Poniedziałek 8 września

SCENA WINOBRANIOWA (Parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 20:30

Koncert zespołu Loka

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 - 18:00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin),„Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Leśny Zakątek” (Płoty), „Miłosz” (Łaz), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Roman” (Łężyca), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Winiarka.pl” (Kiełpin), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świdnica), „U Michała” (Zielona Góra), „Talary” (Kościan)

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10:00 - 20:00

Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (www.odradlaturystow.pl)

„Winobranie na Odrze” rejsy statkiem Laguna (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1, rejsy: godz. 16:00 - 17:00, godz. 18:00 - 19:00 - impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12:00 - 15:00 - Studio Radiowe RZG na żywo... „Zaświeciła moja gwiazda...”
godz. 14:45 - 15:00 - Prezentacje artystyczne Szkoły Tańca „TIGA”
godz. 15:00 - 15:45 - „Taneczny alfabet” prezentacje artystyczne Studia Tańca „B-ART.”
godz. 15:45 - 16:45 - Prezentacje artystyczne Studia Tańca „SPOKO FAMILY”
godz. 16:45 - 17:30 - Bajkogranie „Bardzo dziwna bajka” Teatr Pinezka, Gdańska
godz. 17:45 - 18:45 - Koncert zespołu Day After Day
godz. 19:15 - 20:30 - Koncert zespołu Gang Marcela
godz. 21:00 - 22:00 - Koncert zespołu Cadillac
godz. 22:00 - 24:00 - „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” Tomasz Oszmiański & Romek Awiński

„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych. Projekt trwa od 1 września do 14 września 2014.

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl)
Restauracja „Tulipe Noir” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl)
Piwnica Artystyczna „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.blog.onet.pl)

SCENA „LUBUSKIE SMAKI” (Plac Powstańców Wielkopolskich)

Nordis smakuje

godz. 11:00 - 13:00 - „Od ziarenka do bochenka” warsztaty dla dzieci zorganizowane przez Lubuską Izbę Rolniczą
godz. 13:00 - 13:30 - Konkursy z Nordisem
godz. 13:30 - 15:00 - Występy zespołów folklorystycznych
godz. 15:30 - 15:30 - Konkursy z Browarem Witnica
godz. 15:30 - 18:30 - Potańcówka z zespołem Bajer

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

od godz. 10:00

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak)

od godz. 10:00

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 17:00 i 20:15
Amelia Bullmore
„Di, Viv i Rose”
reż. Maciej Kowalewski, Teatr Capitol z Warszawy

KLUB WINOBRANIOWY (Hot Shots Music Club & Billard, ul. Dąbrowskiego 41a/1, www.hotshots.pl)

godz. 15:00
Akademia bilarda i snookera

IMPREZY TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 8:00 - 15:00 - Wystawy: „Toż Samo Ja. Podstawowa Identyfikacja” wystawa fotografii; rysunku satyrycznego Valeriu Kurtu (Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

godz. 8:00 – 19:00 - Wystawa „Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885-1939) - artysta niepokonany. Wystawa przygotowana z okazji 75. rocznicy śmierci pisarza” (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej, al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

godz. 10:00 - 20:00 - Wystawy: „Ekspozycja Motyli”; malarstwo Mimmo Emanuele; malarstwa Elżbiety Nalepy „Pejzaże” (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz.10:00 -18:30 - Kreatywne Dziecko - Winobraniowe Fantazje - zajęcia dla dzieci (Spółdzielczy Dom Kultury NOVITA, ul. II Armii 30-40)

godz. 10:00 - 19:00 - Wystawa „Zielona Góra - 700 lat udokumentowanego winiarstwa”wystawa dokumentów ze zbiorów redakcji pisma „Winiarz Zielonogórski: pismo plantatorów winorośli i producentów wina” oraz WiMBP im. C. Norwida (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Winobraniowy Kiermasz Książek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 11:00 - 19:00 - Wystawa malarstwa francuskiego „Tacy Jesteśmy” (Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Artyści Galerii Nowy Wiek”; „Muzeum Wina”; „Muzeum Tortur” (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 12:00 - 18:00 - „Moja podróż do Petersburga” wystawa fotografii Ewy Kwaśniewicz, słuchaczki ZUTW (Filia nr 4, ul. Podgórna 45, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 15:00 - Park miniatur historycznych obiektów winiarskich w „Winnicy Julia” w Starym Kisielinie („Winnica Julia” Stary Kisielin, ul. Pionierów Lubuskich 15, www.winnicajulia.pl)

godz. 21:00 - Winobraniowe preludium finał „X-Demon dj‘s cup with” (X-Demon, ul. Kupiecka 63, www.xdemon.pl)

brak podpisu