Środa 10 września

SCENA WINOBRANIOWA (Parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 20:30

Koncert Margaret

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 - 18:00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin),„Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Leśny Zakątek” (Płoty), „Miłosz” (Łaz), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Roman” (Łężyca), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Winiarka.pl” (Kiełpin), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świdnica), „U Michała” (Zielona Góra), „Talary” (Kościan)

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10:00 - 20:00

Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (www.odradlaturystow.pl)

„Winobranie na Odrze” rejsy statkiem Laguna (miejsce: Port Cigacice, ul. Portowa 1, rejsy: godz. 16:00-17:00, godz. 18:00 - 19:00 - impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12:00 - 15:00 - Studio Radiowe RZG na żywo... „zielonogórskie talenty”
godz. 14:30 - 15:15 - Prezentacje artystyczne Szkoły Muzycznej „Kamerton”
godz. 15:30 - 16:30 - Prezentacje artystyczne Szkoły Muzycznej „Yamaha” i koncert zespołów Fausz Band oraz Intruders
godz. 16:45 - 17:45 - Bajkogranie „Szewc Dratewka” Teatr Rozrywki Trójkąt, Zielona Góra
godz. 18:00 - 18:45 - Koncert zespołu Szpilki
godz. 19:15 - 20:15 - Koncert zespołu Bezsensu
godz. 20:45 - 22:00 - Koncert zespołu Gramofon
godz. 22:00 - 24:00 - „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” Tomasz Oszmiański & Romek Awiński

„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych. Projekt trwa od 1 września do 14 września 2014.

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl)
Restauracja „Tulipe Noir” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl)
Piwnica Artystyczna „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.blog.onet.pl)

SCENA „LUBUSKIE SMAKI” (Plac Powstańców Wielkopolskich)

Prezentacja Gminy Sulechów

godz. 15:30 - 16:00 - Konkursy
godz. 16:00 - 16:30 - Recital Anny Gmiąt solistki Chóru „Cantabile”
godz. 16:30 - 17:15 - Koncert zespołu Z Natury Hałaśliwi
godz. 17:15 - 18:00 - Koncert zespołu Mono Squad
godz. 18:00 - 18:30 - Konkursy

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

od godz. 10:00

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak)

od godz. 10:00

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19:00
Anna Burzyńska
„Akompaniator”
reż. Grzegorz Chrapkiewicz, Teatr im. J. Osterwy z Gorzowa Wlkp.

KLUB WINOBRANIOWY (Hot Shots Music Club & Billard, ul. Dąbrowskiego 41a/1, www.hotshots.pl)

godz. 17:00
„Trawing” czyli dużo dobrej muzyki na świeżym powietrzu

IMPREZY TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 8:00 – 19:00 - Wystawa „Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885-1939) - artysta niepokonany. Wystawa przygotowana z okazji 75. rocznicy śmierci pisarza” (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej, al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

godz. 8:30 -15:30 - Wystawy: "Monte Casino. W 70. rocznicę wydarzeń", "Fortyfikacje OWB i Oderstellung w dioramach Sławomira Mielczarka", "Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - historia najnowsza" (Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, www.lmm.ezg.pl)

godz. 10:00 - 16:00 - „Moja podróż do Petersburga” wystawa fotografii Ewy Kwaśniewicz, słuchaczki ZUTW (Filia nr 4, ul. Podgórna 45, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Wystawy: „Twórczość Elżbiety Altefogt” prezentująca tradycje winiarskie regionu lubuskiego przedstawione w witrażach; Ekspozycja winiarska z XVIII wieczną wieżą winiarską z Budachowa (Muzeum Etnograficzne, ul. Muzealna 5 Ochla, www.muzeumochla.pl)

godz. 10:00 - 20:00 - Wystawy: „Ekspozycja Motyli”; malarstwo Mimmo Emanuele; malarstwa Elżbiety Nalepy „Pejzaże” (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 10:00-14:00 - Winobraniowy Turniej Brydża Towarzyskiego (Spółdzielczy Dom Kultury NOVITA, ul. II Armii 30-40)

godz. 10:00 - 19:00 - Wystawa „Zielona Góra - 700 lat udokumentowanego winiarstwa” wystawa dokumentów ze zbiorów redakcji pisma „Winiarz Zielonogórski: pismo plantatorów winorośli i producentów wina” oraz WiMBP im. C. Norwida (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Winobraniowy Kiermasz Książek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Toż Samo Ja. Podstawowa Identyfikacja” wystawa fotografii; rysunku satyrycznego Valeriu Kurtu (Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

godz. 11:00 - 19:00 - Wystawa malarstwa francuskiego „Tacy Jesteśmy” (Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Artyści Galerii Nowy Wiek”; „Muzeum Wina”; „Muzeum Tortur” (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 15:00 - Park miniatur historycznych obiektów winiarskich w „Winnicy Julia” w Starym Kisielinie („Winnica Julia” Stary Kisielin, ul. Pionierów Lubuskich 15, www.winnicajulia.pl)

godz. 17:00 - Wystawy: „W Gruenbergu na Antypodach”, będąca zapisem fotograficznym podróży naukowej dr Anitty Maksymowicz śladami dawnych emigrantów z okolic Klępska do Australii oraz „Cyna ze zbiorów MZL” prezentacja najciekawszych wyrobów z cyny tworzących kolekcję MZL opartą o obiekty powstałe w śląskich cechach rzemieślniczych - wernisaże (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz.: 17:30 - "Uroczysta sesja rady Miasta Zielona Góra połączona z wręczeniem nagród kulturalnych Miasta Zielona Góra" (Palmiarnia Zielonogórska,ul. Wrocławska 12A)

godz. 18:00 - „Old School Party” z DJ Frosz (Flash Club, ul. Chrobrego 67)

godz. 21:00 - „Winobraniowy środek” z Mc Jacob A (X-Demon, ul. Kupiecka 63, www.xdemon.pl)


IMPREZY SPORTOWE TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 17:00 - Strzelecki Winobraniowy Turniej Rodzinny i Indywidualny dla mieszkańców miasta (Strzelnica Klubu „Gwardia” ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

brak podpisu