Niedziela 6 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 20.00 Koncert zespołu Afromental

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 – 18.00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).


WYCIECZKI NA WINNICE (punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12 A - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni - cena biletu 25 zł)

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30

Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Saint Vincent” w Borowie Wielkim - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12.00 – 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra

godz. 13.30 Ekspozycja figury Św. Urbana I obok sceny przy Ratuszu

godz. 13.30 – 13.40 Blok artystyczny ku czci Św. Urbana I patrona Miasta w oprawie Zespołu Pieśni i Tańca „Maki”

godz. 13.40 Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Stefana Regmunta i Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom Zielonej Góry

godz. 13.50 – 14.50 Koncert zespołu Diverso

godz. 15.00 – 15.15 Licytacja Kolekcjonerskiego Wina Winobraniowego

godz. 15.30 – 16.30 II edycja Zielonogórskich Metamorfoz

godz. 17.00 – 18.00 Koncert zespołu Zagrali i Poszli

godz. 18.30 – 19.45 Koncert zespołu Piotr Budniak Essential Group feat Michał Sobierajski

godz. 20.30 – 22.00 Koncert Marcina Wyrostka

godz. 22.00 – 24.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”


„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Na Leśnej Polanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl),

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl),

Restauracja „Złota Kaczka” (www.facebook.com/pages/Złota-Kaczka-Zielona-Góra) i Winnica „Equus” (www.winnicaequus.pl),

Restauracja „Zbójnicka Grota” (www.zbojnickagrota.eu) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl),

Restauracja „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl),

Restauracja „Bachus” (www.zielonagora.klubowa.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl),

Restauracja „Zajazd Pocztowy” (www.zajzdpocztowy.pl) i Winnica „Cantina” (www.winnicacantina.pl),

Restauracja „La Tulipe Noire” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintwincent.pl),

Restauracja „Ruben Hotel” (www.rubenhotel.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl),

Restauracja „Figaro” (www.restauracja-figaro.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl).


LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)


WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19.00 „Amoroso” reż. Artur Barciś, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.


WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)

godz. 20.30 Projekcja filmu „Władza” reż. Allen Hughes


IMPREZY SPORTOWE

Ogólnopolski Winobraniowy Zlot Turystów Kolarzy (organizator: Klub Turystyki Kolarskiej „Lubuszanie 73” - baza zlotu schronisko w Przytoku)

godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Brydża o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra (Palmiarnia Zielonogórska ul. Wrocławska 12a, organizator: Okręgowy Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)

godz.12.00 Uroczysta Msza Święta ku czci Św. Urbana I - patrona Zielonej Góry pod przewodnictwem ks. biskupa Stefana Regmunta oraz przemarsz uczestników uroczystości do sceny przy Ratuszu (Konkatedra pw. Św. Jadwigi, ul. Mickiewicza 14)


KLUB WINOBRANIOWY

Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl


WYSTAWY

„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)

Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015” Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny” Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

"Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)


brak podpisu