Sobota 13 września

KOROWÓD WINOBRANIOWY (ul. Bohaterów Westerplatte, ul. Wojska Polskiego)

godz. 1200

SCENA WINOBRANIOWA (Parking przy ul. Kasprowicza)

godz. 14:00

Winobraniowe Mistrzostwa Polski Strong Man

godz. 20:30

Koncert Ryszarda Rynkowskiego

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 - 18:00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Leśny Zakątek” (Płoty), „Miłosz” (Łaz), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Roman” (Łężyca), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Winiarka.pl” (Kiełpin), „Św. Jadwiga” (Świdnica), „U Michała” (Zielona Góra), „Talary” (Kościan)

WYCIECZKI NA WINNICE (Punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12a - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Saint Vincent” w Borowie Wielkim - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:50
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica „Miłosz” w Łazie -WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica „Krucza” w Buchałowie -WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:50
Winnica „Equus” w Zaborze -WinoBus nr 3: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10:00 - 20:00

Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (www.odradlaturystow.pl)

„Winobranie na Odrze” rejsy statkiem Laguna (miejsce: Port Cigacice, ul. Portowa 1, rejsy: godz. 10:00 - 11:00, godz. 14:00 - 15:00, godz. 16:00 - 17:00, godz. 18:00 - 19:00 - impreza biletowana)

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 12:00- 14:00 - Studio Radiowe RZG na żywo... „Czy to panu, proszę pana, nie przeszkadza? Że od rana aż do nocy jestem taka roześmiana?”
godz. 14:30 - 15:00 - Koncert zespołu The Trip Band
godz. 15:15 - 15:45 - Koncert zespołu Transplantacja
godz. 16:00 - 16:45 - Koncert zespołu Bullfinch
godz. 17:00 - 17:45 - Koncert zespołu ONL
godz. 18:30 - 19:45 - Kabaretobranie na bis... Katarzyna Pakosińska & Leszcze
godz. 20:30 - 22:00 - Koncert zespołu Bethel
godz. 22:00 - 2:00 - „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” Tomasz Oszmiański & Romek Awiński

„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych. Projekt trwa od 1 września do 14 września 2014.

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl)
Restauracja „Tulipe Noir” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl)
Piwnica Artystyczna „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.blog.onet.pl)

SCENA „LUBUSKIE SMAKI” (Plac Powstańców Wielkopolskich)

godz. 14:30 -15:15 - Koncert zespołu Nadija
godz. 15:15 - 15:30 - Konkursy
godz. 15:30 - 16:00 - Prezentacje Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Osiny”
godz. 16:00 - 16:45 - Koncert Szprotawskiej Orkiestry Dętej
godz. 16:45 - 17:00 - Konkursy
godz. 17:00 - 17:15 - Wyszywanka
godz. 17:15 - 17:30 - Konkursy
godz. 17:30 - 17:50 - Koncert zespołu Odeon
godz. 17:50 - 18:05 - Konkursy
godz. 18:05 - 18:30 - Koncert zespołu De Włoders

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

od godz. 10:00

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak)

od godz. 10:00

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 19:00
April de Angelis
„Stworzenia sceniczne”
reż. Robert Czechowski, Lubuski Teatr

KLUB WINOBRANIOWY (Hot Shots Music Club & Billard, ul. Dąbrowskiego 41a/1, www.hotshots.pl)

godz. 21:00
„Back to the Lemoniada” impreza taneczna

IMPREZY TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 8:00 – 15:00 - Wystawa „Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885-1939) - artysta niepokonany. Wystawa przygotowana z okazji 75. rocznicy śmierci pisarza” (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej, al. Wojska Polskiego 9, www.pbw.zgora.pl)

godz. 9:00 - 15:00 - „Moja podróż do Petersburga” wystawa fotografii Ewy Kwaśniewicz, słuchaczki ZUTW (Filia nr 4, ul. Podgórna 45, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 9:00 - 16:00 - Wystawy: „Zielona Góra - 700 lat udokumentowanego winiarstwa”wystawa dokumentów ze zbiorów redakcji pisma „Winiarz Zielonogórski:pismo plantatorów winorośli i producentów wina” oraz WiMBP im. C. Norwida; Pokonkursowa wystawa XVI Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny „Celebryci”; „Pierwsza Wojna Światowa w pocztówce” z kolekcji Grzegorza Biszczanika (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 10:00 - 16:00 - Wystawy: "Monte Casino. W 70. rocznicę wydarzeń", "Fortyfikacje OWB i Oderstellung w dioramach Sławomira Mielczarka", "Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - historia najnowsza" (Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, www.lmm.ezg.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Wystawy: „Twórczość Elżbiety Altefogt” prezentująca tradycje winiarskie regionu lubuskiego przedstawione w witrażach; Ekspozycja winiarska z XVIII wieczną wieżą winiarską z Budachowa (Muzeum Etnograficzne, ul. Muzealna 5 Ochla, www.muzeumochla.pl)

