Piątek 13 września

Scena Winobraniowa – ul. Kasprowicza przy Filharmonii Zielonogórskiej

13:30 WINOBRANIOWE MISTRZOSTWA POLSKI STRONG MAN

19:30 Koncert zespołu MATE laureat Lubuskiego Przeboju Lata

20:30 Koncert zespołu ENEJ


Miasteczko Winiarskie – Stary Rynek przy Ratuszu

10:00–18:00 Winnice: MIŁOSZ, CANTINA, JULIA, KINGA, KRUCZA, SAINT VINCENT, NA LEŚNEJ POLANIE, WINIARZ, EQUUS, STARA WINNA GÓRA, PAŁAC WIECHLICE

10:00-20:00 Winobraniowe Rejsy Galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny), www.wycieczkipoodrze.com.pl (impreza biletowana)

11:00 Zwiedzanie winnic – MIŁOSZ – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

14:00 Zwiedzanie winnic – NA LEŚNEJ POLANIE – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

14:00 Zwiedzanie winnic – STARA WINNA GÓRA – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

17:00 Zwiedzanie winnic – INGRID – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

17:00 Zwiedzanie winnic – KRUCZA – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)


Scena Miasteczka Winobraniowego – Stary Rynek przy Ratuszu

12:00–15:00 Studio Radiowe RZG na żywo... Cover Show

14:00–14:30 Bachus w gościnie u Winiarzy

15:00–16:00 MILLENIUM The Beatles&Elvis Presley koncert

16:15–17:00 THE BEST 4 George Michael

17:05–18:30 Wybory Miss Winnego Grodu 2013

18:35–19:20 THE BEST 4 Michael Jackson

19:30-20:30 Kabaretobranie na bis ŁOWCY. B

20:45–22:00 2+1 koncert

22:00–24:00 Dyskoteka dorosłego człowieka - TOMASZ OSZMIAŃSKI & ROMEK AWIŃSKI


Imprezy sportowe

09:00 III Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy - korty tenisowe, MOSiR, ul. Sulechowska 37

09:00 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie - strzelnica Klubu "Gwardia", ul. Strzelecka 22

13:00-21:00 XII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra 2013 - Gimnazjum nr 2, ul Św. Cyryla i Metodego 9

10:00 Lunapark – Plac Bohaterów – parking przy Centrum Biznesu, ul. Bohaterów Westerplatte

10:00 Jarmark winobraniowy


Imprezy towarzyszące Winobraniu 2013

Winobraniowy ogródek – parking przed Clubem X-Demon

08:00-19:00 Wystawa Zielona Góra w pocztówce sprzed lat - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9

09:00-12:30 XVIII Forum Miast Bliźniaczych - Rektorat Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Licealna 9

09:00-13:00 Wystawa płaskorzeźby Rejtan autorstwa Jana Papiny - pracownia artysty, Muzeum Etnograficzne w Ochli

10:00-17:00 Wystawa Eriki Stürmer-Alex Zabawa bez granic - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19

10:00-17:00 Wystawa rysunku satyrycznego - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19

10:00-22:00 Wystawa Motyli - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

10:00-22:00 Wystawa prac Zielona Góra dawniej i dziś - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

11:00 Transgraniczne spojrzenie na miasto Zielona Góra, dawniej Grűnberg wystawa pocztówek Zielonej Góry przełomu XIX i XX wieku - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

11:00-17:00 Ekspozycja Muzeum Wina - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

11:00-17:00 Wystawa Tradycje winiarskie na przedwojennej pocztówce Zielonej Góry ze zbiorów Sławomira Ronowicza – Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

11:00-17:00 Wystawa retrospektywna malarstwa Stanisława Mazusia W obronie piękna - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

11:00-17:00 Wystawa Artyści Galerii Nowy Wiek - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

11:00-17:00 Wystawa Rok na lubuskich winnicach - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

10:00-17:00 Winobraniowy kiermasz książek – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9

14:00 Winobraniowy Turniej Par w Brydżu Towarzyskim - Spółdzielczy Dom Kultury "Nowita", ul. Morelowa 34

16:00-18:00 Winne Święto w obiektywie. Winobraniowe warsztaty fotograficzne – www.fotoszkolenia.pl

17:00 Koncert Muzyka i wino - Sala Filharmonii Zielonogórskiej, Pl. Powstańców Wielkopolskich 10

17:00 Wystawa rysunku na szkle Przemysława Lato Zielona Góra na szkle wernisaż - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9

17:00-21:00 Music is my drug audiowizualne warsztaty producenckie DJ/VJ workshops - Zaułek artystów Krzywy Komin, ul Fabryczna 13, zgłoszenia udziału nr 600 018 119

19:00 Kabaret Gentelmen w wykonaniu Jacka Borkowskiego i Tomasza Stockingera - Lubuski Teatr, al.Niepodległości 3/5

20:00 Winobraniowe retro party impreza taneczna - Klub 4 Róże dla Lucienne, ul. Kupiecka 51C

20:00 Jazzowy wieczór w Harlem Club koncert zespołu Hard Work Ensemble - Harlem Club, ul. Sienkiewicza 11

21:00 Piątek 13-tego - Klub X-Demon, ul. Kupiecka 63

21:00 Jazzowy Jam Session Projekt otwarty dla wszystkich chętnych muzyków z własnym instrumentem - Harlem Club, ul. Sienkiewicza 11

Wyciślok Marek