Niedziela 3 września

KONKATEDRA PW. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14

godz. 12:00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa dr Stefana Regmunta


SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 11:00 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man
godz. 19:00 Koncert zespołu Alphaville


MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 – 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Ingrid" (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winnica Góra” (Górzykowo), „Trojan” (Zabór), „U Michała” (Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia i Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie.



FESTIWAL OTWARTYCH WINNIC
(bilety w cenie 35 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przez Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10:00-17:00; odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica "Julia" w Starym Kisielinie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz: 13:30
Winnica "Na Leśnej Polanie"w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30
Winnica "Bachusowe Pole" w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30
Winnica "Ingrid" w Łazie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30
Winnica "Na Leśnej Polanie" w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica "Equus" w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica "Bachusowe Pole" w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica "U Michała" w Zielonej Górze - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica "Krucza" w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30
Winnica "Cantina" w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30
Winnica "Miłosz" w Łazie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30
Winnica "Saint Vincent" w Borowie Wielkim - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30


REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze o Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winnica Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowa)


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12.00 – 15.00 Studnio Winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 13.00-13.30 Bolero
godz. 13.30 Ekspozycja figury Św. Urbana I obok sceny przy Ratuszu
godz. 13.40 Blok artystyczny ku czci Św. Urbana I patrona Miasta w oprawie Zespołu Pieśni i Tańca "Maki"
godz. 13.50 Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego i Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom Zielonej Góry
godz. 14.00-14.30 Recital Andrzeja Batora
godz. 14.45 – 15.15 Koncert zespołu Winne Grona
godz. 15.30 – 16.00 Koncert zespołu Nietkowianki
godz. 16.15 – 16.45 Koncert zespołów wokalnych Rezonans i Melodia
godz. 17.30 – 18.30 Koncert zespołu Shannon, celtyckie brzmienie
godz. 19.15 – 20.15 Koncert zespołu Nadija, folkowo-rockowo energia
godz. 21.00 – 22.00 Koncert zespołu Fanfara Avantura, bałkańsi trans
po koncercie do godz. 24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka z Tomaszem Oszmiańskim i Pawłem Bamse Jakubowskim


„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Winiarnia „Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnice: „Julia” (www.winnicajulia.pl) i „Pod Lubuskim Słońcem” (www.podlubuskimsloncem.pl)
Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnice: „Equus” (www.winnicaequus.pl) i „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)
Restauracja „II Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl)
Restauracja „La Tulipe Noire” (www.latulipanoire.pl) i Winnice: „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl) i „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Cantina” (www.winnicacantina.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Zajazd Pocztowy” (www.zajazdpocztowy.pl) i Winnice: „Na LeśnejPolanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl) i „Senator” (www.manufakturasenator.pl/winnica/)


LUNAPARK
od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)


JARMARK WINOBRANIOWY
od godz. 10.00 (Deptak)


WINOBRANIOWY MONTMARTRE (Deptak, wokół ratusza)
godz. 12.00 Zielonogórscy Artyści malują Zieloną Górę


MIASTO PINGWINÓW - iluminacje świetlne
(Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a)

godz. 9.00 - 24.00, pokaz specjalny godz. 20.00 - wstęp wolny


MONTE VERDE FESTIVAL. I FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (parking przy Palmiarni)
godz. 22.00 „Carmen Funebre” reż. Paweł Szkotak, Teatr Biuro Podróży z Poznania


WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 17.00 i 20.00 Norm Foster „Old Love” reż. Andrzej Chichłowski, Teatr Gudejko z Warszawy


IMPREZY SPORTOWE
godz. 9.00 II Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Open w Bowlingu Sportowym o Puchar Bachusa
(Bowling Club Zielona Góra, ul. Zacisze 16, organizator: Bowling Club, www.kreglezg.pl)

godz. 9.00 IV Turniej Winobraniowy Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra
(hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)

godz. 9.00 Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym „Mini Drzonków Cup 2017”
(Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy i Akademia Tenisa Stołowego Lucjana Błaszczyka)

godz. 10.00 XIII Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej „Winobranie 2017”
(hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Brydża o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra
(Palmiarnia Zielonogórska ul. Wrocławska 12a, organizator: Okręgowy Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.0 - 18.00 Świnoujście - prezentacja miasta partnerskiego, oferta turystyczna miasta i regionu
(przed siedzibą Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, www.cit.zielona-gora.pl)

godz. 17.45 Seans filmowy „33 minuty w Zielonej Górze czyli w połowie drogi” w reżyserii Tomasza Łupaka, komedia muzyczna
(Kino Newa, ul. Kazimierza Wielkiego 21, bilety w cenie 5 zł do nabycia na pół godziny przed seansem)

od godz. 20.30 „Gadające Winogronko” mapping - multimedialna instalacja artystów z grupy Water Concept (Plac Powstańców Wielkopolskich, godziny pokazów: 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 24.00)



WYSTAWY
Wystawy czasowe: „Kalkulacja i irytacja - obrazy i obiekty ze zbiorów Brandenburgisches Landesmuseum für Moderne Kunst we Frankfurcie n. O.; otwarcie wystawy „Constantin Sunnerberg (Cast) - rysunek satyryczny”
Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Rewitalizacja starego kwartału Zielonej Góry” koncepcje studentów architektury i urbanistyki UZ; „Zielona Góra - miasto winnic i ogrodów na starych pocztówkach” wystawa zbiorów Sławomira i Jacka Ronowiczów; „Żaby, rzekotki, kumaki” wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa Bartłomieja Najbara; Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Multimedialne ekspozycje: Laboratorium Optyczne „Jaskinia światła”; „Układ Słoneczny”; „Zobacz i dotknij meteoryty”; Projekcje w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Na skrzydłach marzeń, Rok 2057 (3D)”; „Nasz Wszechświat; Mała gwiazdka”; „Podróż do miliarda Słońc; Ziemia, Księżyc i Słońce”; „Powrót na Księżyc; Tajemnica Ciemnej Materii”
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10, www.planetariumwenus.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2017”; prezentacja twórczości artystów związanych z Galerią Pro Arte. „Malarstwo, rzeźba, ceramika - najlepszą pamiątką wizyty w Winnym Grodzie”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Wojska Inżynieryjne - tradycja i współczesność”; „Broń pancerna w muzeach skandynawskich w obiektywie Militarnych Podróży”; „Pomniki ofiar I wojny światowej w powiecie zielonogórskim”
Ekspozycje stałe: „Dawna broń”; „Wojsko Polskie 1914-1945”; „Kobiety-żołnierze”; „Wojsko Polskie po 1945 r.”; „Gabinet myśliwski”; „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.muzeum.drzonow.eu)

„Winogron owoc krajowy”; „Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców Województwa Lubuskiego”; „Sztuka użytkowa i plastyka obrzędowa”; „Winiarstwo”; „Dawna szkoła wiejska”; „Sklep kolonialny”; „Salonik myśliwski Włodzimierza Korsaka”; „Izba pamięci Bolesława Kostkiewicza”
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

Wystawy czasowe: „Jan Hus. 600 lat później”. Wystawa Muzeum Husytów w Taborze; „Imaginarium” - malarstwo iluzjonistyczne Olega Szuplaka ; „Pracownia 72”- wystawa prac studentów Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki; Jacek Frąckiewicz „Malowidła”
Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

„Życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Ilustracja” wystawa Aleksandry Stanglewicz
Ruben Hotel (ul. Aleja Konstytucji 3 maja 1A, www.aleksandrastanglewicz.com)
brak podpisu