Sobota, 8 września

KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚWIĘTEGO URBANA I (ul. Braniborska 17)
godz. 20.00 Uroczysta msza święta ku czci Patrona Miasta - Św. Urbana I. Po mszy przeniesienie relikwii w orszaku wiernych do konkatedry p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej (ul. Mickiewicza 14)

SCENA WINOBRANIOWA (parking plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 12.00 - 15.00 Ogólnopolski Winobraniowy Maraton Indoor Cycling
godz. 20.00 „Tanecznie i filmowo” koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Czesław Grabowski

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy ratuszu)
godz. 10.00 - 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wielkopolski), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 35,00 zł, w dniu wyjazdu 40,00 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 9.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)
Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30 
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30 
Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 1100, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 2: odjazd godz. 1700, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
REJSY GALARAMI (Przystań TU w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy ratuszu)
„Rockowo wieczorowo”
godz. 13.00 - 14.00 Prezentacja Społecznego Ogniska Artystycznego Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze
godz. 14.00 - 14.15 Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry Winobranie - Bachus z rąk Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego odbiera klucze do bram miasta
godz. 14.15 - 15.15 Kabaret Filip z Konopi
godz. 15.45 – 16.30 Spotkanie z Centrum Metamorfoz
godz. 16.45 - 17.45 Prezentacja Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa w Zielonej Górze
godz. 18.45 - 19.45 Alpha Dog rock
godz. 21.00 - 22.00 Lipali rock
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

WINOBRANIOWE SMAKI
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic i wraz z nimi podawane.
Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl)
Restauracja „Wino i Grono” (http://www.grapetownhotel.pl/Restauracja) i Winnice: „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Winiarnia-Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Trojan” (www.facebook.com/winnicatrojan) i „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl)
Restauracja „Il Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)

LUNAPARK od godz. 1000 (parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (deptak)

BACHUSOWA HISTORIA… (Plac Słowiański)
godz. 21.00 - 24.00 Mapping - multimedialna instalacja Artystów z Torunia

ŚWIETLNY PARK RZEŹB (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny)
godz. 900 - 2200 - pokaz specjalny od godz. 20.00 - 22.00

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 19.00 Anat Gov „Najlepsze przyjaciółki” reż. Marek Brand

IMPREZY SPORTOWE
godz. 8.00 XXXIV Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra „Winobranie 2018” w strzelaniach myśliwskich (Strzelnica myśliwska w Krutli k/Wolsztyna, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, ul. Poznańska 13, www.zielonagora.pzlow.pl)
godz. 9.00 Ogólnopolskie Zawody Aqua Laser-Run Dzieci, Młodzieży i Oldbojów
(Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)
godz. 9.30 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt
(hala sportowa Zespołu Edukacyjnego nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt”)
godz. 10.00 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej
(hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)
godz. 10.00 VI Turniej Winobraniowy Piłki Ręcznej Mężczyzn - Eliminacje Wojewódzkie Pucharu Polski hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)
godz. 10.00 Mecz piłki nożnej ligi młodzik TS Przylep v. Korona Wschowa
(boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
godz. 10.00 Turniej Winobraniowy w strzelectwie sportowym dla dzieci i młodzieży szkolnej (strzelnica, ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)
godz. 11.00 Mecz piłki nożnej ligi junior młodszy Spartakus v. Czarni Żagań
(boisko MOSiR ul. Sulechowska, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
godz. 12.30 Mecz piłki nożnej ligi junior młodszy TS Przylep v. Tęcza Krosno Odrzańskie (boisko MOSiR ul. Amelii, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)
godz. 17.00 IX LOTTO Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej (ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG, organizator: Totalizator Sportowy Sp. z o. o., www.zielona.gora.lotto.pl oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)
godz. 19.00 33. Nocny Bieg Bachusa (start ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG, organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)
godz. 19.05 IV Winobraniowy Marsz Nordic Walking (start ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG, organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 21.00 „Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego w programie min.: edukacja przyrodniczo-łowiecko-leśna, sprawdzian wiedzy o przyrodzie łowiectwie, leśne „KOŁO Fortuny”, mała wystawa artefaktów łowieckich, lokalni artyści, wyrobnicy „Łowiectwo moim natchnieniem… obrazy, elementy rzeźbione w drewnie”, degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko… (ul. Pod Filarami, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)
godz. 10.00 - 18.00 „Strefa Zielonogórskiego Rękodzieła” prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła ludowego i amatorskiego (Plac Powstańców Wielkopolskich)
godz. 14.30 Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkursu na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018” - wernisaż (organizator: Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)
godz. 15.30 - 22.30 „Chill Fest 3.0 - winobraniowa strefa młodych” w programie: scena młodych artystów, animacja dla dzieci, taniec belgijki, Żywa Biblioteka, foodtrucki i strefa gastronomiczna (parking Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, organizator: Młodzieżowa Rada Miasta)
godz. 19.30 Koncert Winobraniowy, wykonanie: Cappella Viridimontana pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, w programie: Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Stanisław Sylwester Sarzyński (konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej, organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze "Cantores", www.ztscantores.pl)

WYSTAWY
„Zielona Góra - Nowe Miasto” wystawa fotografii; „Żużel w sztuce”
Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, http://www.bwazg.pl)
Wystawy czasowe: „Przyroda Ziemi Lubuskiej w rysunku i akwareli Roberta Jurgi”; zdjęcia Haliny Ratyńskiej i obrazy Katarzyny Żok „Kwiaty z łąk i pól”- cykl „Kwiaty polskie”; „Gdzie wzrok nie sięga”
Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)
Pokonkursowa wystawa Ogólnopolskiego Konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2018”. Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

brak podpisu