Sobota 10 września

KOROWÓD WINOBRANIOWY „KULTURY ŚWIATA”
godz. 12.00 (ul. Bohaterów Westerplatte, ul. Wojska Polskiego)


SCENA WINOBRANIOWA
(parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 13.30 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man

godz. 20.00 Koncert zespołu Hey

po koncercie Pokaz sztucznych ogni 
po pokazie sztucznych ogni do godz. 1.00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka


MIASTECZKO WINIARSKIE
(Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 - 18.00
Prezentacje winnic: „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Gostchorze”, „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów),„Łukasz” (Wityń), „Miłosz”(Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pod Lubuskim Słońcem”(Łaski k. Przełaz), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Winiarka.pl”(Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra) oraz Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie


WYCIECZKI NA WINNICE
(sprzedaży biletów 25 zł w holu Zielonogórskiej Palmiarni od godziny 10.00; odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


REJSY GALARAMI
(Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)
godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)


WINOBRANIE NA ODRZE
(Port Cigacice, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193, impreza biletowana) „Winobranie na pokładzie statku Laguna”


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO
(Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12.00 - 20.00 Studio Winobraniowe Radia Zielona Góra
godz. 14.15 - 15.00 Koncert Chóru Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Moderato”
godz. 15.00 - 15.45 Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Męski im. Stanisława Moniuszki w Żninie - koncert
godz. 16.00 - 17.00 Koncert zespołu harmonijek ustnych Animato
godz. 17.00 - 17.15 Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC10 Makowski Fighting Championship
godz. 17.15 - 17.45 Koncert wokalistów Studia Piosenki „Erato” Zielonogórskiego Ośrodka Kultury 32
godz. 18.30 - 19.45 Koncert Pauliny Serwatki, laureatki Grand Prix 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Fuma 2016 w Zielonej Górze
godz. 20.30 - 22.00 „Tribute to Prince” Mateusz Krautwurst , Nick Sinckler, Natalia Lubrano, Kasia Dereń, Grzech Piotrowski sax


„WINOBRANIOWE SMAKI”
Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Restauracja „Casa Mia” ( www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl),
Restauracja „Il Vicolo” ( www.ilvicolo.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl),
Restauracja „La Tulipe Noire” ( www.latulipenoire.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintwincent.pl),
Restauracja „Palmiarnia” ( www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Equus” (www.winnicaequus.pl),
Restauracja „Zajazd Pocztowy” ( www.zajazdpocztowy.pl) i Winnica „Na Leśnej Polanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl),
Restauracja „Zbójnicka Grota” ( www.zbojnickagrota.eu) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl),
Restauracja „Złota Kaczka”(www.facebook.com/pages/Złota-Kaczka-Zielona-Góra) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosz.pl),
Winiarnia „Bachus” ( www.winiarnia-bachus.pl) i Winnica „Cantina” (www.winnicacantina.pl).


LUNAPARK
od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)


JARMARK WINOBRANIOWY
od godz. 10.00 (Deptak)


WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE
(Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19.00 „Gdyby Brel był kobietą” koncert Iris Munos


IMPREZY SPORTOWE
godz. 9.30 XI Międzynarodowy Winobraniowy Mityng Weteranów Lekkiej Atletyki
(stadion MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, www.lzla.zgora.pl)

godz. 9.30 VI Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy
(korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze, www.oil.zgora.pl)

godz. 10.00 Otwarte gwardyjskie mistrzostwa w strzelaniu
(strzelnica, ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

godz. 10.00 Turniej Winobraniowy w strzelectwie sportowym dla dzieci i młodzieży szkolnej
(strzelnica, ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

godz. 10.00 Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim w piłce ręcznej mężczyzn
(hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: KU AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)

godz. 10.00 „Winobranie Cup 2016” międzynarodowy turniej koszykówki dla rocznika 1999 i młodszych
(hala sportowa ul. Wyspiańskiego 17, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)

