedzictwa, w programie: zwiedzanie pałacu, parku, otwarcie wystawy okolicznościowej, prelekcja poświęcona rewitalizacji założenia parkowo-pałacowego w Starym Kisielinie oraz koncert. Pałac w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 53 (organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury - Filia w Starym Kisielinie)

 WYSTAWY

  • Wystawy czasowe:„A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa
  • linorytów Arety Fedak; „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii - Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
  • Ekspozycja stała:„Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
  • Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
  • Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019”. Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3
  • Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej”
  • Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54
  • Wystawy czasowe: „100-lecie powołanie Polskiej Policji”; „Zielonogórskie atelier”; „Winnica CANTINA Karoliny i Mariusza Pacholaków w Mozowie”
  • Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
  • Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9
  • Wystawy czasowe:„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo”. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9

 

brak podpisu