Niedziela 10 września

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)
godz. 10.00 – 21.00  Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Ingrid" (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Marcus”(Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pasieka Dziki Miód”(Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winnica Góra” (Górzykowo), „Trojan” (Zabór), „U Michała” (Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „Żelazny”(Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia i Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie

FESTIWAL OTWARTYCH WINNIC
(bilety w cenie 35 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 – 17.00 - odjazd  WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 14.30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30 

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach)
godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze o Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winnica Góra (rejsy rozpoczynają się  co dwie godziny, impreza biletowa)


,,WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Winiarnia „Bachus” (www.winiarnia-bachus.pl) i Winnice: „Julia”(www.winnicajulia.pl) i „Pod Lubuskim Słońcem”(www.podlubuskimsloncem.pl)
Restauracja „Es la passion” (www.eslapassion.pl) i Winnice: „Equus”(www.winnicaequus.pl) i „Żelazny” (www.facebook.com/winnicazelazny)
Restauracja „II Vicolo” (www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Jakubów”(www.winnicajakubow.pl)
Restauracja „La Tulipe Noire” (www.latulipanoire.pl) i Winnice: „Miłosz”(www.winnicamilosz.pl) i „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnice: „Cantina” (www.winnicacantina.pl) i „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl)
Restauracja „Zajazd Pocztowy” (www.zajazdpocztowy.pl) i Winnice: „Na LeśnejPolanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl) i „Senator” (www.manufakturasenator.pl/winnica/)

LUNAPARK
od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY 
od godz. 10.00 (Deptak)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE 
(Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 16.00 Robert Dorosławski „Nie tylko kobieta” reż. Robert Dorosławski, Teatr im. A. Mickiewicza z Częstochowy
godz. 19.00 Eric Emmanuel Schmitt „Małe zbrodnie małżeńskie” reż. Karol Jerzy Wróblewski, Teatr Miejski z Leszna

IMPREZY SPORTOWE
godz. 10.00 VII Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy „Winobranie 2017”
 (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze, www.oil.zgora.pl)

godz. 11.00 VI Novita Półmaraton Zielonogórski
(start - ul. Wazów w pobliżu Szkoły Medycznej, meta - stadion przy ul. Wyspiańskiego organizator: Stowarzyszenie Biegam-Pomagam, www.polmaratonzielonogorski.pl) 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 15.00 XV Konkurs Win Domowych 
(Palmiarnia Zielonogórska, organizator: Fundacja na Rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”, www.winiarze.zgora.pl)

godz. 15.00 VIII Ogólnopolski Konkurs Win i XV Konkurs Win Domowych - ogłoszenie wyników
 (Palmiarnia Zielonogórska, organizator: Fundacja na Rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”, www.winiarze.zgora.pl)

godz. 17.45 Seans filmowy „33 minuty w Zielonej Górze czyli w połowie drogi” w reżyserii Tomasza Łupaka, komedia muzyczna 
(Kino Newa, ul. Kazimierza Wielkiego 21, bilety w cenie 5 zł do nabycia na pół godziny przed seansem)

godz. 2100 Wieczorek taneczny z DJ Żabą 
(organizator: Piwnica Artystyczna KAWON, ul. Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl)

WYSTAWY
Wystawy czasowe: „Kalkulacja i irytacja - obrazy i obiekty ze zbiorów Brandenburgisches Landesmuseum für Moderne Kunst we Frankfurcie n. O.; otwarcie wystawy „Constantin Sunnerberg (Cast) - rysunek satyryczny”
Biuro Wystaw Artystycznych (Al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Rewitalizacja starego kwartału Zielonej Góry” koncepcje studentów architektury i urbanistyki UZ; „Zielona Góra - miasto winnic i ogrodów na starych pocztówkach” wystawa zbiorów Sławomira i Jacka Ronowiczów; „Żaby, rzekotki, kumaki” wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa Bartłomieja Najbara; Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych.
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Multimedialne ekspozycje: Laboratorium Optyczne „Jaskinia światła”; „Układ Słoneczny”; „Zobacz i dotknij meteoryty”; Projekcje w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Na skrzydłach marzeń, Rok 2057 (3D)”; „Nasz Wszechświat; Mała gwiazdka”; „Podróż do miliarda Słońc; Ziemia, Księżyc i Słońce”; „Powrót na Księżyc; Tajemnica Ciemnej Materii”
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10, www.planetariumwenus.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2017”; prezentacja twórczości artystów związanych z Galerią Pro Arte. „Malarstwo, rzeźba, ceramika - najlepszą pamiątką wizyty w Winnym Grodzie”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Wojska Inżynieryjne - tradycja i współczesność”; „Broń pancerna w muzeach skandynawskich w obiektywie Militarnych Podróży”; „Pomniki ofiar I wojny światowej w powiecie zielonogórskim”
Ekspozycje stałe: „Dawna broń”; „Wojsko Polskie 1914-1945”; „Kobiety-żołnierze”; „Wojsko Polskie po 1945 r.”; „Gabinet myśliwski”; „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.muzeum.drzonow.eu)

„Winogron owoc krajowy”; „Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców Województwa Lubuskiego”; „Sztuka użytkowa i plastyka obrzędowa”; „Winiarstwo”; „Dawna szkoła wiejska”; „Sklep kolonialny”; „Salonik myśliwski Włodzimierza Korsaka”; „Izba pamięci Bolesława Kostkiewicza”
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

Wystawy czasowe: „Jan Hus. 600 lat później”. Wystawa Muzeum Husytów w Taborze; „Imaginarium” - malarstwo iluzjonistyczne Olega Szuplaka ; „Pracownia 72”- wystawa prac studentów Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki; Jacek Frąckiewicz „Malowidła”
Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

„Życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Ilustracja” wystawa Aleksandry Stanglewicz
Ruben Hotel (ul. Aleja Konstytucji 3 maja 1A, www.aleksandrastanglewicz.com)
brak podpisu