godz. 12.00 Mecz piłki nożnej centralnej ligi juniorów KS Falubaz Zielona Góra v. Bałtyk Koszalin
(stadion MOSiR ul. Sulechowska 37, organizator: KS Falubaz Zielona Góra)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE
godz. 10.00 - 15.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek”
(przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 11.00 „VII Zielonogórski Zombie Walk” w programie: Zbiórka Krwi, Festiwal gier planszowych, „Kurs przetrwania apokalipsy”, kurs pierwszej pomocy, VII Zielonogórski Zombie Walk, Zombie Dance, wybory najohydniejszego Zombiaka, strzelnica ASG, tor sprawnościowy, pokazy sprzętu wojskowego i grup rekonstrukcyjnych, nauka obsługi przenośnych defibrylatorów AED, kurs podstaw obsługi broni i taktyki wojskowej
(parking przy ul. Licealnej, Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra www.adastra.zgora.pl) godz. 2000 „Winobraniowy Turniej w Piłkarzyki” (organizator: Pub One Shot, ul. Artura Grottgera 23, www.fb.com/oneshotzg)

godz. 20.00 „Zakończenie Winobrania w Strefie 67” impreza taneczna
(Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)

godz. 21.00 DJ Tonka zaprasza - impreza taneczna
(organizator: Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, www.xdemon.pl)

godz. 21.00 Wieczorek taneczny z DJ Żabą
(organizator: Piwnica Artystyczna KAWON, ul. Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl)


KLUB WINOBRANIOWY
Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl


WYSTAWY
„Historia zielonogórskiego środowiska plastycznego w latach 1900-2016”; Paulina Poczęta „Wielkie mi rzeczy” wystawa w ramach XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny Zielona Góra 2016 „Sztuczna inteligencja”; wystawa fotografii słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Wystawy czasowe: „Energia z Ziemi”; „Motywy przyrodnicze” w ceramice kolekcja wyrobów kamionkowych; „Skały i minerały”; Wystawa fotograficzna „Powrót do natury - przyroda kopalni KSM Nowogród Bobrzański”; wystawa fotograficzna „Rok z życia - Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodniczego”; wystawa 38 instrumentów „Dźwięki zaklęte w drewnie”; wystawa obrazów Anny Gapińskiej-Myszkiewicz „Pejzaże lubuskie”; wystawa projektów studentów architektury i urbanistyki UZ „Nasza wielka Zielona Góra - wizje rozwoju”; Ekspozycja stała: Sala stanowisk interaktywnych
Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Multimedialne ekspozycje: Laboratorium Optyczne „Jaskinia światła”; „Układ Słoneczny”; „Zobacz i dotknij meteoryty”; Projekcje w technologii FullDome pod kopułą Planetarium: „Mała gwiazdka” (2D); „Na skrzydłach marzeń” (3D); „Niesamowite światło” (3D); „Podróż do miliarda Słońc” (2D); „Powrót na Księżyc” (2D); „Teleskop Alma - nowe okno na Wszechświat” (2D); „Ziemia, Księżyc i Słońce” (2D)
Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 10,www.planetariumwenus.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2016”; prezentacja twórczości artystów związanych z Galerią Pro Arte. „Malarstwo, rzeźba, ceramika - najlepszą pamiątką wizyty w Winnym Grodzie”
Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Historia ziemi wydarta”; „Ciężarówki Wehrmachtu z zielonogórskiej fabryki Beuchelta” - fotografie ze zbiorów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze; Poczta polowa Wehrmachtu” – karty pocztowe ze zbiorów Matthiasa Ziefera; Ekspozycje stałe: „Dawna broń”; „Żołnierz Polski 1914-1945”; „Kobiety-żołnierze”; „Wojsko Polskie po 1945 r.”; „Gabinet myśliwski”; „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”; „Skansen fortyfikacyjny”
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.muzeum.drzonow.eu)

„Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców Województwa Lubuskiego”; „Sztuka użytkowa i plastyka obrzędowa”; „Winiarstwo”; „Dawna szkoła wiejska”; „Sklep kolonialny”; „Salonik myśliwski Włodzimierza Korsaka”; „Izba pamięci Bolesława Kostkiewicza”
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

Wystawy czasowe: „Jolanta Zdrzalik (1938-2004). Malarstwo i rysunek”; „Wilhelm Blanke (1873-1936). Malarz z Kargowej”; „Adieu” Muskau Art Project sezon 3.; „Grempler Sekt. Zielonogórski sekt od nowa z cyklu Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś”; „Portrety królów kurkowych” wystawa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Lesznie; „Restauracje zielonogórskie” - wystawa pocztówek z kolekcji dr. Grzegorza Biszczanika; Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana 39 Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”
Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli; wystawa fotograficzna członków Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego
Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

XVIII Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny „Sztuczna inteligencja” (Galeria WiMBP); „Twarze Zielonej Góry” wystawa Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego (hol WiMBP)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)