Niedziela 14 września

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

godz. 10:00 - 18:00

Prezentacje winnic: „Bachusowe pole” (Zabór), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin), „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Leśny Zakątek” (Płoty), „Miłosz” (Łaz), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice k. Szprotawy), „Roman” (Łężyca), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Winiarka.pl” (Kiełpin), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Św. Jadwiga” (Świdnica), „U Michała” (Zielona Góra), „Talary” (Kościan)

WYCIECZKI NA WINNICE (Punkt obsługi i sprzedaży biletów czynny na godzinę przed odjazdami w holu Zielonogórskiej Palmiarni, ul. Wrocławska 12a - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie -WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30
Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30
Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa -WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30
Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach, www.wycieczkipoodrze.com.pl)

godz. 10:00 - 20:00

Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

WINOBRANIE NA ODRZE (www.odradlaturystow.pl)

„Winobranie na Odrze” rejsy statkiem Laguna (miejsce: Port Cigacice, ul. Portowa 1, rejsy: godz. 10:00 - 13:00, godz. 14:00 - 15:00, godz. 16:00 - 17:00, godz. 18:00 - 19:00 - impreza biletowana)

„WINOBRANIOWE SMAKI”

Zielonogórskie restauracje serwują potrawy specjalnie skomponowane do win z lubuskich winnic, wraz z nimi podawanych. Projekt trwa od 1 września do 14 września 2014.

Restauracja „Winnica” (www.restauracja-winnica.pl) i Winnica „Kinga” (www.winnicakinga.pl)
Restauracja „Tulipe Noir” (www.pl-pl.facebook.com/Restauracja.LaTulipeNoire) i Winnica „Miłosz” (www.winnicamilosza.com.pl)
Piwnica Artystyczna „Kawon” (www.kawon.zgora.pl) i Winnica „Saint Vincent” (www.winnicasaintvincent.pl)
Restauracja „Palmiarnia” (www.palmiarnia.zgora.pl) i Winnica „Stara Winna Góra” (www.winnydworek.pl)
Restauracja „Casa Mia” (www.casamia.zgora.pl) i Winnica „Jakubów” (www.winnicajakubow.blog.onet.pl)

SCENA „LUBUSKIE SMAKI” (Plac Powstańców Wielkopolskich)

Święto Mięs Polski

godz. 13:00 - Uroczyste otwarcie
godz. 13:15 - Koncerty zespołów: „Kryniczenka”, „Stypułowianie”, „Wierzbiczanki”
godz. 14:15 - Konkursy

LUNAPARK (Parking przy Centrum Biznesu, plac Bohaterów)

od godz. 10:00

JARMARK WINOBRANIOWY (Deptak)

od godz. 10:00

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

godz. 16:30
April de Angelis
„Stworzenia sceniczne”
reż. Robert Czechowski, Lubuski Teatr

godz. 19:30
„Królestwo za uśmiech czyli Szekspir z jajami”
wykonanie Kabaret Nowaki & Krzysztof Jaroszyński

IMPREZY TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 10:00 - XII Konkurs Win Domowych (Palmiarnia Zielonogórska, organizator: Fundacja na Rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”, www.winiarze.pl)

godz. 10:00 - V Ogólnopolski Konkurs Win (Palmiarnia Zielonogórska, organizator: Fundacja na Rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”, www.winiarze.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Wystawy: „Twórczość Elżbiety Altefogt” prezentująca tradycje winiarskie regionu lubuskiego przedstawione w witrażach; Ekspozycja winiarska z XVIII wieczną wieżą winiarską z Budachowa (Muzeum Etnograficzne, ul. Muzealna 5 Ochla, www.muzeumochla.pl)

godz. 10:00 - 16:00 - Wystawy: „Artyści Galerii Nowy Wiek”; „Muzeum Wina”; „Muzeum Tortur”; „W Gruenbergu na Antypodach”, będąca zapisem fotograficznym podróży naukowej dr Anitty Maksymowicz śladami dawnych emigrantów z okolic Klępska do Australii; „Cyna ze zbiorów MZL” prezentacja najciekawszych wyrobów z cyny tworzących kolekcję MZL opartą o obiekty powstałe w śląskich cechach rzemieślniczych; „Panoramy lubuskie” wystawa fotograficzna Reginy Chochy; Krzysztof Skórczewski “Kolekcja miedziorytów Muzeum Miedzi w Legnicy” w ramach cyklicznych wystaw: „W kręgu twórców Złotego Grona” (Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

godz. 10:00 - 20:00 - Wystawy: „Ekspozycja Motyli”; malarstwo Mimmo Emanuele; malarstwa Elżbiety Nalepy „Pejzaże” (Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 41, www.palmiarnia.zgora.pl)

godz. 10:00 - 17:00 - Winobraniowy Kiermasz Książek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida, al. Wojska Polskiego 9, www.wimbp.zgora.pl)

godz. 11:00 - 17:00 - Wystawy: „Toż Samo Ja. Podstawowa Identyfikacja” wystawa fotografii; rysunku satyrycznego Valeriu Kurtu (Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19, www.bwazg.pl)

godz. 21:00 - Wieczorek taneczny prowadzi DJ Żaba (Piwnica Artystyczna KAWON, ul. Zamkowa 5, www.kawon.zgora.pl)


IMPREZY SPORTOWE TOWARZYSZĄCE WINOBRANIU

godz. 8:00 - XIII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra 2014 (juniorzy i juniorzy młodszy) (Gimnazjum nr 2 ul. Św. Cyryla i Metodego 9, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)

godz. 9:00 - II Amatorskie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Tenisie (korty tenisowe Klubu „Royal” ul. Wojska Polskiego organizator: SMG Sport Management)

godz. 9:00 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie (Strzelnica Klubu „Gwardia” ul. Strzelecka 22, organizator: Zielonogórski Klub Sportowy „Gwardia”, www.gwardia.zgora.com.pl)

godz. 10:00 - Finałowy Turniej Tenisowy dla dzieci (korty MOSiR ul. Sulechowska 41, organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, www.mosir.zgora.pl)

godz. 11:00 - II Lubuski Duathlon (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

godz. 11:00 - III Półmaraton Zielonogórski (ul. Waryńskiego w pobliżu Szkoły Medycznej, organizator: Stowarzyszenie Biegam-Pomagam, www.polmaratonzielonogorski.pl)

brak podpisu