Środa 9 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 19.30 Koncert zespołu Jarosława Adryańczyka i Łukasza Iwańca, laureatów plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę”

godz. 20.30 Koncert zespołu LemON


MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 – 18.00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12.00 – 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra

godz. 12.30 – 15.00 Prezentacje artystyczne zielonogórskich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Kisielinie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, Szkoły Podstawowej im. Marii Montessori

godz. 15.30 – 16.30 Koncert zespołu Instant Blues

godz. 17.00 – 18.00 Koncert zespołu TrolejBlues

godz. 18.30 – 20.00 Koncert zespołu Na Drugą Stronę

godz. 20.45 – 22.00 Zbigniew Wodecki koncert

godz. 22.00 – 24.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”


„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Na Leśnej Polanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl),

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl),

Restauracja „Złota Kaczka” (www.facebook.com/pages/Złota-Kaczka-Zielona-Góra) i Winnica „Equus” (www.winnicaequus.pl),

Restauracja „Zbójnicka Grota” (www.zbojnickagrota.eu) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl),

Restauracja „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl),

Restauracja „Bachus” (www.zielonagora.klubowa.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl),

Restauracja „Zajazd Pocztowy” (www.zajzdpocztowy.pl) i Winnica „Cantina” (www.winnicacantina.pl),

Restauracja „La Tulipe Noire” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintwincent.pl),

Restauracja „Ruben Hotel” (www.rubenhotel.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl),

Restauracja „Figaro” (www.restauracja-figaro.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl).


LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

WZGÓRZA WYOBRAŹNI „Klocki olbrzymiaki, maskotki paszczaki i książkowe domki” od godz. 12.00 do godz.18.00 (parking przy Palmiarni Zielonogórskiej)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19.00 „Dużo kobiet, bo aż trzy” reż. Artur Andrus


WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)

godz. 20.30 Projekcja filmu „Jobs” reż. Joshua Michael Stern


IMPREZY SPORTOWE

godz. 15.00 53. Mityng w Lekkiej Atletyce Winobranie 2015 (stadion lekkoatletyczny MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)

godz. 10.00 – 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 17.00 „Portrety Zielonogórzan” - wernisaż (organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 17.00 „Winiarskie oblicze miasta” winobraniowy spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze - ilość miejsc ograniczona- zapisy w Informacji Turystycznej (Ratusz) w od 900 do 1300 – zbiórka Palmiarnia - godz. 1645 (organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej www.cit.zielona-gora.pl)

godz. 18.00 „Łagowskie wspomnienia” malarstwo Haliny Maszkiewicz - wernisaż (organizator: Salon Wystaw PGNiG Oddział Zielona Góra ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

godz. 19.00 „Wieczorek taneczny pod Palmami z DJ Visto” (organizator: Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 20.00 „Discobranie” impreza taneczna (organizator: Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)


KLUB WINOBRANIOWY

Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl

godz. 21.00 „Winobraniowy środek”. Winobraniowy Turniej Dji- X-Demon Dj’s Cup with Audiopol


WYSTAWY

„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)

Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015” Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny” Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

"Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)


brak podpisu