Czwartek, 12 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 20.00 Koncert zespołu Cadillac - 30 lecie zespołu

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21.00 prezentacje winnic

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 14.45 - 15.45 Koncert Chóru Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Moderato oraz Śpiewnik UTW
  • godz. 16.45 - 17.45 Koncert grup: Bolero ze Starego Kisielina, Łężyczanki z Łężycy, Raculanki z Raculi
  • godz. 18.45 - 19.45 So Cool Band
  • godz. 20.45 - 22.00 Partita „Pytasz mnie co Ci dam”
  • po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

BACHUSOWE HISTORIE… (Park przy ul. Generała Józefa Sowińskiego)

  • godz. 20.00 - 23.00 Historia Winobrania na wodnym ekranie - instalacja multimedialna

PODRÓŻ Z TEATREM 4 KĄTY (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

  • godz. 16.00 - 18.00 „Francja” gry i zabawy dla dzieci

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

  • godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty New Style Hustle
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Mały Artysta”
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Kido

ARCHIWALNE WINOBRANIA W KADRZE…. (Archiwum Państwowe, al. Wojska Polskiego 67Al)

  • godz. 19.00„Zielona Góra i Winobranie w obiektywie Lubuskiej Kroniki Filmowej z lat 1959-1972” projekcje kronik filmowych z zasobów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)

  • godz. 19.00 Nikołaj Kolada „Gąska” reż. Dariusz Traszkieiwcz

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach)

  • godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 10. 00 Międzynarodowe Zawody Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym - kwalifikacje olimpijskie Polish Open 2019, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)
  • godz. 15. 00 Czwarty Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa , Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16 (organizator: Bowling Club)
  • godz. 16.00 Winobraniowy Turniej Skoku o Tyczce 2019, Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 10.00 - 17. 00 Winobraniowy Kiermasz Książek, Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)
  • godz. 15. 00 - 19.00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej. Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
  • godz. 17.00 Premiera książki „Winiarskie i bachiczne tradycje Zielonej Góry”. Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej)
  • godz. 17.00 - 21.00 „Potańcówka w Parku Pałacowym”. Park pałacowy w Starym Kisielinie, ul. Pionierów Lubuskich 53 (organizator: Zielonogórski Ośrodek Kultury - Filia w Starym Kisielinie)
  • godz. 18. 00 „Czwartek Lubuski” spotkanie autorskie z dr Wojciechem Konduszą. Klub Pro Libris WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)

WYSTAWY

  • Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak; „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii - Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
  • Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
  • Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14
  • Wystawa czasowa: „Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019”, Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3
  • Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej”
  • Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54
  • Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny p.h. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa ph. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo” Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9

brak podpisu