Sobota 6 września

SCENA WINOBRANIOWA (Parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 20:30

Koncert winobraniowy „Czarodziejska miłość” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Czesław Grabowski

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 - 18:00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin),„Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Leśny Zakątek” (Płoty), „Miłosz” (Łaz), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Roman” (Łężyca), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Winiarka.pl” (Kiełpin), „Św. Jadwiga” (Świdnica), „U Michała” (Zielona Góra), „Talary” (Kościan)

WYCIECZKI NA WINNICE (Punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12a - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „U Michała” w Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:50
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30
Winnica „Eguus” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10:00 - 20:00

Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (www.odradlaturystow.pl)

„Winobranie na Odrze” rejsy statkiem Laguna (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1, rejsy: godz. 10:00 - 11:00, godz. 14:00 - 15:00, godz. 16:00 - 17:00, godz. 18:00 - 19:00 - impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12:00 - 15:00 - Studio Radiowe RZG na żywo... „Miłość jak wino”
godz. 14:00 - 14:25 - UROCZYSTE OTWARCIE Dni Zielonej Góry „Winobranie 2014”
godz. 14:30 - 15:00 - „Hej Winobranie” koncert zespołu Winne Grona
godz. 15:05 - 15:15 - Pokaz mody
godz. 15:30 - 16:00 - Koncert Kapeli Zielonogórskiej
godz. 16:10 - 17:00 - „Dla Ciebie śpiewam” koncert Andrzeja Batora
godz. 17:15 -18:00 - Koncert zespołu Camerata Trio
godz. 18:30 - 19:50 - Koncert Eleni
godz. 20:30 - 22:00 - Koncert zespołu Hoo Doo Band
godz. 22:00 - 24:00 - „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” Tomasz Oszmiański & Romek Awiński

„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych. Projekt trwa od 1 września do 14 września 2014.

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl)
Restauracja „Tulipe Noir” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl)
Piwnica Artystyczna „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.blog.onet.pl)

SCENA „LUBUSKIE SMAKI” (Plac Powstańców Wielkopolskich)

Prezentacje artystyczne powiatu wschowskiego

godz. 12:00 -12:20 - Zespół Mażoretek „Finezja” ze Wschowy
godz. 12:30 - 12:50 - „Zaślubiny Kazimierza Wielkiego z Jadwigą Żagańską” prezentacje Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum nr 1 we Wschowie
godz. 13:00 - 13:30 - Prezentacje Muzeum Ziemi Wschowskiej
godz. 13:30 - 14:00 - „Akademia Dorosłego Człowieka” Klub Piosenki Turystyczno-Biesiadnej ze Wschowy
godz. 14:00 - 14:30 - Prezentacje koła teatralnego „W ZANadrzu” działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana we Wschowie
godz. 14:40 - 15:00 - Prezentacje Urzędu Miasta i Gminy Sława
godz. 15:00 - 15:20 - „Country Szlichtyngowa” pokaz tańca
godz. 15:30 - 15:50 - Koncert Klubu Piosenki „Solo” ze Wschowy
godz. 16:00 - 16:20 - Zespół Mażoretek „Finezja” ze Wschowy
godz. 16:30 - 17:00 - Koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia ze Wschowy
godz. 17:00 - 17:30 - Prezentacje Muzeum Ziemi Wschowskiej
godz. 17:30 - 18:00 - Zakończenie prezentacji powiatu wschowskiego, rozwiązanie konkursów, losowanie nagród

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

od godz. 10:00

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak)

od godz. 10:00

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19:00
Jakub Roszkowski
„Lepszy świat”
reż. Jakub Roszkowski, Lubuski Teatr

KLUB WINOBRANIOWY (Hot Shots Music Club & Billard, ul. Dąbrowskiego 41a/1, www.hotshots.pl)

godz. 21:00
„Back to the Lemoniada” impreza taneczna

IMPREZY TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

„Poczta Kolejowa z okazji 700 lat udokumentowanego winiarstwa oraz corocznego święta Winobrania w Zielonej Górze” (Urząd Pocztowy Zielona Góra 1,ul. Bohaterów Westerplatte 21, organizator: Fundacja na Rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”)

