Sobota 9 września

KOROWÓD WINOBRANIOWY „KULTURY ŚWIATA”
godz. 12.00 (ul. 3 Maja)


SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)
godz. 20.00 Koncert Kayah
po koncercie Pokaz sztucznych ogni


MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 – 21.00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Ingrid" (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winnica Góra” (Górzykowo), „Trojan” (Zabór), „U Michała” (Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny” (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia i Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie.


FESTIWAL OTWARTYCH WINNIC
(bilety w cenie 35 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 – 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)


WINOBRANIE NA ODRZE (organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana)
godz. 12.00, 15.00 i 18.00 Rejs po Odrze na pokładzie statku Laguna (Port Cigacice, ul. Portowa 1)


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 12.00 – 15.00 Studio Winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 14.00 – 15.00 Prezentacje artystyczne Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego. Społeczne Ognisko Artystyczne w Zielonej Górze
godz. 15.30 – 16.00 Pokaz klubu FunFit2
godz. 16.00 – 16.30 Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC12
godz. 16.40 – 17.00 Koncert orkiestry Marchingband Black Diamonds Soltau
godz. 17.30 – 18.30 Koncert zespołu Foliba, zainspirowani brzmieniem afrykańskiej muzyki
godz. 19.00 – 20.00 Koncert zespołu Dubska, energia reagge, dub i ska
godz. 21.00 – 22.00 Koncert zespołu Singin Birds, swing&roll czyli piosenki z grającej szafy
po koncercie do godz. 1.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka z Tomaszem Oszmiańskim i Pawłem Bamse Jakubowskim


„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Winiarnia „Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnice: „Julia” (www.winnicajulia.pl) i „Pod Lubuskim Słońcem”(www.podlubuskimsloncem.pl)
Restauracja „Es la passion”(www.eslapassion.pl) i Winnice: „Equus” (www.winnicaequus.pl) i „Żelazny”(www.facebook.com/winnicazelazny)
Restauracja „II Vicolo”(www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl)
Restauracja „La Tulipe Noire”(www.latulipanoire.pl) i Winnice: „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl) i „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia”(www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Cantina” (www.winnicacantina.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Zajazd Pocztowy”(www.zajazdpocztowy.pl) i Winnice: „Na LeśnejPolanie”(www.winnicanalesnejpolanie.pl) i „Senator”(www.manufakturasenator.pl/winnica/)

LUNAPARK 
od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY
od godz. 10.00 (Deptak)

BACHUS NA LINIE (Deptak, plac przed sceną Miasteczka Winiarskiego)

godz. 14.00 – 20.00 Pokazy slackline (dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie), trzy pokazy po 30 min.

WINOBRANIOWY MONTMARTRE (Deptak, wokół ratusza)

godz. 12.00 Zielonogórscy Artyści malują Zieloną Górę malują: Anna Bembenek, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Anna Zawadzka-Dziuda, Izabela Sak, Andrzej Bembenek, Jerzy Fedro i inni

MONTE VERDE FESTIVAL. I FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (parking przy Palmiarni)
godz. 22.00 „Remus” reż. Zdzisław Górski, Teatr Snów z Gdańska
godz. 23.00 „Winne” reż. Edward Gramont, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)
godz. 19.00 Norm Foster „Historie łóżkowe” reż. Mirosław Połatyński, Teatr im. A. Mickiewicza z Częstochowy


IMPREZY SPORTOWE
godz. 9.00 Aqua Duathlon dla dzieci i zawody LaserRun
(Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)

godz. 9.30 XII Międzynarodowy Winobraniowy Mityng Weteranów Lekkiej Atletyki
(stadion MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, www.lzla.zgora.pl)

godz. 10.00 VII Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy „Winobranie 2017”
(korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze, www.oil.zgora.pl)

godz. 10.00 Golfowy Turniej Winobraniowy o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra
(Pole Golfowe w Przytoku, ul. Golfowa 18, organizator: Przytok Golf&Resort, www.przytokgolfresort.pl)

godz. 10.00 Turniej Winobraniowy w strzelectwie sportowym dla dzieci i młodzieży szkolnej
(strzelnica, ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

