Niedziela 4 września

SCENA WINOBRANIOWA
(parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 20.00 Koncert Ani Rusowicz

po koncercie do godz. 24.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka z X-Demonem


MIASTECZKO WINIARSKIE
(Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 - 18.00
Prezentacje winnic: „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Gostchorze”, „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów),„Łukasz” (Wityń), „Miłosz”(Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pod Lubuskim Słońcem”(Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Winiarka.pl”(Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra) oraz Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie


WYCIECZKI NA WINNICE
(sprzedaży biletów 25 zł w holu Zielonogórskiej Palmiarni od godziny 10.00; odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 1100, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


REJSY GALARAMI
(Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE
(Port Cigacice, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana) „Winobranie na pokładzie statku Laguna”


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO
(Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12.00 - 20.00 Studio Winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 13.30 Ekspozycja figury Św. Urbana I obok sceny przy Ratuszu. Blok artystyczny ku czci patrona Miasta w oprawie Zespołu Pieśni i Tańca „Maki”
godz. 13.40 Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego i Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom Zielonej Góry
godz. 14.00 - 14.45 „Dwieście białych róż” koncert Macieja Wróblewskiego
godz. 15.15 - 16.30 Koncert zespołów Rezonans i Melodia
godz. 17.00 - 17.50 Koncert Sylwii Przybysz, laureatki konkursu Youtube Young Stars 2015
godz. 18.30 - 19.45 „Tribute to Janis Joplin” koncert Eli Dębskiej
godz. 20.30 - 22.00 „Tribute to U2” koncert zespołu Cadillac


„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.
Restauracja „Casa Mia” ( www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl),
Restauracja „Il Vicolo” ( www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl),
Restauracja „La Tulipe Noire” ( www.latulipenoire.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintwincent.pl),
Restauracja „Palmiarnia” ( www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Equus” (www.winnicaequus.pl),
Restauracja „Zajazd Pocztowy” ( www.zajazdpocztowy.pl) i Winnica „Na Leśnej Polanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl),
Restauracja „Zbójnicka Grota” ( www.zbojnickagrota.eu) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl),
Restauracja „Złota Kaczka”(www.facebook.com/pages/Złota-Kaczka-Zielona-Góra) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl),
Winiarnia „Bachus” ( www.winiarnia-bachus.pl) i Winnica „Cantina” (www.winnicacantina.pl).


LUNAPARK
od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)


JARMARK WINOBRANIOWY
od godz. 10.00 (Deptak)


WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE
(Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 17.00 i 20.00 Marcin Szczygielski „Single i remiksy” reż. Olaf Lubaszenko, Teatr MY - Berg & Marcinkowski


IMPREZY SPORTOWE
godz. 9.00 BILARD CUP VIII Memoriał Damiana Nitschke
(Hot Shots Music Club&Bilard ul. J. Dąbrowskiego 41/1, organizator: Lubuskie Stowarzyszenie Snookera Sportowego i Bilarda, www.hotshots.pl)

godz. 9.00 I Winobraniowy Ogólnopolski Turniej Bowlingowy o Puchar Bachusa
(Bowling Club, ul. Zacisze 16, organizator: Bowling Club, www.kreglezg.pl)

godz. 10.00 III Turniej Winobraniowy piłki ręcznej mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra
(hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: KU AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)

godz. 10.00 XII Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej „Winobranie 2016”
(hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Brydża o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra
(Palmiarnia Zielonogórska ul. Wrocławska 12a, organizator: Okręgowy Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 12.00 Uroczysta Msza Święta ku czci Św. Urbana I - patrona Zielonej Góry pod przewodnictwem Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego oraz przemarsz uczestników uroczystości do sceny przy Ratuszu
(konkatedra pw. Św. Jadwigi Śląskiej ul. Mickiewicza 14)


KLUB WINOBRANIOWY
Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl


WYSTAWY
„Historia zielonogórskiego środowiska plastycznego w latach 1900-2016”; Paulina Poczęta „Wielkie mi rzeczy” wystawa w ramach XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny Zielona Góra 2016 „Sztuczna inteligencja”; wystawa fotografii słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Energia z Ziemi”; „Motywy przyrodnicze” w ceramice kolekcja wyrobów kamionkowych; „Skały i minerały”; Wystawa fotograficzna „Powrót do natury - przyroda kopalni KSM Nowogród Bobrzański”; wystawa fotograficzna „Rok z życia - Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodniczego”; wystawa 38 instrumentów „Dźwięki zaklęte w drewnie”; wystawa obrazów Anny Gapińskiej-Myszkiewicz „Pejzaże lubuskie”; wystawa projektów studentów architektury i urbanistyki UZ „Nasza wielka Zielona Góra - wizje rozwoju”; Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Multimedialne ekspozycje: Laboratorium Optyczne „Jaskinia światła”; „Układ Słoneczny”; „Zobacz i dotknij meteoryty”; Projekcje w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Mała gwiazdka” (2D); „Na skrzydłach marzeń” (3D); „Niesamowite światło” (3D); „Podróż do miliarda Słońc” (2D); „Powrót na Księżyc” (2D); „Teleskop Alma - nowe okno na Wszechświat” (2D); „Ziemia, Księżyc i Słońce” (2D)
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10,www.planetariumwenus.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2016”; prezentacja twórczości artystów związanych z Galerią Pro Arte. „Malarstwo, rzeźba, ceramika - najlepszą pamiątką wizyty w Winnym Grodzie”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Historia ziemi wydarta”; „Ciężarówki Wehrmachtu z zielonogórskiej fabryki Beuchelta” - fotografie ze zbiorów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze; Poczta polowa Wehrmachtu” – karty pocztowe ze zbiorów Matthiasa Ziefera; Ekspozycje stałe: „Dawna broń”; „Żołnierz Polski 1914-1945”; „Kobiety-żołnierze”; „Wojsko Polskie po 1945 r.”; „Gabinet myśliwski”; „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.muzeum.drzonow.eu)

„Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców Województwa Lubuskiego”; „Sztuka użytkowa i plastyka obrzędowa”; „Winiarstwo”; „Dawna szkoła wiejska”; „Sklep kolonialny”; „Salonik myśliwski Włodzimierza Korsaka”; „Izba pamięci Bolesława Kostkiewicza”
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

Wystawy czasowe: „Jolanta Zdrzalik (1938-2004). Malarstwo i rysunek”; „Wilhelm Blanke (1873-1936). Malarz z Kargowej”; „Adieu” Muskau Art Project sezon 3.; „Grempler Sekt. Zielonogórski sekt od nowa z cyklu Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś”; „Portrety królów kurkowych” wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Lesznie; „Restauracje zielonogórskie” - wystawa pocztówek z kolekcji dr. Grzegorza Biszczanika; Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana 39 Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli; wystawa fotograficzna członków Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego
Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

XVIII Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny „Sztuczna inteligencja” (Galeria WiMBP); „Twarze Zielonej Góry” wystawa Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego (hol WiMBP)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)