godz. 9:00 - 15:00 - „Moja podróż do Petersburga” wystawa fotografii Ewy Kwaśniewicz, słuchaczki ZUTW (Filia nr 4, ul. Podgórna 45, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 9:00 - 16:00 - Wystawa „Zielona Góra - 700 lat udokumentowanego winiarstwa”- wystawa dokumentów ze zbiorów redakcji pisma „Winiarz Zielonogórski: pismo plantatorów winorośli i producentów wina” oraz WiMBP im. C. Norwida (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 10:00 - 16:00 - Wystawy: „Monte Casino. W 70. rocznicę wydarzeń", „Fortyfikacje OWB i Oderstellung w dioramach Sławomira Mielczarka", „Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - historia najnowsza" (Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, www.lmm.ezg.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Wystawy: „Twórczość Elżbiety Altefogt” prezentująca tradycje winiarskie regionu lubuskiego przedstawione w witrażach; Ekspozycjawiniarska z XVIII wieczną wieżą winiarską z Budachowa (Muzeum Etnograficzne, ul. Muzealna 5 Ochla, www.muzeumochla.pl)

godz. 10:00 - 15:00 - Wystawy: „Artyści Galerii Nowy Wiek”; „Muzeum Wina”; „Muzeum Tortur” (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 10:00 - 20:00 - Wystawy: „Ekspozycja Motyli”; malarstwo Mimmo Emanuele; malarstwa Elżbiety Nalepy „Pejzaże” (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 10:00 - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych CACIB (tereny zielone przy amfiteatrze im. Anny German, organizator: Polski Związek Kynologiczny Oddział nr 2 Zachodni, www.pkprzachodni.pl)

godz. 10:00 - 13:00 - „Winobranie rysowane ołówkiem" bezpłatna lekcja rysunku (zapisy i szczegółowe informacje na www.fotoszkolenia.pl - liczba miejsc ograniczona)

godz. 11:00 - 14:00 - Wystawa malarstwa francuskiego „Tacy Jesteśmy” (Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

godz. 12:00 - 18:00 - Wystawy: fotografii Michała Otachela, Jarosława Mikosa i Daniela Stańczaka „Toż Samo Ja - podstawowa identyfikacja”; rysunku satyrycznego Valeriu Kurtu (Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

godz. 14:00 - 22:00 - „Winobraniowa Strefa Kultury” w programie: Winobraniowe mistrzostwa w Scrabble, Winobraniowe WegeParty, warsztaty tworzenia zwierzątek z balonów i olbrzymich baniek mydlanych oraz nauka gry na bębnach afrykańskich (dziedziniec Centrum Biznesu, ul. Bohaterów Westerplatte 23)

godz. 18:00 - Winogranie 2014: „Clubbing Night” otwarcie Klubu Flash (Flash Club, ul. Chrobrego 67)

godz. 20:00 - Msza Święta oraz przemarsz orszaku ku czci Św. Urbana I – patrona Zielonej Góry do Konkatedry pw. Św. Jadwigi przy ul. Mickiewicza 14 (kościół pw. Św. Urbana I, ul. Lubuska)

godz. 20:00 - Jubileuszowy Koncert Winobraniowy. Wykonanie: Cappella Viridimontana, Jerzy Markiewicz dyrygent (konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej, organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze "Cantores", www.ztscantores.pl)

godz. 20:00 - Winobraniowy Wieczorek Taneczny z DJ Kawą (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 21:00 - Winobraniowa impreza taneczna „Urodziniowo-imieninowa 30-tka z DJ Żabą” (Piwnica Artystyczna KAWON, ul. Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl)

godz. 21:00 - „Exclusive Night with Ballantines” (X-Demon, ul. Kupiecka 63, www.xdemon.pl)

IMPREZY SPORTOWE TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU


godz. 9:00 - 19:00 - IV Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze, www.oil.zgora.pl)

godz. 9:00 - Powszechny Winobraniowy Turniej Strzelecki (Strzelnica Klubu „Gwardia” ul. Strzelecka 24, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

godz. 9:30 - 60-lat akrobatyki Sportowej w Zielonej Górze - X Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej WINOBRANIE 2014 (hala akrobatyczna, ul. Urszuli, organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

godz. 10:00 - Mecz tenisowy Miasto Zielona Góra v. Miasto Kołobrzeg (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, www.mosir.zgora.pl)

godz. 15:30 - Chóragan Speedway CUP II o Puchar Prezydenta Zielonej Góry (Stadion Żużlowy ul. Wrocławska 69, organizator: Amatorski Klub Żużlowy „Chóragan”, www.mosir.zgora.pl)

godz. 17:00 - V Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Lotto (ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG, organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

godz. 17:00 - Uliczny Winobraniowy Turniej Skoku o Tyczce (ul. Dr. Pieniężnego w pobliżu Galerii Grafit, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)

godz. 19:00 - XXIX Ogólnopolski Nocny Bieg Bachusa (ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu Salonu EMPiK, organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

brak podpisu