Piątek 8 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 20.00 Koncert Kamila Bednarka


MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 – 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Ingrid" (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz”(Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie”(Proczki k. Zaboru), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winnica Góra” (Górzykowo), „Trojan” (Zabór), „U Michała” (Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia i Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie.


FESTIWAL OTWARTYCH WINNIC
(bilety w cenie 35 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 – 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Marcus” w Sterkowie k. Bogaczowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)


WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 15.00 i 17.00 Rejs po Odrze na pokładzie statku Laguna (Port Cigacice, ul. Portowa 1)


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 12.00 – 15.00 Studio Winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 15.30 – 16.30 Koncert zespołu Eddy's Rock & Blues Band
godz. 17.15 – 18.15 Koncert zespołu Zdrowa woda, blues z rockowymi riffami
godz. 19.00 – 20.00 „Cygański Tabor” koncert w wykonaniu Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno
godz. 20.15 – 22.00 Koncert zespołu Beltaine, world music z celtycką nutą
po koncercie do godz. 24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka z Tomaszem Oszmiańskim i Pawłem Bamse Jakubowskim


„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Winiarnia „Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnice: „Julia” (www.winnicajulia.pl) i „Pod Lubuskim Słońcem” (www.podlubuskimsloncem.pl)
Restauracja „Es la passion”(www.eslapassion.pl) i Winnice: „Equus” (www.winnicaequus.pl) i „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)
Restauracja „II Vicolo”(www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl)
Restauracja „La Tulipe Noire”(www.latulipanoire.pl) i Winnice: „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl) i „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia”(www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Cantina” (www.winnicacantina.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Zajazd Pocztowy”(www.zajazdpocztowy.pl) i Winnice: „Na LeśnejPolanie”(www.winnicanalesnejpolanie.pl) i „Senator”(www.manufakturasenator.pl/winnica/)


LUNAPARK
od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)


WINOBRANIOWY MONTMARTRE (Deptak, wokół ratusza)
godz. 12.00 Zielonogórscy Artyści malują Zieloną Górę
malują: Anna Bembenek, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Anna Zawadzka-Dziuda, Izabela Sak, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro i inni


JARMARK WINOBRANIOWY
od godz. 10.00 (Deptak)


MONTE VERDE FESTIVAL. I FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (parking przy Palmiarni)
godz. 18.00 „Poszukiwacze św. Pawła” reż. Janusz Stolarski, Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja2006 z Poznania
godz. 22.00 „Pokój” reż. Zdzisław Górski, Teatr Snów z Gdańska
godz. 23.00 „Imperium Dobrawa - In bivio - Chrzest 1050 Rocznica Chrztu Polski” reż. Janusz Stolarski, Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja2006


WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 17.00 i 20.00 Donald Churchill, Peter Yeldham „Skok w bok” reż. Andrzej Rozhin, Teatr Capitol z Warszawy


IMPREZY SPORTOWE
godz. 10.00 VII Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy „Winobranie 2017”
(korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze, www.oil.zgora.pl)

godz. 17.30 Turniej Winobraniowy w strzelectwie sportowym dla dzieci i młodzieży szkolnej
(strzelnica, ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 – 18.00 Cottbus - prezentacja miasta partnerskiego, oferta turystyczna Cottbus, Szprewaldu i powiatu Szprewald-Nysa Jelenia Góra - prezentacja miasta partnerskiego, oferta turystyczna miasta i regionu Karkonoszy (przed siedzibą Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, www.cit.zielona-gora.pl)

godz. 17.00 „Winnica Saint Vincent w Borowie Wielkim. Le rêve en bouteille. Marzenie w butelce” – wernisaż (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 17.45 Seans filmowy „33 minuty w Zielonej Górze czyli w połowie drogi” w reżyserii Tomasza Łupaka, komedia muzyczna (Kino Newa, ul. Kazimierza Wielkiego 21, bilety w cenie 5 zł do nabycia na pół godziny przed seansem)

od godz. 20.30 „Gadające Winogronko” mapping - multimedialna instalacja artystów z grupy Water Concept (Plac Powstańców Wielkopolskich, godziny pokazów: 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 24.00)


WYSTAWY
Wystawy czasowe: „Kalkulacja i irytacja - obrazy i obiekty ze zbiorów Brandenburgisches Landesmuseum für Moderne Kunst we Frankfurcie n. O.; otwarcie wystawy „Constantin Sunnerberg (Cast) - rysunek satyryczny”
Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Rewitalizacja starego kwartału Zielonej Góry” koncepcje studentów architektury i urbanistyki UZ; „Zielona Góra - miasto winnic i ogrodów na starych pocztówkach” wystawa zbiorów Sławomira i Jacka Ronowiczów; „Żaby, rzekotki, kumaki” wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa Bartłomieja Najbara; Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Multimedialne ekspozycje: Laboratorium Optyczne „Jaskinia światła”; „Układ Słoneczny”; „Zobacz i dotknij meteoryty”; Projekcje w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Na skrzydłach marzeń, Rok 2057 (3D)”; „Nasz Wszechświat; Mała gwiazdka”; „Podróż do miliarda Słońc; Ziemia, Księżyc i Słońce”; „Powrót na Księżyc; Tajemnica Ciemnej Materii”
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10, www.planetariumwenus.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2017”; prezentacja twórczości artystów związanych z Galerią Pro Arte. „Malarstwo, rzeźba, ceramika - najlepszą pamiątką wizyty w Winnym Grodzie”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Wojska Inżynieryjne - tradycja i współczesność”; „Broń pancerna w muzeach skandynawskich w obiektywie Militarnych Podróży”; „Pomniki ofiar I wojny światowej w powiecie zielonogórskim”
Ekspozycje stałe: „Dawna broń”; „Wojsko Polskie 1914-1945”; „Kobiety-żołnierze”; „Wojsko Polskie po 1945 r.”; „Gabinet myśliwski”; „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.muzeum.drzonow.eu)

„Winogron owoc krajowy”; „Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców Województwa Lubuskiego”; „Sztuka użytkowa i plastyka obrzędowa”; „Winiarstwo”; „Dawna szkoła wiejska”; „Sklep kolonialny”; „Salonik myśliwski Włodzimierza Korsaka”; „Izba pamięci Bolesława Kostkiewicza”
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

Wystawy czasowe: „Jan Hus. 600 lat później”. Wystawa Muzeum Husytów w Taborze; „Imaginarium” - malarstwo iluzjonistyczne Olega Szuplaka ; „Pracownia 72”- wystawa prac studentów Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki; Jacek Frąckiewicz „Malowidła”
Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

„Życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Ilustracja” wystawa Aleksandry Stanglewicz
Ruben Hotel (ul. Aleja Konstytucji 3 maja 1A, www.aleksandrastanglewicz.com)
brak podpisu