Czwartek 10 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 19.30 Koncert zespołu Bullfinch, laureata plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę”

godz. 20.30 Koncert Dawida Kwiatkowskiego


MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 – 18.00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).


WYCIECZKI NA WINNICE (punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12A - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni - cena biletu 25 zł)

Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30

Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12.00 – 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra

godz. 14.45 – 15.30 Fabryka Formy - pokaz

godz. 16.00 – 16.45 Prezentacja artystyczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze

godz. 17.15 – 18.00 Prezentacja artystyczna Szkoły Muzycznej Yamacha w Zielonej Górze - koncert zespołu UMO

godz. 18.45 – 20.00 Koncert zespołu Dizzy Boyz Brass Band

godz. 20.45 – 22.00 Koncert Marceliny

godz. 22.00 – 24.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”


„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Na Leśnej Polanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl),

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl),

Restauracja „Złota Kaczka” (www.facebook.com/pages/Złota-Kaczka-Zielona-Góra) i Winnica „Equus” (www.winnicaequus.pl),

Restauracja „Zbójnicka Grota” (www.zbojnickagrota.eu) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl),

Restauracja „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl),

Restauracja „Bachus” (www.zielonagora.klubowa.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl),

Restauracja „Zajazd Pocztowy” (www.zajzdpocztowy.pl) i Winnica „Cantina” (www.winnicacantina.pl),

Restauracja „La Tulipe Noire” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintwincent.pl),

Restauracja „Ruben Hotel” (www.rubenhotel.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl),

Restauracja „Figaro” (www.restauracja-figaro.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl).


LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

WZGÓRZA WYOBRAŹNI „Klocki olbrzymiaki, maskotki paszczaki i książkowe domki” od godz. 12.00 do godz.18.00 (parking przy Palmiarni Zielonogórskiej)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)


WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)

godz. 20.30 Projekcja filmu „Last Vegas” reż. Jon Turteltaub


IMPREZY SPORTOWE


godz. 10.00 – 14.00 VII Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Niepełnosprawnych w Bocci (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizator: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, www.drzonkow.pl)


godz. 19.30 VI Winobraniowy Turniej w Speedrowerze (tor speedrowerowy, Gimnazjum nr 1, ul. Wyszyńskiego 101, organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)

godz. 10.00 – 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 17.00 „Winiarskie oblicze miasta” winobraniowy spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze - ilość miejsc ograniczona - zapisy w Informacji Turystycznej (Ratusz) od 9.00 do 13.00 – zbiórka Palmiarnia godz. 16.45 (organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej www.cit.zielona-gora.pl)

godz. 19. 00 Cykl „Trzy Czte Ry! Performance! Scena, miejsce wynegocjowane: Marcin Fryc i Małgorzata Michałowska” (organizator: Biuro Wystaw Artystycznych al. Niepodległości 13, www.bwazg.pl)

godz. 19.00 „Wieczorek taneczny pod Palmami z DJ Pavlo” (organizator: Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 20.00 „Czwartkowe Wieczory z muzyką na żywo” wykonanie: Jadwiga Macewicz i Adam Prokopowicz (organizator: Kawiarnia Międzywojenka – Lata Dwudzieste, Lata Trzydzieste, ul. Niepodległości 23, www.facebook.com/MiedzywojenkaLata20Lata30)

godz. 20.00 „Winobraniowa Czwartkowa Prywatka u Michała” imprez taneczna (organizator: Klub Muzyczno-Artystyczny „4 Róże dla Lucienne”, ul. Stary Rynek 17, www.4roze.pl)

godz. 20.00 „Discobranie” impreza taneczna (organizator: Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)

godz. 21.00 „Czwartkowe Spotkania Muzyczne w Jazzkino” koncert zespołu HoTS Band (organizator: JazzKino ul. Jana Sobieskiego 14, www.jazzkino.com)


KLUB WINOBRANIOWY

Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl


WYSTAWY

„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich,  www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)

Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015” Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny” Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

"Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)


brak podpisu