Piątek, 14 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 20.00 Bracia

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ
(bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Laskach k. Przełaz - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 17.00 - 18.00 Rejs Cigacice (Port Cigacice, ul. Portowa 1)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO(Stary Rynek przy ratuszu)
„Pozytywne wibracje”
godz. 1545 - 1615 Zespół Śpiewaczy Bolero
godz. 1715 - 1800 Agata rhythm&blues
godz. 1900 - 2000 Odkrywcy Nieodkrytych Lądów reggae/ska
godz. 2100 - 2200 Positive Thusdays in Dub reggae/dub instrumentalnie
po koncercie do godz.2400 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl)
Restauracja „Wino i Grono” (http://www.grapetownhotel.pl/Restauracja) i Winnice: „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Winiarnia-Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Trojan” (www.facebook.com/winnicatrojan) i „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl)
Restauracja „Il Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)

LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

W ŚWIECIE BAJEK
(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty, www.facebook.com/TEATR-4-KĄTY-429325424163284/)
godz. 16.00 - 18.00 „Lis i kot” gry i zabawy dla dzieci 

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO(podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska, www.alefrajda.wixsite.com/frajda)
godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Gry i gierki”
godz. 17.30 – 21.00 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Tobiasza Cichońskiego - Magika z Karpacza 

WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

II FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH „MONTE VERDE FESTIVAL” (organizator: Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 20.00 Lech Raczak, Piotr Tetlak „Rabin Maharal i Golem, czyli Prawda i Śmierć” reż. Lech Raczak, Teatr Asocjacja 2006 - Polski Nurt Teatru
Plastycznego Poznań (parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14)
godz. 22.00 „Misterium Buffo” wg Dario Fo, reż. Lech Raczak, Teatr Orbis Tertius - Trzeci Teatr z Poznania (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)
godz. 23.00 Spotkanie z Lechem Raczakiem, współtwórcą legendarnego Teatru Ósmego Dnia (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 19.00 Daniel Glattauer „Cudowna terapia” reż. Marek Szarsza

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)

WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)
Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl
„Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018” Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)
„Winny gród w malarstwie Sylwi Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.pgnig.pl/zielonagora)

Wyciślok Marek