Wtorek 5 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 19.00 Koncert zespołu Illusion


MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 – 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Ingrid" (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie”(Proczki k. Zaboru), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winnica Góra” (Górzykowo), „Trojan” (Zabór), „U Michała” (Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia i Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie.


REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)



WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)

godz. 15.00 Rejs z Nowej Soli do Cigacic na pokładzie statku Laguna (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1)



SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12.00 – 15.00 Studio Winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 14.50 – 15.00 Pokaz Studia Mieszkalska - Łap Taniec
godz. 15.00 – 15.45 Pokaz Szkoły Tańca Free Mind
godz. 16.00 – 16.45 Pokaz Szkoły Tańca Brzucha Oriental Art
godz. 17.30 – 18.30 Koncert zespołu Vanessa & Sorba
godz. 19.15 – 20.15 Koncert zespołu Zagrali i Poszli, piosenka drogi z domieszką bluesa, folku i country
godz. 21.00 – 22.00 Koncert zespołu Broker, hity muzyki polskiej i zagranicznej
po koncercie do godz.24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka z Tomaszem Oszmiańskim i Pawłem Bamse Jakubowskim


„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Winiarnia „Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnice: „Julia” (www.winnicajulia.pl) i „Pod Lubuskim Słońcem”(www.podlubuskimsloncem.pl)
Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnice: „Equus” (www.winnicaequus.pl) i „Żelazny”(www.facebook.com/winnicazelazny)
Restauracja „II Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl)
Restauracja „La Tulipe Noire” (www.latulipanoire.pl) i Winnice: „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl) i „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Cantina” (www.winnicacantina.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Zajazd Pocztowy” (www.zajazdpocztowy.pl) i Winnice: „Na LeśnejPolanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl) i „Senator” (www.manufakturasenator.pl/winnica/)



LUNAPARK
od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)


JARMARK WINOBRANIOWY
od godz. 10.00 (Deptak)


WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19.00 Henry Lewis, Jonathan Sayer, Henry Shields „Nic nie gra” reż. Paweł Okoński, Teatr Komedia z Wrocławia


IMPREZY SPORTOWE
godz. 14.00 55. Mityng Winobraniowy (stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, www.lzla.zgora.pl)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 12.00 Uroczysta sesja Rady Miasta. Wręczenie Nagród Kulturalnych Miasta Zielona Góra (Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10, www.planetariumwenus.pl)

godz. 18.00 Koncert Orkiestry Dętej „Zastal”
(Przy budynku nr 12, teren Zastalu, wejście główną bramą od ul. Sulechowskiej, Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Zastal, www.odzastal.pl)

godz. 17.45 Seans filmowy „33 minuty w Zielonej Górze czyli w połowie drogi” w reżyserii Tomasza Łupaka, komedia muzyczna (Kino Newa, ul. Kazimierza Wielkiego 21, bilety w cenie 5 zł do nabycia na pół godziny przed seansem)

od godz. 20.30 „Gadające Winogronko” mapping - multimedialna instalacja artystów z grupy Water Concept (Plac Powstańców Wielkopolskich, godziny pokazów: 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 24.00)


WYSTAWY
Wystawy czasowe: „Kalkulacja i irytacja - obrazy i obiekty ze zbiorów Brandenburgisches Landesmuseum für Moderne Kunst we Frankfurcie n. O.; otwarcie wystawy „Constantin Sunnerberg (Cast) - rysunek satyryczny”
Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Rewitalizacja starego kwartału Zielonej Góry” koncepcje studentów architektury i urbanistyki UZ; „Zielona Góra - miasto winnic i ogrodów na starych pocztówkach” wystawa zbiorów Sławomira i Jacka Ronowiczów; „Żaby, rzekotki, kumaki” wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa Bartłomieja Najbara;
Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Multimedialne ekspozycje: Laboratorium Optyczne „Jaskinia światła”; „Układ Słoneczny”; „Zobacz i dotknij meteoryty”; Projekcje w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Na skrzydłach marzeń, Rok 2057 (3D)”; „Nasz Wszechświat; Mała gwiazdka”; „Podróż do miliarda Słońc; Ziemia, Księżyc i Słońce”; „Powrót na Księżyc; Tajemnica Ciemnej Materii”
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10, www.planetariumwenus.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2017”; prezentacja twórczości artystów związanych z Galerią Pro Arte. „Malarstwo, rzeźba, ceramika - najlepszą pamiątką wizyty w Winnym Grodzie”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Wojska Inżynieryjne - tradycja i współczesność”; „Broń pancerna w muzeach skandynawskich w obiektywie Militarnych Podróży”; „Pomniki ofiar I wojny światowej w powiecie zielonogórskim”
Ekspozycje stałe: „Dawna broń”; „Wojsko Polskie 1914-1945”; „Kobiety-żołnierze”; „Wojsko Polskie po 1945 r.”; „Gabinet myśliwski”; „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Jan Hus. 600 lat później”. Wystawa Muzeum Husytów w Taborze; „Imaginarium” - malarstwo iluzjonistyczne Olega Szuplaka ; „Pracownia 72”- wystawa prac studentów Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki; Jacek Frąckiewicz „Malowidła”
Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

„Winogron owoc krajowy”; „Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców Województwa Lubuskiego”; „Sztuka użytkowa i plastyka obrzędowa”; „Winiarstwo”; „Dawna szkoła wiejska”; „Sklep kolonialny”; „Salonik myśliwski Włodzimierza Korsaka”; „Izba pamięci Bolesława Kostkiewicza”
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

„Życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Ilustracja” wystawa Aleksandry Stanglewicz
Ruben Hotel (ul. Aleja Konstytucji 3 maja 1A, www.aleksandrastanglewicz.com)
brak podpisu