Piątek 11 września

SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)


godz. 19.30 Koncert zespołu Jessica Band, laureata plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę”

godz. 20.30 Koncert zespołu Blue Cafe


MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 – 18.00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).


WYCIECZKI NA WINNICE (punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12A - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni - cena biletu 25 zł)


Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30

Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30

Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12.00 – 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra

godz. 15.00 – 15.45 Salony Fryzjerskie Ewa - pokaz

godz. 16.00 – 17.00 Koncert zespołu Palisounder

godz. 17.30 – 18.30 Koncert zespołu New Message

godz. 19.00 – 20.00 Wybory Miss Winnego Grodu 2015, gość specjalny Andrzej Bator

godz. 20.45 – 22.00 Koncert zespołu Kaliszuk & Mania in Songs

godz. 22.00 – 24.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”


„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Na Leśnej Polanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl),

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl),

Restauracja „Złota Kaczka” (www.facebook.com/pages/Złota-Kaczka-Zielona-Góra) i Winnica „Equus” (www.winnicaequus.pl),

Restauracja „Zbójnicka Grota” (www.zbojnickagrota.eu) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl),

Restauracja „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl),

Restauracja „Bachus” (www.zielonagora.klubowa.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl),

Restauracja „Zajazd Pocztowy” (www.zajzdpocztowy.pl) i Winnica „Cantina” (www.winnicacantina.pl),

Restauracja „La Tulipe Noire” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintwincent.pl),

Restauracja „Ruben Hotel” (www.rubenhotel.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl),

Restauracja „Figaro” (www.restauracja-figaro.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl).


LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

WZGÓRZA WYOBRAŹNI „Klocki olbrzymiaki, maskotki paszczaki i książkowe domki” od godz. 12.00 do godz.18.00 (parking przy Palmiarni Zielonogórskiej)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)


LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)


WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 17.30 i 20.00 Donald Churchill i Peter Yeldhman „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” reż. Andrzej Rozhin, Teatr Capitol w Warszawie


WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)

godz. 20.30 Projekcja filmu „Most do Terabithii” reż. Gabor Csupo


IMPREZY SPORTOWE

godz. 10.00 „Winobranie Cup 2015” turniej koszykówki dla roczników młodzieżowych 1998 (junior) i rocznika 2000 (kadet) (hala sportowa ul.

Wyspiańskiego 17, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)

godz. 12.00 „Winobranie Cup 2015” turniej koszykówki dla roczników młodzieżowych 1998 (junior) i rocznika 2000 (kadet) (hala sportowa

Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)

godz. 13.00 V Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze,www.oil.zgora.pl)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)

godz. 10.00 – 17.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 17.00 „Winiarskie oblicze miasta” winobraniowy spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze - ilość miejsc ograniczona - zapisy w Informacji Turystycznej (Ratusz) od 9.00 do 13.00 – zbiórka Palmiarnia godz. 1645 (organizator: Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Informacji Turystycznej www.cit.zielona-gora.pl)

godz. 20.00 „Winobraniowa Prywatka” imprez taneczna (organizator: Klub Muzyczno-Artystyczny „4 Róże dla Lucienne”, ul. Stary Rynek 17, www.4roze.pl)

godz. 20.00 „Discobranie” impreza taneczna (organizator: Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)

godz. 21.00 „Welcome to Candy Shop” oficjalny after po wyborach Miss Winnego Grodu (organizator: Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63,

www.xdemon.pl)

godz. 22.00 „Kino Letnie” projekcja filmu „Człowiek na Krawędzi” (Park Winny przy Palmiarni Zielonogórskiej, organizator: Mediateka Szklana Pułapka - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)


KLUB WINOBRANIOWY

Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl


WYSTAWY

„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)

Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015” Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny” Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

"Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)



brak podpisu