Niedziela, 8 września

KONKATEDRA P.W. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ(ul. Mickiewicza 14)

  • godz.12.00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych oraz przemarsz uczestników uroczystości do sceny przy Ratuszu

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 11.00 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man
  • godz. 20.00 Koncert Savage

MIASTECZKO WINIARSKIE(Stary Rynek przy Ratuszu) godz. 10.00 - 21.00
X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ(bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

  • Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
  • godz. 13.00 Ekspozycja relikwi obok sceny przy Ratuszu
  • godz. 13.00 - 13.45 Blok artystyczny ku czci Św. Urbana I, patrona Miasta, w oprawie Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz Zespołu Ludowego „Maki”. Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego i Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom Zielonej Góry
  • godz. 13.45 - 14.30 Koncert laureatów Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej Województwa Lubuskiego
  • godz. 14.45 - 16.00 Koncert grup: Pod Wiatrakiem, Melodia, Gama, Rezonans, Sukces
  • godz. 16.15 - 16.30 Grupa Latino działająca przy Stowarzyszeniu Zawsze Aktywni - Racula
  • godz. 17.00 - 17.45 Mateusz Ciawłowski YouTuber
  • godz. 18.45 - 19.45 Tribute to Sade
  • godz. 20.45 - 22.00 Magic of the Queen
  • po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski
LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWYod godz. 10.00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

  • godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty Rocking
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Bańkowe szaleństwo”
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Bboya Skoory

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE(Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5)

  • godz. 16.00 i 19.00 Dorota Truskolaska-Alibiet „Triathlon story czyli chłopaki z żelaza” reż. Piotr Nowak

HOLI - ŚWIĘTO KOLORÓW(Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego)

  • godz. 15.00 - 20.00 Holi - Święto Kolorów - baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJów

REJSY GALARAMI(Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.pl)

  • godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 9.00 Międzynarodowy Zawody Niepełnosprawnych w Bocci, Hala Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”)

  • godz. 9.00 Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Lubuski Związek Jeździecki)

  • godz. 9.30 II Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt, Sala Sportowa Zespołu Szkół Edukacyjnych nr 4 w Drzonkowie, ul. Szkolna 2 (organizator: UKS „Świt”)

  • godz. 9.30 14. Międzynarodowy Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej, Hala akrobatyczna, ul. Urszuli 22 (organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

  • godz. 10.00 4. Otwarty Winobraniowy Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego

  • (zapisy w dniu turnieju od godz. 9.15, turniej open bez podziału na kategorie wiekowe), Mała Sala gimnastyczna, ul. Podgórna 50 (organizator: AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego)

  • godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Brydża, Sala konferencyjna Centrum Biznesu (III piętro), ul. Bohaterów Westerplatte 23 (organizator: Lubuski Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)

  • godz. 11.00 Bieg Charytatywny „Polska Race Hau 2019”, Teren leśny w Starym Kisielinie (organizator: Fundacja „Pomagam na Medal”)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 8.00 XXXV Zawody w Strzelaniu Myśliwskim „Winobranie 2019” o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra, Strzelnica w Krutli koło Wolsztyna (organizator: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze)
  • godz. 12.00„Park-obraz. Park Mużakowski w Łęknicy - lubuski zabytek na liście UNESCO" wykład dr Anitty Maksymowicz, Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15 (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej)
  • godz. 15.00 - 19.00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej, Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
  • godz. 17.00 „Ja i Mauritius-Pokaż mi swoje piękno” wystawa fotograficzna Doroty Leligdowicz. - wernisaż, Mediateka Góra Mediów WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)

WYSTAWY

  • Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak; „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii - Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
  • Ekspozycja stała:„Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych.
  • Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (www.centrumprzyrodnicze.pl)
  • Wystawa czasowa:„Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019”, Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3
  • Wystawy czasowe:„Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej”
  • Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54
  • Wystawa czasowa:„100-lecie powołanie Polskiej Policji”
  • Ekspozycja stała:„Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

 

brak podpisu