Środa, 12 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 20.00 Coma

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ
(bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenie Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 17.00 - 19.00 Rejs Cigacice-Krępa-Cigacice (Port Cigacice, ul. Portowa 1)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO(Stary Rynek przy ratuszu)
„Zielona tańczy”
godz. 15.00 - 15.30 Zespół Taneczny „Ladys”
godz. 15.40 - 16.10 Szkoła Tańca „Tabasco Break Rebels”
godz. 16.15 - 16.45 Studio Mieszkalska „Łap Taniec”
godz. 16.50 - 17.20 Szkoła Tańca „Zielonogórski Klub Tańca Sportowego BUGS”
godz. 17.25 - 17.55 Szkoła Tańca „St. Street Dance”
godz. 18.00 - 18.35 Szkoła Tańca „Keep on Dancing”
godz. 18.40 - 19.10 Szkoła Tańca „Let`s Dance”
godz. 19.15 - 20.00 Szkoła Tańca „Spoko Family”
godz. 20.45 - 22.00 Love Maker polskie i światowe hity
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl)
Restauracja „Wino i Grono” (http://www.grapetownhotel.pl/Restauracja) i Winnice: „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Winiarnia-Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Trojan” (www.facebook.com/winnicatrojan) i „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl)
Restauracja „Il Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)

LUNAPARK od godz. 10.00 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

W ŚWIECIE BAJEK
(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty, www.facebook.com/TEATR-4-KĄTY-429325424163284/)
godz. 16.00 - 18.00 ,,Złota Rybka i Rybak” gry i zabawy dla dzieci 

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO(podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska, www.alefrajda.wixsite.com/frajda)
godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Falubazowe animacje”
godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Motomyszy i zawodników Falubazu

IMPREZY SPORTOWE
godz. 15.00 Mecz piłki nożnej ligi junior starszy KS Falubaz Zielona Góra v. Czarni Żagań (boisko MOSiR ul. Sulechowska, organizator: KS Falubaz Zielona Góra)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 Uroczysta sesja Rady Miasta: nadanie godności Honorowego Obywatela Miasta oraz wręczenie Nagród Kulturalnych Miasta (Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, ul. Stefana Wyszyńskiego 19a)

WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”; Luc Vernimmen „Rysunek Satyryczny” Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)
Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl
„Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018” Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)
„Winny gród w malarstwie Sylwi Gromackiej-Staśko” Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.pgnig.pl/zielonagora)

brak podpisu