Czwartek 11 września

SCENA WINOBRANIOWA (Parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 19:30

koncert zespołu New Message, laureata plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę”

godz. 20:30

Koncert zespołu Mesajah

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 - 18:00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin),„Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Leśny Zakątek” (Płoty), „Miłosz” (Łaz), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Roman” (Łężyca), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Winiarka.pl” (Kiełpin), „Św. Jadwiga” (Świdnica), „U Michała” (Zielona Góra), „Talary” (Kościan)

WYCIECZKI NA WINNICE (Punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12a - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „U Michała” w Zielonej Górze: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:00

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10:00 - 20:00

Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (www.odradlaturystow.pl)

„Winobranie na Odrze” rejsy statkiem Laguna (miejsce: Port Cigacice, ul. Portowa 1, rejsy: godz. 16:00-17:00, godz. 18:00 - 19:00 - impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12:00 - 15:00 - Studio Radiowe RZG na żywo... „Powiedz stary gdzieś Ty był...”
godz. 14:30 - 15:15 - „Koncert przy Ratuszu” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej
godz. 15:30 - 16:30 - Koncert Orkiestry Dętej Zastal
godz. 16:45 - 17:45 - Bajkogranie: „Wielka tajemnica” Teatr Rozrywki Trójkąt, Zielona Góra
godz. 18:00 - 19:00 - „Muzyczna Ruletka” koncert Wojskowej Orkiestry z Żagania wraz z zespołem Big B
godz. 19:30 - 20:30 - „Nie licz dni... Piosenki Krzysztofa Klenczona” koncert Janusza Yaniny Iwańskiego
godz. 21:00 - 22:00 - Koncert zespołu Samowar
godz. 22:00 - 24:00 - „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” Tomasz Oszmiański & DJ Bamse

„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych. Projekt trwa od 1 września do 14 września 2014.

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl)
Restauracja „Tulipe Noir” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl)
Piwnica Artystyczna „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.blog.onet.pl)

SCENA „LUBUSKIE SMAKI” (Plac Powstańców Wielkopolskich)

Prezentacje artystyczne gminy Zbąszynek

godz. 13:30 - 15:30 - Prezentacje: Grupa Taneczna „Tęcza”, Studio Piosenki Zbąszyńskiego Ośrodka Kultury, grupa dziecięcych muzyków ludowych, Zespół Śpiewaczy „Dąbrowszczanka”
godz. 15:30 - 16:15 - Zbąszyńska Młodzieżowa Orkiestra „Szałamaje”

Prezentacje artystyczne gminy Babimost

godz. 16:15 - 18:30 - Prezentacje: Grupa Taneczna „Happy Dance”, Studio Piosenki Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, Żeńska Kapela Koźlarska, Zespół Śpiewaczy „Wiwat”, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Babimost

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

od godz. 10:00

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak)

od godz. 10:00

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19:00
Bernard Slade
„Za rok o tej samej porze”
reż. Grzegorz Chrapkiewicz

KLUB WINOBRANIOWY (Hot Shots Music Club & Billard, ul. Dąbrowskiego 41a/1, www.hotshots.pl)

godz. 17:00
„Trawing” czyli dużo dobrej muzyki na świeżym powietrzu

IMPREZY TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 8:00 – 19:00 - Wystawa „Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885-1939) - artysta niepokonany. Wystawa przygotowana z okazji 75. rocznicy śmierci pisarza” (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej, al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

godz. 8:30 -15:30 - Wystawy: "Monte Casino. W 70. rocznicę wydarzeń", "Fortyfikacje OWB i Oderstellung w dioramach Sławomira Mielczarka", "Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - historia najnowsza" (Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, www.lmm.ezg.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Wystawy: „Twórczość Elżbiety Altefogt” prezentująca tradycje winiarskie regionu lubuskiego przedstawione w witrażach; Ekspozycja winiarska z XVIII wieczną wieżą winiarską z Budachowa (Muzeum Etnograficzne, ul. Muzealna 5 Ochla, www.muzeumochla.pl)

godz. 10:00 - 20:00 - Wystawy: „Ekspozycja Motyli”; malarstwo Mimmo Emanuele; malarstwa Elżbiety Nalepy „Pejzaże” (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 10:00 - 19:00 - Wystawa „Zielona Góra - 700 lat udokumentowanego winiarstwa” wystawa dokumentów ze zbiorów redakcji pisma „Winiarz Zielonogórski: pismo plantatorów winorośli i producentów wina” oraz WiMBP im. C. Norwida (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Winobraniowy Kiermasz Książek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Toż Samo Ja. Podstawowa Identyfikacja” wystawa fotografii; rysunku satyrycznego Valeriu Kurtu (Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Artyści Galerii Nowy Wiek”; „Muzeum Wina”; „Muzeum Tortur”; “W Gruenbergu na Antypodach”, będąca zapisem fotograficznym podróży naukowej dr Anitty Maksymowicz śladami dawnych emigrantów z okolic Klępska do Australii; „Cyna ze zbiorów MZL” prezentacja najciekawszych wyrobów z cyny tworzących kolekcję MZL opartą o obiekty powstałe w śląskich cechach rzemieślniczych (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 11:00 - 19:00 - Wystawa malarstwa francuskiego „Tacy Jesteśmy” (Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

godz. 12:00 - 18:00 - „Moja podróż do Petersburga” wystawa fotografii Ewy Kwaśniewicz, słuchaczki ZUTW (Filia nr 4, ul. Podgórna 45, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 15:00 - Park miniatur historycznych obiektów winiarskich w „Winnicy Julia” w Starym Kisielinie („Winnica Julia” Stary Kisielin, ul. Pionierów Lubuskich 15, www.winnicajulia.pl)

godz. 18:00 - „Hard Party - Drum And Bass Party” (Flash Club, ul. Chrobrego 67)

godz. 20:00 - „Winobraniowa Prywatka u Michała” impreza taneczna (Klub muzyczno-artystyczny „4 Róże dla Lucienne”, ul. Stary Rynek 17, www.4roze.pl)


IMPREZY SPORTOWE TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 17:00 - Strzelecki Winobraniowy Turniej Rodzinny i Indywidualny dla mieszkańców miasta (Strzelnica Klubu „Gwardia”, ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

brak podpisu