Sobota 5 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 20.00 Koncert „Winobranie w rytmie bolera” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Czesław Grabowski


MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 - 18.00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).

WYCIECZKI NA WINNICE (punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12a - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni - cena biletu 25 zł)

Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30

Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10.00 - 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12.00 - 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra

godz. 13.30 - 14.00 „Piosenki o Zielonej Górze” koncert Kapeli Zielonogórskiej

godz. 14.00 - 14.15 Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry - Bachus z rąk Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego odbiera klucze do bram...

godz. 14.15 - 14.30 „Piosenki o Zielonej Górze” koncert Kapeli Zielonogórskiej

godz. 15.00 - 15.45 „Hej Winobranie” koncert chóru Moderato Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

godz. 16.00 - 16.45 Koncert chóru Echo Kresów

godz. 17.15 -18.15 „Wakacyjna akademia artystyczna” prezentacje artystyczne Społecznego Ogniska Artystycznego

godz. 18.45 - 19.45 Prezentacje artystyczne Studia Tańca „Spoko Family”

godz. 20.30 - 22.00 Koncert zespołu Taraka

godz. 22.00 - 24.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”


„WINOBRANIOWE SMAKI”

 

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Na Leśnej Polanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl),

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl),

Restauracja „Złota Kaczka” (www.facebook.com/pages/Złota-Kaczka-Zielona-Góra) i Winnica „Equus” (www.winnicaequus.pl),

Restauracja „Zbójnicka Grota” (www.zbojnickagrota.eu) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl),

Restauracja „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl),

Restauracja „Bachus” (www.zielonagora.klubowa.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl),

Restauracja „Zajazd Pocztowy” (www.zajzdpocztowy.pl) i Winnica „Cantina” (www.winnicacantina.pl),

Restauracja „La Tulipe Noire” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintwincent.pl),

Restauracja „Ruben Hotel” (www.rubenhotel.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl),

Restauracja „Figaro” (www.restauracja-figaro.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl).


LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 17.00 i 20.00 Gabriela Zapolska „Ich czworo” reż. Małgorzata Bogajewska, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)

godz. 20.30 Projekcja filmu „Iluzja” reż. Louis Leterrier


IMPREZY SPORTOWE

Ogólnopolski Winobraniowy Zlot Turystów Kolarzy (organizator: Klub Turystyki Kolarskiej „Lubuszanie 73” - baza zlotu schronisko w Przytoku)

godz. 9.00 Ogólnopolski Turniej Winobraniowy Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra (hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: KU AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)

godz. 10.00 Mecz tenisowy Miasto Zielona Góra v. Miasto Kołobrzeg (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, www.mosir.zgora.pl)

godz. 10.00 XI Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej „Winobranie 2015” (hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

godz. 10.00 - 14.00 Impreza integracyjno-sportowa „Moc jest w nas” Lubuskie dzieci przeciw przemocy w rodzinie w ramach Programu Osłonowego Ministra Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” (hala sportowa i plac piknikowy Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizator: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, www.drzonkow.pl)

godz. 16.00 Uliczny Winobraniowy Turniej Skoku o Tyczce (ul. Dr. Pieniężnego w pobliżu Galerii Grafitt, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)

godz. 17.00 Mecz piłki nożnej IV ligi seniorów UKP Zielona Góra v. Arka Nowa Sól (stadion MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: UKP Zielona Góra)

godz. 17.00 VI Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar LOTTO (ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG, organizator: Totalizator Sportowy Sp. z o. o., www.zielona.gora.lotto.pl)

godz. 19.00 XXX Ogólnopolski Nocny Bieg Bachusa (ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu Salonu EMPiK, organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

godz. 19.05 Winobraniowy Marsz Nordick Walking (ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu Salonu EMPiK, organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)

godz. 12.00 „4. Edycja Ogólnopolskiej Akcji Głośnego Czytania. Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 12.00 „Kraina słodkości” pokazach robienia słodyczy (organizator: Kraina Słodkości, ul. Żeromskiego 17)

godz. 14.30 Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015” (Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3, organizator: Okręg Zielonogórski ZPAP, www.zpap.zgora.pl)

godz. 15.30 „Ziemniaczane szranki, czyli ziemniak świętuje i w Drzonkowie króluje” (Świetlica Remizy OSP w Dzronkowie, organizator: Stowarzyszenie „Dobry Start”)

godz. 18.00 „Smak lat 20, 30 w trunkach J. A. Baczewskich” degustacja do wyczerpania zapasów (organizator: Kawiarnia Międzywojenka – Lata Dwudzieste, Lata Trzydzieste, ul. Niepodległości 23, www.facebook.com/MiedzywojenkaLata20Lata30)

godz. 19.30 Koncert zespołu Gang Albanii (Klub „Pierwsze Piętro”, ul. Sienkiewicza 9, organizator: VOYTOOLA PRESENTS ltd)

godz. 20.00 Msza Święta oraz przemarsz orszaku ku czci Św. Urbana I - patrona Zielonej Góry do Konkatedry pw. Św. Jadwigi przy ul. Mickiewicza 14 (kościół pw. Św. Urbana I, ul. Lubuska)

godz. 20.00 Koncert Winobraniowy. Wykonanie: Concerto Grosso (Berlin), Cappella Viridimontana, Jerzy Markiewicz dyrygent, w programie: Purcell, Bach, Wagenseil, Grabe, Hoffman, Rathgeber, Brixi (konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej, organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze "Cantores", www.ztscantores.pl)

godz. 20.00 „Winobraniowe granie” impreza taneczna dla gości w wieku 40+ muzyka lat 80 i 90 (organizator: Harlem Club, ul. Sienkiewicza 11, www.harlemclub.pl)

godz. 20.00 „Taneczne Winobranie” impreza taneczna (organizator: Klub Muzyczno-Artystyczny „4 Róże dla Lucienne”, ul. Stary Rynek 17, www.4roze.pl)

godz. 20.00 „Discobranie” impreza taneczna (organizator: Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)

godz. 21.00 „Winobraniowy Dancing pod Palmami z zespołem Klezmer” (organizator: Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 21.00 Winobraniowa impreza taneczna z DJ Żabą (organizator: Piwnica Artystyczna KAWON, ul. Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl)


KLUB WINOBRANIOWY

Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl

godz. 21.00 „Ladies Night” gość specjalny Stefano Terrazzino


WYSTAWY

„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii) Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015” Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego", „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny” Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

„Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino” . Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)


brak podpisu