Sobota 2 września

KOŚĆIÓŁ PATRYNALNY PW. ŚW. URBANA (ul. Braniborska 17)
godz. 19.00 Uroczysta Msza Święta ku czci Patrona Miasta – Świętego Urbana I. Po mszy przeniesienie rzeźby w orszaku wiernych do Konkatedry pw. Świętej Jadwigi (ul. Mickiewicza 14)


SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 20.00 Koncert „Tańce nie tylko symfoniczne” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Czesław Grabowski


MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 – 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Ingrid" (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Marcus”(Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pasieka Dziki Miód”(Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winnica Góra” (Górzykowo), „Trojan” (Zabór), „U Michała” (Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny”(Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia i Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie.


FESTIWAL OTWARTYCH WINNIC
(bilety w cenie 35 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przez Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10:00-17:00; odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica "Julia" w Starym Kisielinie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz: 13:30
Winnica "Na Leśnej Polanie" w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30
Winnica "Bachusowe Pole" w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30
Winnica "Ingrid" w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30
Winnica "Na Leśnej Polanie" w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica "Equus" w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica "Bachusowe Pole" w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica "U Michała" w Zielonej Górze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica "Krucza" w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30
Winnica "Cantina" w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30
Winnica "Miłosz" w Łazie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30
Winnica "Saint Vincent" w Borowie Wielkim - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30



REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach)
godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze o Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winnica Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowa)


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 12.00 – 15.00 Studio Winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 13.00-14.00 Kabaret Słoiczek po Cukrze
godz. 14.00-14.35 Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Górze – Bachus z rąk Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego odbiera klucze do bram…
godz. 14.35 – 15.00 Kabaret Słoiczek po Cukrze
godz. 15.45 – 16.45 Kabaret Pauliny Gołębowskiej z zespołem, popowo-soulowy świat z domieszką jazzu i elektro
godz. 17.30 – 18.30 Koncert zespołu Dubai Dixi Band
godz. 19.00 – 20.00 Koncert Haliny Benedyk i Marka Antonelliego
godz. 20.45 – 22.00 Koncert zespołu Mateusza Krautwursta z zespołem, mieszanka funky, jazzu i soulu z dużą dawką energii
po koncercie do godz. 24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka z Tomaszem Oszmiańskim i Pawłem Bamse Jakubowskim


„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Winiarnia „Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnice: „Julia”(www.winnicajulia.pl) i „Pod Lubuskim Słońcem”(www.podlubuskimsloncem.pl)
Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnice: „Equus”(www.winnicaequus.pl) i „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)
Restauracja „II Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Jakubów”(www.winnicajakubow.pl)
Restauracja „La Tulipe Noire” (www.latulipanoire.pl) i Winnice: „Miłosz”(www.winnicamilosz.pl) i „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Cantina” (www.winnicacantina.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Zajazd Pocztowy” (www.zajazdpocztowy.pl) i Winnice: „Na LeśnejPolanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl) i „Senator” (www.manufakturasenator.pl/winnica/)


LUNAPARK
od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)


JARMARK WINOBRANIOWY
od godz. 10.00 (Deptak)


MIASTO PINGWINÓW – iluminacje świetlne
(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a)

godz. 9.00 – 24.00, pokaz specjalny godz. 20.00 – wstęp wolny


WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE
(Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 17.00 i 20.00 Marcin Szczygielski „Single po japońsku” reż. Olaf Lubaszenko, Teatr My z Warszawy


PARTNERSKIE ŚWIĘTO DZIELNICY NOWE MIASTO ZIELONA GÓRA
(Sołectwo Zawada, ul. Sportowa, www.zielona-gora.pl)

godz. 14.00Uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców
godz. 15.10Oficjalne przywitanie gości oraz otwarcie Święta przez Bachusa i Prezydenta Miasta
godz. 15.40Występy artystyczne Gmin Partnerskich Neuhausen/Spree, Peitz, Neuzelle
godz. 16.20 Występy wokalne i taneczne uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 5,7,8 oraz zespołów śpiewaczych Bolero, Raculanki, Wrzos
godz. 17.20 Pokazy sportowe: kyokushin karate, rock’n’roll, żonglerka piłkarska
godz. 18.10 Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy
godz. 18.35 Polsko-niemieckie grillowanie
godz. 18.40 Pokazy taneczne: orientalny taniec brzucha, zumba, cheerleaderki
godz. 19.20 Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród
godz. 20.00 Koncert zespołu Mavers
godz. 21.30 Pokaz Teatru Ognia
godz. 21.45 Zabawa taneczna