godz. 15.00 – 17.00 „Anielski Marsz Nordic Walking” dla usamodzielniających się wychowanków z placówek opiekuńczo-wychowawczych szczegółowe na stronie FB Anielski Marsz Nordic Walking, zapisy: anielskimarsz@o2.pl
(ul. Wojska Polskiego 116, organizator: Stowarzyszenie Nasze Dzieci, www.naszedzieci.zgora.pl)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 – 18.00 Cottbus - prezentacja miasta partnerskiego, oferta turystyczna Cottbus, Szprewaldu i powiatu Szprewald-Nysa Jelenia Góra - prezentacja miasta partnerskiego, oferta turystyczna miasta i regionu Karkonoszy
(przed siedzibą Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, www.cit.zielona-gora.pl)

godz. 10.00 – 13.30 „Akademia Pacjenta” winobraniowe wykłady o tematyce zdrowia
(ul. Stary Rynek 13 (I piętro), organizator: Fundacja Black Butterflies, www.blackbutterflies.com )

godz. 12.00 „VIII Zielonogórski Zombie Walk” w programie: Zbiórka Krwi, Festiwal gier planszowych, „Kurs przetrwania apokalipsy”, kurs pierwszej pomocy, VIII Zielonogórski Zombie Walk z elementami gry terenowej, Zombie Dance, wybory najohydniejszego Zombiaka, strzelnica ASG, tor sprawnościowy, pokazy sprzętu wojskowego i grup rekonstrukcyjnych, nauka obsługi przenośnych defibrylatorów AED, kurs podstaw obsługi broni i taktyki wojskowej, foto room
(ul. Fabryczna 13b, Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra www.adastra.zgora.pl)

godz. 17.45 Seans filmowy „33 minuty w Zielonej Górze czyli w połowie drogi” w reżyserii Tomasza Łupaka, komedia muzyczna (Kino Newa, ul. Kazimierza Wielkiego 21, bilety w cenie 5 zł do nabycia na pół godziny przed seansem)

od godz. 20.30 „Gadające Winogronko” mapping - multimedialna instalacja artystów z grupy Water Concept 
(Plac Powstańców Wielkopolskich, godziny pokazów: 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 24.00)

WYSTAWY
Wystawy czasowe: „Kalkulacja i irytacja - obrazy i obiekty ze zbiorów Brandenburgisches Landesmuseum für Moderne Kunst we Frankfurcie n. O.; otwarcie wystawy „Constantin Sunnerberg (Cast) - rysunek satyryczny”
Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Rewitalizacja starego kwartału Zielonej Góry” koncepcje studentów architektury i urbanistyki UZ; „Zielona Góra - miasto winnic i ogrodów na starych pocztówkach” wystawa zbiorów Sławomira i Jacka Ronowiczów; „Żaby, rzekotki, kumaki” wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa Bartłomieja Najbara; Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Multimedialne ekspozycje: Laboratorium Optyczne „Jaskinia światła”; „Układ Słoneczny”; „Zobacz i dotknij meteoryty”; Projekcje w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Na skrzydłach marzeń, Rok 2057 (3D)”; „Nasz Wszechświat; Mała gwiazdka”; „Podróż do miliarda Słońc; Ziemia, Księżyc i Słońce”; „Powrót na Księżyc; Tajemnica Ciemnej Materii”
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10, www.planetariumwenus.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2017”; prezentacja twórczości artystów związanych z Galerią Pro Arte. „Malarstwo, rzeźba, ceramika - najlepszą pamiątką wizyty w Winnym Grodzie”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Wojska Inżynieryjne - tradycja i współczesność”; „Broń pancerna w muzeach skandynawskich w obiektywie Militarnych Podróży”; „Pomniki ofiar I wojny światowej w powiecie zielonogórskim”
Ekspozycje stałe: „Dawna broń”; „Wojsko Polskie 1914-1945”; „Kobiety-żołnierze”; „Wojsko Polskie po 1945 r.”; „Gabinet myśliwski”; „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.muzeum.drzonow.eu)

„Winogron owoc krajowy”; „Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców Województwa Lubuskiego”; „Sztuka użytkowa i plastyka obrzędowa”; „Winiarstwo”; „Dawna szkoła wiejska”; „Sklep kolonialny”; „Salonik myśliwski Włodzimierza Korsaka”; „Izba pamięci Bolesława Kostkiewicza”
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

Wystawy czasowe: „Jan Hus. 600 lat później”. Wystawa Muzeum Husytów w Taborze; „Imaginarium” - malarstwo iluzjonistyczne Olega Szuplaka ; „Pracownia 72”- wystawa prac studentów Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki; Jacek Frąckiewicz „Malowidła”
Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

„Życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Ilustracja” wystawa Aleksandry Stanglewicz
Ruben Hotel (ul. Aleja Konstytucji 3 maja 1A, www.aleksandrastanglewicz.com)
brak podpisu