Wtorek 9 września

SCENA WINOBRANIOWA (Parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 20:30

Koncert zespołu Manchester

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 - 18:00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin),„Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Leśny Zakątek” (Płoty), „Miłosz” (Łaz), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Roman” (Łężyca), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Winiarka.pl” (Kiełpin), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świdnica), „U Michała” (Zielona Góra), „Talary” (Kościan)

WYCIECZKI NA WINNICE (Punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12a - odjazd WinoBusów zparkingu przy Palmiarni)

Winnica „U Michała” w Zielonej Górze: odjazd godz. 12:00, powrót ok. godz. 14:30
Winnica „Saint Vincent” w Borowie Wielkim: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 20:00

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10:00 - 20:00

Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (www.odradlaturystow.pl)

„Winobranie na Odrze” rejsy statkiem Laguna (Port Nowa Sól, ul. Korzeniowskiego 1, rejsy: godz. 1000 - 1300; miejsce: Port Cigacice, ul. Portowa 1, rejsy: godz. 1600 -1700, godz. 1800 - 1900 - impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12:00 - 15:00 - Studio Radiowe RZG na żywo... coverowo...
godz. 14:30 - 15:15 - „Julian Tuwim uczy, bawi, integruje...” prezentacje artystyczne Zespołu Szkół Ekonomicznych
godz. 15:30 - 16:45 - „Wakacyjna akademia artystyczna” prezentacje artystyczne Społecznego Ogniska Artystycznego
godz. 17:00 - 17:45 - Bajkogranie „Porwanie Gąski Sabinki” Studio Teatralne Guliwer, Zielona Góra
godz. 17:45 - 18:45 - „Siła marzeń” prezentacje artystyczne Ochotniczego Hufca Pracy
godz. 19:20 - 20:30 - Projekt Amy Winehouse
godz. 21:00 - 22:00 - Projekt Blues Brothers
godz. 22:00 - 24:00 - „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” Tomasz Oszmiański & Romek Awiński

„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych. Projekt trwa od 1 września do 14 września 2014.

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl)
Restauracja „Tulipe Noir” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl)
Piwnica Artystyczna „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.blog.onet.pl)

SCENA „LUBUSKIE SMAKI” (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 14:00 - 15:00 - Występy zespołów folklorystycznych
godz. 15:00 - 15:30 - Konkursy z Nordisem
godz. 15:30 - 16:30 - Występy zespołów folklorystycznych
godz. 16:30 - 18:30 - Koncert Zespołu „Nietkowianki”

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

od godz. 10:00

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak)

od godz. 10:00

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 17:00 i 20:00
Nadieżda Ptuszkina
„Wariatka”
reż. Grzegorz Chrapkiewicz, Teatr Bajka i Agencja Produkcyjna Palma

KLUB WINOBRANIOWY (Hot Shots Music Club & Billard, ul. Dąbrowskiego 41a/1, www.hotshots.pl)

godz. 15:00
Akademia bilarda i snookera

IMPREZY TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 8:00 – 19:00 - Wystawa „Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885-1939) - artysta niepokonany. Wystawa przygotowana z okazji 75. rocznicy śmierci pisarza” (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej, al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

godz. 9:00 -18:00 - Wystawy: "Monte Casino. W 70. rocznicę wydarzeń", "Fortyfikacje OWB i Oderstellung w dioramach Sławomira Mielczarka", "Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - historia najnowsza" (Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, www.lmm.ezg.pl)

godz. 8:00 - 15:00 - Wystawy: „Toż Samo Ja. Podstawowa Identyfikacja” wystawa fotografii; rysunku satyrycznego Valeriu Kurtu (Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Wystawy: „Twórczość Elżbiety Altefogt” prezentująca tradycje winiarskie regionu lubuskiego przedstawione w witrażach; Ekspozycja winiarska z XVIII wieczną wieżą winiarską z Budachowa (Muzeum Etnograficzne, ul. Muzealna 5 Ochla, www.muzeumochla.pl)

godz. 10:00 - 20:00 - Wystawy: „Ekspozycja Motyli”; malarstwo Mimmo Emanuele; malarstwa Elżbiety Nalepy „Pejzaże” (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 10:00 - 19:00 - Wystawa „Zielona Góra - 700 lat udokumentowanego winiarstwa” wystawa dokumentów ze zbiorów redakcji pisma „Winiarz Zielonogórski: pismo plantatorów winorośli i producentów wina” oraz WiMBP im. C. Norwida (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Winobraniowy Kiermasz Książek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 11:00 - 19:00 - Wystawa malarstwa francuskiego „Tacy Jesteśmy” (Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Artyści Galerii Nowy Wiek”; „Muzeum Wina”; „Muzeum Tortur” (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 12:00 - 18:00 - „Moja podróż do Petersburga” wystawa fotografii Ewy Kwaśniewicz, słuchaczki ZUTW (Filia nr 4, ul. Podgórna 45, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 15:00 - Park miniatur historycznych obiektów winiarskich w „Winnicy Julia” w Starym Kisielinie („Winnica Julia” Stary Kisielin, ul. Pionierów Lubuskich 15, www.winnicajulia.pl)

brak podpisu