Niedziela 7 września

SCENA WINOBRANIOWA (Parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 20:30

Koncert zespołu Perfect

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 - 18:00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Leśny Zakątek” (Płoty),„Miłosz” (Łaz), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Roman” (Łężyca), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Winiarka.pl” (Kiełpin), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świdnica), „U Michała” (Zielona Góra), „Talary” (Kościan)

WYCIECZKI NA WINNICE (Punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12a - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30
Winnica "Ingrid" w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:50
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica „Miłosz” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica „Krucza” w Buchałowie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30
Winnica „Eguus” w Zaborze - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10:00 - 20:00

Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (www.odradlaturystow.pl)

„Winobranie na Odrze” rejsy statkiem Laguna (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1, rejsy: godz. 10:00 - 13:00, godz. 14:00 - 15:00, godz. 16:00 - 17:00, godz. 18:00 - 19:00 - impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12:00 - 15:00 - Studio Radiowe RZG na żywo... „Winobrania czas”
godz. 13:30 - Ekspozycja figury Św. Urbana I obok sceny przy Ratuszu
godz. 13:40 - Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Stefana Regmunta i Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom Zielonej Góry
godz. 14:00 - 14:30 - Blok artystyczny ku czci Św. Urbana I patrona Miasta w wykonaniu Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Maki”
godz. 14:30 - 14:50 - „Dzieci Maryi” koncert Scholi ze Słubic, laureata II Festiwalu Dekanalny „Schola-2014”
godz. 15:15 - 16:00 - Koncert Magdaleny Łazar-Massier laureatki plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę”
godz. 16:30 - 17:15 - Koncert zespołu Format C
godz. 17:45 - 18:30 - Koncert zespołu The Best 4 „Queen”
godz. 19:00 - 20:15 - „Bałkańsko-ukraińsko-węgiersko-rumuńsko-polskie granie” koncert zespołu Luiku z Kijowa
godz. 20:45 - 22:00 - Koncert zespołu Moszczyński Pietsch & BIBOBIT
godz. 22:00 - 24:00 - „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” Tomasz Oszmiański & DJ Bamse

„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych. Projekt trwa od 1 września do 14 września 2014.

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl)
Restauracja „Tulipe Noir” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl)
Piwnica Artystyczna „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.blog.onet.pl)

SCENA „LUBUSKIE SMAKI” (Plac Powstańców Wielkopolskich)

Prezentacje artystyczne Gminy Zielona Góra

godz. 14:00 -15:00 - Występy zespołów folklorystycznych
godz. 15:00 - 16:00 - Koncert Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze
godz. 16:00 - 16:30 - Występy zespołów folklorystycznych
godz. 16:30 - 17:30 - Konkursy z Hortusem i Nordisem
godz. 17:30 -19:00 - Występy zespołów folklorystycznych

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

od godz. 10:00

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak)

od godz. 10:00

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 12:00
„Królowa Śniegu”
reż. Mariusz Sitarski, Lubuski Teatr

godz. 19:00
„Hemar w chmurach. Kabaret”
reż. Piotr Machalica, Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie

KLUB WINOBRANIOWY (Hot Shots Music Club & Billard, ul. Dąbrowskiego 41a/1, www.hotshots.pl)

godz. 9:00
Winobraniowy Turniej Bilardowy o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra

IMPREZY TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 10:00 - 17:00 - Wystawy: „Monte Casino. W 70. rocznicę wydarzeń", „Fortyfikacje OWB i Oderstellung w dioramach Sławomira Mielczarka", „Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - historia najnowsza" (Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, www.lmm.ezg.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Wystawy: „Twórczość Elżbiety Altefogt” prezentująca tradycje winiarskie regionu lubuskiego przedstawione w witrażach; Ekspozycjawiniarska z XVIII wieczną wieżą winiarską z Budachowa (Muzeum Etnograficzne, ul. Muzealna 5 Ochla, www.muzeumochla.pl)

godz. 10:00 - 16:00 - Wystawy: „Artyści Galerii Nowy Wiek”; „Muzeum Wina”; „Muzeum Tortur” (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 10:00 - 20:00 - Wystawy: „Ekspozycja Motyli”; malarstwo Mimmo Emanuele; malarstwa Elżbiety Nalepy „Pejzaże” (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Toż Samo Ja - podstawowa identyfikacja”; rysunku satyrycznego Valeriu Kurtu (Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

godz.12:00 - Uroczysta Msza Święta ku czci Św. Urbana I - patrona Zielonej Góry pod przewodnictwem ks. biskupa Stefana Regmunta oraz przemarsz uczestników uroczystości do sceny przy Ratuszu ( Konkatedra pw. Św. Jadwigi, ul. Mickiewicza 14)

godz. 14:00 - 22:00 - „Winobraniowa Strefa Kultury” w programie:
Winobraniowe mistrzostwa w Scrabble, Winobraniowe WegeParty, warsztaty tworzenia zwierzątek z balonów i olbrzymich baniek mydlanych oraz nauka gry na bębnach afrykańskich
(dziedziniec Centrum Biznesu, ul. Bohaterów Westerplatte 23)

godz. 17:00 - Koncert kameralny „Barokowe Sacrum et Profanum”. Wykonanie: Maciej Gocman (tenor), Cappella Viridimontana (kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Zatoniu, organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze "Cantores", www.ztscantores.pl)


IMPREZY SPORTOWE TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 9:00 - Turniej Winobraniowy w Golfa (Kalinowe Pola ul. Golfowa 1, Skąpe, organizator: Kalinowe Pola Golf Club, www.kalinowepola.pl)

godz. 9:00 - 13:00 - IV Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze, www.oil.zgora.pl)

godz. 9:00 - Powszechny Winobraniowy Turniej Strzelecki (Strzelnica Klubu „Gwardia” ul. Strzelecka 24, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

godz. 10:00 - Winobraniowy Turniej Brydża o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra (ul. Wrocławska 12a, organizator: Okręgowy Związek Brydża Sportowego w Zielonej Górze)

godz. 10:30 - 14:30 - Turniej Szachowy o Puchar Bachusa (dzieci i dorośli) (Biblioteka Norwida, ul. Wojska Polskiego 9, organizator: Fundacja Mistrzostwa Szachowego, www.fundacjamszach.pl)

godz. 12:00 - 52. Międzynarodowy Mityng Winobrania 2014 (stadion lekkoatletyczny MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)

godz. 13:00 - I Międzynarodowy Turniej Futbolu Flagowego (stadion przy ul. Botanicznej 66 przy ZSiPKZ, organizator: Dragons Zielona Góra, www.dragons.zgora.pl)

brak podpisu