Niedziela 8 września

Scena Winobraniowa – ul. Kasprowicza przy Filharmonii Zielonogórskiej

14:00 Koncert Winobraniowy wykonanie: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej

15:30 Koncert Winobraniowe piosenki chóru Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku MODERATO

20:30 Koncert zespołu POLUZJANCI


Miasteczko Winiarskie – Stary Rynek przy Ratuszu

10:00–18:00 Winnice: MIŁOSZ, CANTINA, JULIA, KINGA, KRUCZA, SAINT VINCENT, NA LEŚNEJ POLANIE, WINIARZ, EQUUS, STARA WINNA GÓRA, PAŁAC WIECHLICE

10:00-20:00 Winobraniowe Rejsy Galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny), www.wycieczkipoodrze.com.pl (impreza biletowana)

11:00 Zwiedzanie winnic – JULIA – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

11:00 Zwiedzanie winnic – INGRID – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

14:00 Zwiedzanie winnic – NA LEŚNEJ POLANIE – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

14:00 Zwiedzanie winnic – STARA WINNA GÓRA – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

14:00–14:30 Bachus w gościnie u Winiarzy

17:00 Zwiedzanie winnic – KRUCZA– wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

17:00 Zwiedzanie winnic – CANTINA – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)


Scena Miasteczka Winiarskiego – Stary Rynek przy Ratuszu

12:00–15:00 Studio Radiowe RZG na żywo... WINOBRANIA CZAS

13:30 Ekspozycja figury Św. Urbana I przy scenie przy Ratuszu - ul. Stary Rynek 1

13:40 Złożenie życzeń przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Stefana Regmunta i Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego mieszkańcom i gościom Zielonej Góry. Blok artystyczny ku czci Św. Urbana I patrona Miasta w wykonaniu Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz Zespołu Pieśni i Tańca Maki - ul. Stary Rynek 1

14:00–14:45 koncert ewangelizacyjny

14:45-15:30 zespół PIESNI I TAŃCA MAKI

15:30–16:15 zespół poezji śpiewanej ARETE koncert

16:15–17:15 Orkiestra Dęta ZASTAL

17:30–18:30 zespół śpiewaczy CANTILENA

19:00–20:00 MY MYSELF & I koncert

20:15–22:00 PATRYCJA KOSIARKIEWICZ koncert

22:00–24:00 Dyskoteka dorosłego człowieka - TOMASZ OSZMIAŃSKI & ROMEK AWIŃSKI


Imprezy sportowe

09:30-15:00 Turniej Szachowy o Puchar Bachusa - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9

10:00 Finałowy Turniej Tenisowy dla dzieci Junior Cup - korty tenisowe, MOSiR, ul. Sulechowska 37

10:00 Winobraniowy Turniej Brydża o Puchar Prezydenta Miasta - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

10:00-13:00 Strzelecki Winobraniowy Turniej dla dzieci i rodziców oraz mieszkańców miasta - strzelnica Klubu "Gwardia", ul. Strzelecka 22

12:00-15:00 51 Międzynarodowy Mityng Winobrania 2013 - MOSiR, stadion lekkoatletyczny, ul. Sulechowska 37


10:00 Lunapark – Plac Bohaterów – parking przy Centrum Biznesu, ul. Bohaterów Westerplatte

10:00 Jarmark winobraniowy


Imprezy towarzyszące Winobraniu 2013

09:00-13:00 Wystawa płaskorzeźby Rejtan autorstwa Jana Papiny - pracownia artysty, Muzeum Etnograficzne w Ochli

09:00 - 14:30 Turniej gry bitewnej Warhammer 40.000 klasy Chellenger - First Blood - Zaułek Artystów Krzywy Komin ul. Fabryczna 13

10:00-16:00 Ekspozycja Muzeum Wina - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

10:00-16:00 Wystawa retrospektywna malarstwa Stanisława Mazusia W obronie piękna - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

10:00-16:00 Wystawa Artyści Galerii Nowy Wiek - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

10:00-22:00 Wystawa Motyli - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

10:00-22:00 Wystawa prac Zielona Góra dawniej i dziś - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

11:00-17:00 Wystawa Eriki Stürmer-Alex Zabawa bez granic - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19

11:00-17:00 Wystawa rysunku satyrycznego - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19

12:00 Msza Święta ku czci Św. Urbana I - patrona Miasta celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Stefana Regmunta - Kościół pw. Św. Jadwigi, ul. Mickiewicza 14

17:00-23:00 Winobraniowe wzgórze alternatywne muzyka alternatywna na żywo w ramach programu 6th Finger - warsztaty przy Palmiarni Zielonogórskiej, ul. Wrocławska 12

17:30 Spektakl teatralny Zdobyć, utrzymać, porzucić w reżyserii Krzysztofa Jaślara - Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5

20:00 Spektakl teatralny Zdobyć, utrzymać, porzucić w reżyserii Krzysztofa Jaślara - Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5


brak podpisu