Sobota 12 września

KOROWÓD WINOBRANIOWY (ul. Bohaterów Westerplatte, ul. Wojska Polskiego) godz. 12.00


SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 13.30 Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man

godz. 20.00 Koncert zespołu Curly Heads z Dawidem Podsiadło


MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10.00 – 18.00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Equus” (Zabór), „Hiki” (Bycz), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Pasieka, Dziki Miód” (Dargomyśl), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świebodzin), „Winiarka.pl” (Kiełpin-Zielona Góra), „U Michała” (Zielona Góra), „U Romana” (Zielona Góra).


WYCIECZKI NA WINNICE (punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12A - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni - cena biletu 25 zł)

Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30

Winnica „Mozów” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30

Winnica „Eguus” w Zaborze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30

Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz.19.30

Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30


REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10.00 – 20.00 Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)


SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12.00 – 15.00 „Dwadzieścia lat minęło...” urodzinowe studio winobraniowe Radia Zielona Góra

godz. 14.00 – 14.45 Koncert Gorzowskiej Orkiestry Dętej

godz. 15.00 – 15.45 Koncert Grodziskiej Orkiestry Dętej

godz. 16.00 – 16.45 Koncert Świebodzińskiej Orkiestry Dętej

godz. 17.15 – 18.15 Koncert zespołu Bezsensu

godz. 18.45 – 20.00 „Pink Floyd Projekt” koncert zespołu Cadillac Plus

godz. 20.45 – 22.00 Koncert zespołu Lari Lu

godz. 22.00 – 20.00 „Hitobranie na 20. urodziny Radia Zielona Góra”


„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych.

Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Na Leśnej Polanie” (www.winnicanalesnejpolanie.pl),

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.pl),

Restauracja „Złota Kaczka” (www.facebook.com/pages/Złota-Kaczka-Zielona-Góra) i Winnica „Equus” (www.winnicaequus.pl),

Restauracja „Zbójnicka Grota” (www.zbojnickagrota.eu) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl),

Restauracja „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Ingrid” (www.winnicaingrid.pl),

Restauracja „Bachus” (www.zielonagora.klubowa.pl) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl),

Restauracja „Zajazd Pocztowy” (www.zajzdpocztowy.pl) i Winnica „Cantina” (www.winnicacantina.pl),

Restauracja „La Tulipe Noire” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintwincent.pl),

Restauracja „Ruben Hotel” (www.rubenhotel.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl),

Restauracja „Figaro” (www.restauracja-figaro.pl) i Winnica „Julia” (www.winnicajulia.pl).


LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

WZGÓRZA WYOBRAŹNI „Klocki olbrzymiaki, maskotki paszczaki i książkowe domki” od godz. 12.00 do godz.18.00 (parking przy Palmiarni Zielonogórskiej)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

LUBUSKI PRODUKT TRADYCYJNY od godz. 10.00 (park przy Filharmonii Zielonogórskiej)

OCX Drift Team od godz. 10.00 (plac Powstańców Wielkopolskich)

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 17.00 i 20.00 „Pod niemieckimi łóżkami” reż. Łukasz Witt-Michałowski, Agencja Artystyczna Eskander w Opolu

WINOBRANIOWE KINO IdeaSystems (parking przy Palmiarni, organizator: IdeaSystems Sp. z o.o., www.ideasystems.pl)

godz. 20.30 Projekcja filmu „Uprowadzona” reż. Pierre Morel

GALA MFC 8 MAKOWSKI FIGHTING CHAMPIONSHIP godz. 19.00 (Hala widowiskowo-sportowa Centrum Rekreacyjno-Sportowego ul. Sulechowska 41, organizator: Max Boxing Klub)


IMPREZY SPORTOWE

godz. 9.00 IV Winobraniowy Turniej w piłce siatkowej mężczyzn (hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: KU AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)

godz. 9.00 BILARD CUP VII Memoriał Damiana Nitschke odmiana 9 bil (Hot Shots Music Club&Bilard ul. J. Dąbrowskiego 41/1, organizator: Hot Shots, www.hotshots.pl)

godz. 9.30 X Międzynarodowy Winobraniowy Mityng Weteranów Lekkiej Atletyki (stadion MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, www.lzla.zgora.pl)

godz. 9.30 V Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze, www.oil.zgora.pl)

godz. 10.00 „Winobranie Cup 2015” turniej koszykówki dla roczników młodzieżowych 1998 (junior) i rocznika 2000 (kadet) (hala sportowa ul. Wyspiańskiego 17, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)

godz. 10.00 „Winobranie Cup 2015” turniej koszykówki dla roczników młodzieżowych 1998 (junior) i rocznika 2000 (kadet) (hala sportowa Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizator: SKM Zastal, www.skmzastal.pl)

godz. 13.00 XIV Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra 2015 (juniorzy i juniorzy młodszy) (Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)

godz. 14.00 Mecz piłki nożnej centralnej ligi juniorów UKP Zielona Góra v. Gwarek Zabrze (stadion MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: UKP Zielona Góra)

godz. 15.30 Chóragan Speedway CUP III o Puchar Prezydenta Zielonej Góry (Stadion Żużlowy ul. Wrocławska 69, organizator: Amatorski Klub Żużlowy „Chóragan”, www.choragan.pl)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

