Piątek 12 września

SCENA WINOBRANIOWA (Parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 19:30

koncert zespołu Implozja, laureata plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę”

godz. 20:30

Koncert zespołu LemON

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 - 18:00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Leśny Zakątek” (Płoty), „Miłosz” (Łaz), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Roman” (Łężyca), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Winiarka.pl” (Kiełpin), „Św. Jadwiga” (Świdnica), „U Michała” (Zielona Góra), „Talary” (Kościan)

WYCIECZKI NA WINNICE (Punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12a - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica „Pałac Wiechlice” w Szprotawie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 18:30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:50
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10:00 - 20:00

Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (www.odradlaturystow.pl)

„Winobranie na Odrze” rejsy statkiem Laguna (miejsce: Port Cigacice, ul. Portowa 1, rejsy: godz. 16:00-17:00, godz. 18:00 - 19:00 - impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12:00 - 15:00 - Studio radiowe RZG na żywo...
godz. 14:30 - 15:15 - „Kiedy złota jesień puka” koncert chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku
godz. 15:45 - 16:45 - Koncert zespołu TAM
godz. 17:00 - 18:00 - Wybory Miss Winnego Grodu i licytacja najlepszego wina winobraniowego 2014; organizatorzy: „Princess” Agencja Modelek, Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie
godz. 18:30 - 19:45 - Koncert zespołu Pewne Podniety Akustyczne
godz. 20:30 - 22:00 - Koncert Shata QS
godz. 22:00 - 2:00 - „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” Tomasz Oszmiański & DJ Bamse

„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych. Projekt trwa od 1 września do 14 września 2014.

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl)
Restauracja „Tulipe Noir” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl)
Piwnica Artystyczna „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.blog.onet.pl)

SCENA „LUBUSKIE SMAKI” (Plac Powstańców Wielkopolskich)

Prezentacje artystyczne Miasta Lubsko

godz. 12:00 -12:15 - Uroczyste powitanie
godz. 12:15 - 12:50 - Prezentacje Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych „Mrowisko”
godz. 12:50 - 13:20 - Koncert młodzieżowego zespołu wokalnego „Fuks” z Lubuskiego Domu Kultury
godz. 13:20 - 14:00 - Koncert Klubu Piosenki „Konsonans” z Lubuskiego Domu Kultury
godz. 14:00 - 14:15 - Pokaz Studia Tańca „Free Mind”
godz. 14:15 - 14:50 - Kabaret „Zośka” Związku Nauczycielstwa Polskiego z Lubska
godz. 14:50 - 15:30 - Koncert Zespołu Śpiewaczego „Modry Len” z Górzyna
godz. 15:30 - 16:00 - Koncert zespołu „Osieczanie” z Osieka
godz. 16:00 - 17:00 - Koncert zespołu „Belfry”
godz. 17:00 - 17:20 - Pokaz Lubuskiego Klubu Sportowego „Oyama karate”
godz. 17:20 - 18:00 - Koncert zespoły „To My”

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

od godz. 10:00

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak)

od godz. 10:00

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19:00
Francis Veber
„Kolacja dla głupca”
reż. Paweł Okoński, Teatr Komedia z Wrocławia

KLUB WINOBRANIOWY (Hot Shots Music Club & Billard, ul. Dąbrowskiego 41a/1, www.hotshots.pl)

godz. 21:00
„Crazy’80” impreza taneczna

IMPREZY TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 8:00 – 19:00 - Wystawa „Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885-1939) - artysta niepokonany. Wystawa przygotowana z okazji 75. rocznicy śmierci pisarza” (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej, al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

godz. 8:30 -15:30 - Wystawy: "Monte Casino. W 70. rocznicę wydarzeń", "Fortyfikacje OWB i Oderstellung w dioramach Sławomira Mielczarka", "Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - historia najnowsza" (Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, www.lmm.ezg.pl)

godz. 9:30 - XIX Forum Miast Bliźniaczych "Perspektywy realizacji wspólnych projektów w okresie finansowania 2014-2020” (Hotel Ruben,organizator: Urząd Miasta Zielona Góra)

godz. 10:00 - 17:00 - Wystawy: „Twórczość Elżbiety Altefogt” prezentująca tradycje winiarskie regionu lubuskiego przedstawione w witrażach; Ekspozycja winiarska z XVIII wieczną wieżą winiarską z Budachowa (Muzeum Etnograficzne, ul. Muzealna 5 Ochla, www.muzeumochla.pl)

godz. 10:00 - 20:00 - Wystawy: „Ekspozycja Motyli”; malarstwo Mimmo Emanuele; malarstwa Elżbiety Nalepy „Pejzaże” (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 10:00 - 19:00 - Wystawa „Zielona Góra - 700 lat udokumentowanego winiarstwa” wystawa dokumentów ze zbiorów redakcji pisma „Winiarz Zielonogórski: pismo plantatorów winorośli i producentów wina” oraz WiMBP im. C. Norwida (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Winobraniowy Kiermasz Książek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Toż Samo Ja. Podstawowa Identyfikacja” wystawa fotografii; rysunku satyrycznego Valeriu Kurtu (Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

godz. 11:00 - 19:00 - Wystawa malarstwa francuskiego „Tacy Jesteśmy” (Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Artyści Galerii Nowy Wiek”; „Muzeum Wina”; „Muzeum Tortur”; “W Gruenbergu na Antypodach”, będąca zapisem fotograficznym podróży naukowej dr Anitty Maksymowicz śladami dawnych emigrantów z okolic Klępska do Australii; „Cyna ze zbiorów MZL” prezentacja najciekawszych wyrobów z cyny tworzących kolekcję MZL opartą o obiekty powstałe w śląskich cechach rzemieślniczych (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 12:00 - 18:00 - „Moja podróż do Petersburga” wystawa fotografii Ewy Kwaśniewicz, słuchaczki ZUTW (Filia nr 4, ul. Podgórna 45, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 17:00 - Wystawy: Krzysztof Skórczewski „Kolekcja miedziorytów Muzeum Miedzi w Legnicy” w ramach cyklicznych wystaw: „W kręgu twórców Złotego Grona” oraz „Panoramy lubuskie” wystawa fotograficzna Reginy Chochy - wernisaże (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz.17:30 - „Wino, Zielona Góra i śpiew" spotkanie z piosenką biesiadną i zespołem "Winne Grona" (Spółdzielczy Dom Kultury NOVITA, ul. II Armii 30-40)

godz. 18:00 - „Shake Your Body” z DJ Seli (Flash Club, ul. Chrobrego 67)

godz. 20:00 - „Winobraniowa Prywatka” impreza taneczna (Klub muzyczno-artystyczny „4 Róże dla Lucienne”, ul. Stary Rynek 17, www.4roze.pl)

godz. 21:00 - „Na tej imprezie stracisz głowę” (X-Demon, ul. Kupiecka 63, www.xdemon.pl)


IMPREZY SPORTOWE TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 9:00 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie (Strzelnica Klubu „Gwardia” ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

godz. 13:00 - XIII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra 2014 (juniorzy i juniorzy młodszy) (Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)

godz. 19:30 - IV Winobraniowy Turniej Kibiców „Cycle Speedway 2014” (tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101, organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)

brak podpisu