Sobota 7 września

Scena Winobraniowa – ul. Kasprowicza przy Filharmonii Zielonogórskiej

20:30 Koncert zespołu VARIUS MANX


Miasteczko Winiarskie – Stary Rynek przy Ratuszu

10:00-18:00 Winnice: MIŁOSZ, CANTINA, JULIA, KINGA, KRUCZA, SAINT VINCENT, NA LEŚNEJ POLANIE, WINIARZ, EQUUS, STARA WINNA GÓRA, PAŁAC WIECHLICE

10:00-20:00 Winobraniowe Rejsy Galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny), www.wycieczkipoodrze.com.pl (impreza biletowana)

11:00 Zwiedzanie winnic – JULIA – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

14:00 Zwiedzanie winnic – NA LEŚNEJ POLANIE – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

14:00 Zwiedzanie winnic – U MICHAŁA – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

17:00 Zwiedzanie winnic – EQUUS – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

17:00 Zwiedzanie winnic – MIŁOSZ – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)


Scena Miasteczka Winiarskiego – Stary Rynek przy Ratuszu

12:00–15:00 Studio Radiowe RZG na żywo... Winobrania Czas

14:00–14:15 Uroczyste otwarcie Winobrania - Bachus odbiera klucze do miasta

14:15–15:00 Bachus w gościnie u Winiarzy

14:15–15:15 KAPELA ZIELONOGÓRSKA koncert

15:30–16:00 DREWNO śpiew biały

16:15–17:00 LUBUSKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA

17:15–18:00 Hej Winobranie JANEK ZAKRZEWSKI recital

18:15–19:00 CYMES TRIO koncert

19:15–20:00 FRIENDS FOR FRIENDS zespół z miasta partnerskiego Verden koncert

20:30–22:00 CADILAC koncert

22.00-24.00 Dyskoteka dorosłego człowieka - TOMASZ OSZMIAŃSKI & ROMEK AWIŃSK


Imprezy sportowe

10:00 Mecz Tenisowy Miasto Zielona Góra - Miasto Kołobrzeg - korty tenisowe, MOSiR, ul. Sulechowska 37

10:00 Finałowy Turniej Tenisowy dla dzieci Junior Cup - korty tenisowe, MOSiR, ul. Sulechowska 37

09:30-15:00 Mityng Weteranów w lekkiej atletyce - stadion lekkoatletyczny, MOSiR, ul. Sulechowska 37

10:00 Marsz Nordic Walking - parking przy Amfiteatrze, ul. Festiwalowa

10:00-13:00 Strzelecki Winobraniowy Turniej dla dzieci i rodziców oraz mieszkańców miasta - strzelnica Klubu "Gwardia", ul. Strzelecka 22

10:00-18:00 II Winobraniowy Turniej Futbolu Amerykańskiego Puchar Smoka - boisko Uniwersytetu Zielonogórskiego ul. Wyspiańskiego 58

17:00 Mecz Piłki Nożnej II Liga STELMET UKP - GRYF ORLEX WEJHEROWO - Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37

17:00-18:30 Turniej skoku o tyczce - ul. Bohaterów Westerplatte

17:30 IV Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Lotto - ul. Bohaterów Westerplatte

19:00 XXVIII Nocny Bieg Bachusa - ul. Bohaterów Westerplatte


10:00 Lunapark – Plac Bohaterów – parking przy Centrum Biznesu, ul. Bohaterów Westerplatte

10:00 Jarmark winobraniowy


Imprezy towarzyszące Winobraniu 2013

09:00-13:00 Wystawa płaskorzeźby Rejtan autorstwa Jana Papiny - pracownia artysty, Muzeum Etnograficzne w Ochli

09:00-16:00 Wystawa Zielona Góra w pocztówce sprzed lat - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9

09:00-18:30 Turniej gry bitewnej Warhammer 40.000 klasy Chellenger - First Blood - Zaułek Artystów Krzywy Komin ul. Fabryczna 13

10:00-15:00 Ekspozycja Muzeum Wina - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

10:00-15:00 Wystawa Artyści Galerii Nowy Wiek - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

10:00-15:00 Wystawa retrospektywna malarstwa Stanisława Mazusia W obronie piękna - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

10:00-22:00 Wystawa Motyli - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

10:00-22:00 Wystawa prac Zielona Góra dawniej i dziś - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

12:00-15:00 Wystawa Gregora Różańskiego Virgin Area/Strefa Nienaruszona, Funadacja Salony - Zaułek Artystów Krzywy Komin, ul. Fabryczna 13b

12:00-18:00 Wystawa Eriki Stürmer-Alex Zabawa bez granic - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19

12:00-18:00 Wystawa rysunku satyrycznego - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19

17:00 Wieczór poezji deptanej - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

18:00 Otwarcie drugiego punktu bookcrossingowego - altanka przy Palmiarni Zielonogórskiej

19:00 Spektakl teatralny Siostrunie w reżyserii Jana Szurmieja - Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5

20:00 Winobraniowe back to the 90' impreza taneczna - Klub Róże dla Lucienne, ul. Kupiecka 51C

20:00 Koncert Winobraniowy Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze Cantores - zielonogórska konkatedra p.w. Św. Jadwigi

20:00 Kolektyw MIÓD impreza z muzyką elektroniczną – Harlem Club, ul. Sienkiewicza 1

20:00 Msza Święta ku czci Świętego Urbana I - patrona Miasta - Kościół pw. Św. Urbana I, ul. Braniborska 17

20:30 Orszak z figurą Św. Urbana I do konkatedry pw. Św. Jadwigi - początek przy ul. Braniborskiej 17

21:00 Wieczorek Taneczny prowadzi Beata, znana jako Żaba z kabaretu Babeczki z Rodzynkiem – Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa 5


brak podpisu