godz. 10:00 - 15:00 - Wystawy: „Artyści Galerii Nowy Wiek”; „Muzeum Wina”; „Muzeum Tortur”, „W Gruenbergu na Antypodach”, będąca zapisem fotograficznym podróży naukowej dr Anitty Maksymowicz śladami dawnych emigrantów z okolic Klępska do Australii; „Cyna ze zbiorów MZL” prezentacja najciekawszych wyrobów z cyny tworzących kolekcję MZL opartą o obiekty powstałe w śląskich cechach rzemieślniczych; „Panoramy lubuskie” wystawa fotograficzna Reginy Chochy; Krzysztof Skórczewski „Kolekcja miedziorytów Muzeum Miedzi w Legnicy” w ramach cyklicznych wystaw: “W kręgu twórców Złotego Grona” (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 10:00 - 20:00 - Wystawy: „Ekspozycja Motyli”; malarstwo Mimmo Emanuele; malarstwa Elżbiety Nalepy „Pejzaże” (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)
godz. 10:00 - 17:00 - Winobraniowy Kiermasz Książek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 11:00 - 19:00 - Wystawa malarstwa francuskiego „Tacy Jesteśmy” (Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3, www.zpap.zgora.pl)

godz. 11:00-21:00 - „IX Zielonogórski Festiwal Gier” oraz „Zielonogórski Zombie Walk” w programie: zbiórka krwi Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze; kurs pierwszej pomocy,charakteryzacja zombie; konkursy i zabawy z zombiakami; Przemarsz ulicami Miasta; wybory najohydniejszego zombiaka (ul. Licealna 9 przy Rektoracie UZ, organizator: Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra, www.adastra.zgora.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Toż Samo Ja. Podstawowa Identyfikacja” wystawa fotografii; rysunku satyrycznego Valeriu Kurtu (Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

godz. 14:00 - Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wykład kolekcjonerów broni japońskiej braci Bartosza i Pawła Pasternaków:„Miecz i zbroja japońska” w zbiorach prywatnych i Lubuskiego Muzeum Wojskowego" (Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, www.lmm.ezg.pl)

godz. 16:00 - 18:00 - „Winobraniowe fotoszkolenia.pl” bezpłatna lekcja fotografii cyfrowej (zapisy i szczegółowe informacje na www.fotoszkolenia.pl - liczba miejsc ograniczona)

godz. 18:00 - „Clubbing Night” (Flash Club, ul. Chrobrego 67)

godz. 20:00 - „Winobraniowa Prywatka” impreza taneczna (Klub muzyczno-artystyczny „4 Róże dla Lucienne”, ul. Stary Rynek 17, www.4roze.pl)

godz. 20:00 - Winobraniowy Wieczorek Taneczny z zespołem Klezmer (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 21:00 - Wieczorek taneczny prowadzi DJ Żaba (Piwnica Artystyczna KAWON, ul. Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl)

godz. 21:00 - „Extreme Event - silver Edition” goście specjalni: Live Forever na żywo Dj Gromee And Wrethov (po raz pierwszy w Polsce w duecie) (X-Demon, ul. Kupiecka 63, www.xdemon.pl)


IMPREZY SPORTOWE TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 8:00 - Zawody w strzelaninach myśliwskich „Winobranie 2014” (Krutla k/Wolsztyna, organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze)

godz. 8:00 - XIII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra 2014 (juniorzy i juniorzy młodszy) (Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)

godz. 9:00 - Winobraniowy Turniej Badmintona (hala sportowa MOSiR ul. Urszuli 22, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, www.mosir.zgora.pl)

godz. 9:00 - II Amatorskie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Tenisie (korty tenisowe Klubu „Royal” ul. Wojska Polskiego organizator: SMG Sport Management)

godz. 9:00 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie (Strzelnica Klubu „Gwardia” ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

godz. 10:00 - III Winobraniowy Turniej w piłce siatkowej mężczyzn (hala sportowa ul. Szafrana 6, organizator: KU AZS Uniwersytet Zielonogórski, www.azs.zgora.pl)

godz. 10:00 - Finałowy Turniej Tenisowy dla dzieci (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, www.mosir.zgora.pl)

godz. 10:00 - Turniej Piłki Nożnej Oldbojów f24.pl Cup (boisko „Dołek” MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, www.mosir.zgora.pl)

godz. 15:00 - Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Seniorów i Młodzieżowców w Speedrowerze (tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101, organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)

brak podpisu