IMPREZY SPORTOWE
godz. 9.00 II Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa
(Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16, organizator: Bowling Club, www.kreglezg.pl)

godz. 9.00 Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym „Mini Drzonków Cup 2017” (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy i Akademia Tenisa Stołowego Lucjana Błaszczyka)

godz. 10.00 X Turniej w Akrobatyce Sportowej „Winobranie 2017”
(hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

godz. 10.00 IV Turniej Winobraniowy Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra
(hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)

godz. 16.00 VIII Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar LOTTO
(ul. Wyspiańskiego w pobliżu Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, organizator: Totalizator Sportowy Sp. z o. o., www.zielona.gora.lotto.pl)

godz. 16.00 Mecz piłki nożnej III ligi seniorów KS Falubaz Zielona Góra v. Unia Turza Śląska
(stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: KS Falubaz Zielona Góra)

godz. 19.00 III Winobraniowy Marsz Nordic Walking
(ul. Wyspiańskiego w pobliżu Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

godz. 19.00 XXXII Nocny Bieg Bachusa
(ul. Wyspiańskiego w pobliżu Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 – 18.00 Świnoujście - prezentacja miasta partnerskiego, oferta turystyczna miasta i regionu
(przed siedzibą Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, www.cit.zielona-gora.pl)

godz. 14.30 Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2017” – wernisaż
(organizator: Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

godz. 17.45 Seans filmowy „33 minuty w Zielonej Górze czyli w połowie drogi” w reżyserii Tomasza Łupaka, komedia muzyczna
(Kino Newa, ul. Kazimierza Wielkiego 21, bilety w cenie 5 zł do nabycia na pół godziny przed seansem)

godz. 19.30 Koncert Winobraniowy „Claudio Monteverdi - arcydzieła muzyki sakralnej ”, wykonanie: Cappella Viridimontana, pod dyrekcją Jerzego Markiewicza
(Konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej, organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze "Cantores", www.ztscantores.pl)

od godz. 20.30 „Gadające Winogronko” mapping - multimedialna instalacja artystów z grupy Water Concept
(Plac Powstańców Wielkopolskich, godziny pokazów: 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 24.00)

godz. 21.00 Wieczorek taneczny z DJ Żabą
(organizator: Piwnica Artystyczna KAWON, ul. Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl)


WYSTAWY
Wystawy czasowe: „Kalkulacja i irytacja - obrazy i obiekty ze zbiorów Brandenburgisches Landesmuseum für Moderne Kunst we Frankfurcie n. O.; otwarcie wystawy „Constantin Sunnerberg (Cast) - rysunek satyryczny”
Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Rewitalizacja starego kwartału Zielonej Góry” koncepcje studentów architektury i urbanistyki UZ; „Zielona Góra - miasto winnic i ogrodów na starych pocztówkach” wystawa zbiorów Sławomira i Jacka Ronowiczów; „Żaby, rzekotki, kumaki” wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa Bartłomieja Najbara;
Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Multimedialne ekspozycje: Laboratorium Optyczne „Jaskinia światła”; „Układ Słoneczny”; „Zobacz i dotknij meteoryty”; Projekcje w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Na skrzydłach marzeń, Rok 2057 (3D)”; „Nasz Wszechświat; Mała gwiazdka”; „Podróż do miliarda Słońc; Ziemia, Księżyc i Słońce”; „Powrót na Księżyc; Tajemnica Ciemnej Materii”
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10, www.planetariumwenus.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2017”; prezentacja twórczości artystów związanych z Galerią Pro Arte. „Malarstwo, rzeźba, ceramika - najlepszą pamiątką wizyty w Winnym Grodzie”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Wojska Inżynieryjne - tradycja i współczesność”; „Broń pancerna w muzeach skandynawskich w obiektywie Militarnych Podróży”; „Pomniki ofiar I wojny światowej w powiecie zielonogórskim”
Ekspozycje stałe: „Dawna broń”; „Wojsko Polskie 1914-1945”; „Kobiety-żołnierze”; „Wojsko Polskie po 1945 r.”; „Gabinet myśliwski”; „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.muzeum.drzonow.eu)

„Winogron owoc krajowy”; „Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców Województwa Lubuskiego”; „Sztuka użytkowa i plastyka obrzędowa”; „Winiarstwo”; „Dawna szkoła wiejska”; „Sklep kolonialny”; „Salonik myśliwski Włodzimierza Korsaka”; „Izba pamięci Bolesława Kostkiewicza”
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

Wystawy czasowe: „Jan Hus. 600 lat później”. Wystawa Muzeum Husytów w Taborze; „Imaginarium” - malarstwo iluzjonistyczne Olega Szuplaka ; „Pracownia 72”- wystawa prac studentów Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki; Jacek Frąckiewicz „Malowidła”
Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

„Życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Ilustracja” wystawa Aleksandry Stanglewicz
Ruben Hotel (ul. Aleja Konstytucji 3 maja 1A, www.aleksandrastanglewicz.com)
brak podpisu