Niedziela, 9 września

KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚWIĘTEGO URBANA I (ul. Braniborska 17)
godz.12.00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych, celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego oraz przemarsz uczestników uroczystości do sceny przy ratuszu.

SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 1100 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man 
godz. 20.00 Ace of Base.

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Saint Vincent” w Borowie Wielkim - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
„Rockowo wieczorowo”
godz. 13.30 Ekspozycja relikwii św. Urbana I obok sceny przy ratuszu
godz. 13.40 Blok artystyczny poświęcony patronowi Miasta w oprawie Zespołu Pieśni i Tańca „Maki”
godz. 13.50 Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego i Prezydenta Miasta
Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom winobraniowym
godz. 14.00 - 15.00 Arete poezja śpiewana
godz. 15.30 - 16.30 Prezentacja Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze
godz. 17.00 - 17.45 Artur Strączek pop
godz. 18.45 - 19.45 Wath the Funk pop/funk/jazz/retro
godz. 20.45 - 22.00 Drymba Da Dzyga ethno rock
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl)
Restauracja „Wino i Grono” (http://www.grapetownhotel.pl/Restauracja) i Winnice: „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Winiarnia-Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Trojan” (www.facebook.com/winnicatrojan) i „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl)
Restauracja „Il Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)

LUNAPARK od godz. 1000 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

ŚWIETLNY PARK RZEŹB (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)
godz. 900 - 2200 - pokaz specjalny od godz. 20.00 - 22.00

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska, www.alefrajda.wixsite.com/frajda)
godz. 17.00 - 17.15 Rozgrzewka dla dzieci
godz. 17.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci „Zabawy sensoryczne”
godz. 17.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Szkoły Tańca Spoko Family

WINOBRANIOWY MONTMARTRE (deptak, wokół ratusza)
godz. 12.00 „Zielonogórscy Artyści malują ślady winiarstwa zachowane w architekturze Zielonej Góry”, malują: Anna Bembenek, Andrzej Bembenek,
Jerzy Fedro, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Izabela Sak, Anna Zawadzka-Dziuda i inni…

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 17.00 i 20.00 John Tobias „Czy Ty to Ty?” reż. Robert Talarczyk

IMPREZY SPORTOWE
godz. 9.30 II Bieg 4 Żywiołów
(tor przeszkód, ul. Racula-Chmielna, organizator: Stowarzyszenie „Racula”)
godz. 9.30 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt
(hala sportowa Zespołu Edukacyjnego nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt”)
godz. 10.00 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej
(hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)
godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Brydża o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra (Palmiarnia Zielonogórska ul. Wrocławska 12a, organizator: Okręgowy Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)
godz. 12.00 Otwarte Mistrzostwa Lubuskiego w Powożeniu Zaprzęgami
(Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, organizator: Lubuski Związek Jeździecki)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)

WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”
Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)
Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”. Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

brak podpisu