„Winobranie na pokładzie statku Laguna: degustacja i sprzedaż win z lubuskich winnic” (Port Bytom Odrzański, ul. Spacerowa, organizator: Stowarzyszenia Odra dla Turystów, www.odradlaturystow.pl, tel. 531 013 193)

godz. 10.00 – 15.00 „Winobraniowy Kiermasz Książek” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 11.00 „Czytanie na drugie śniadanie” (przed gmachem WiMBP, organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 12.00 „Kraina słodkości” pokazach robienia słodyczy (organizator: Kraina Słodkości ul. Żeromskiego 17)

godz. 12.00 „IV Zielonogórski Zombie Walk” w programie: Zbiórka Krwi, Festiwal „Zombie Games”, „Nie daj się zjeść - Kurs przetrwania apokalipsy”, kurs pierwszej pomocy, IV Zielonogórski Zombie Walk, strzelnica ASG, tor sprawnościowy, pokazy sprzętu wojskowego i grup rekonstrukcyjnych, nauka obsługi przenośnych defibrylatorów AED, kurs podstaw obsługi broni i taktyki (ZS Strzelec OSW JS 4053 Zielona Góra) (parking przy ul. Licealnej, Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra www.adastra.zgora.pl)

godz. 19.00 „Winobraniowa Milonga czyli taneczne spotkanie z tangiem argentino”, 10.30 - 14.00 - warsztaty tanga. Temat przewodni: „Magiczne wyjścia z krzyżyka”. Zapisy i informacja Krzysztof Kociński tel. 604 798 048 (Świetlica wiejska Racula - Głogowska 64, organizator: Studio Dance Club, Szkoła Tańca Krzysztofa Kocińskiego, www.sdc.zgora.pl)

godz. 20.00 „Winobraniowe 80’Party” impreza taneczna (organizator: Klub Muzyczno-Artystyczny „4 Róże dla Lucienne”, ul. Stary Rynek 17, www.4roze.pl)

godz. 20.00 „Zakończenie Winobrania w Strefie 67” impreza taneczna (Klub Strefa 67, ul. Chrobrego 67)

godz. 21.00 „Koncert Winobraniowy w Jazzkino” koncert zespołu Janusz Muniak Quartet (organizator: JazzKino ul. Jana Sobieskiego 14, www.jazzkino.com) )

godz. 21.00 Winobraniowa impreza taneczna z DJ Żabą (organizator: Piwnica Artystyczna KAWON, ul. Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl)


KLUB WINOBRANIOWY

Exclusive Club X-Demon, ul. Kupiecka 63, 65-058 Zielona Góra, tel. 797 407 885, www.xdemon.pl

godz. 21.00 „Ibiza Night” DJ-ka prosto z Hiszpanii: Sonii Hill


WYSTAWY

„Kultura na Widoku” (plac Powstańców Wielkopolskich, www.kulturanawidoku.pl)

Wystawa fotografii i grafik słuchaczy Lubuskiej Szkoły Fotografii (Zielonogórska Palmiarnia), „Winny Gród Pasji w kadrach” (Lubuska Szkoła Fotografii)

Akademia Twórczych Poszukiwań, Lubuska Szkoła Fotografii (www.akademia.zgora.pl)

Oskar Zięta „Catch fire, Jiři Novák” - rysunek satyryczny Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2015” Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP (ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

„II wojna światowa w akwareli Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego”, „Lubuskie Muzeum Wojskowe - takie były początki” „Obca szabla w ręku żołnierza polskiego ze zbiorów Pawła Komorowskiego”„Dawna broń, Gabinet myśliwski”, „Kobiety-żołnierze”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego, Wojsko Polskie 1914-1945”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Skansen fortyfikacyjny” Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie (Drzonów 54, www.lmm.ezg.pl)

Wystroje wnętrz mieszkalnych w zabytkowych obiektach na terenie skansenu z uwzględnieniem zróżnicowania regionalnego mieszkańców województwa lubuskiego Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (ul. Ochla-Muzealna 5 Zielona Góra, www.muzeumochla.pl)

"Atlas twarzy” wystawa poplenerowa II sezonu warsztatów w ramach Muskau Art Project”, Małgorzata Ziemska „Marzenia odmierzane kilometrami”, „Stara Winna Góra. Pasja kultura, wino”. Ekspozycja przygotowana w ramach cyklu “Winnice lubuskie. Wczoraj i dziś.”, „Muzeum Wina”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Muzeum Zielonej Góry”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”, „Galeria Tadeusza Kuntze”, „Galeria Mariana Kruczka, Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”, „Sala Zegarowa”, „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”, „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze”. Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Ekspozycja Motyli Palmiarnia Zielonogórska (ul. Wrocławska 12A, www.palmiarnia.zgora.pl)

„Edukacja przez zabawę” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej (al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

„Górnictwo naftowe na Niżu Polskim”, „Prezentacja geologicznych skarbów ziemi oraz sprzętu wiertniczego i eksploatacyjnego” spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Zgłoszenia przyjmuje: Dorota Mundry dorota.mundry@pgnig.pl, Jolanta Pietras jolanta.pietras@pgnig.pl Salon Wystaw PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze (ul. Bohaterów Westerplatte 15, www.zielonagora.pgnig.pl)

„Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 4), „Kobieta - namaluj mnie…” wystawa malarstwa Roberta Tomaka (Filia nr 1) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)


brak podpisu