Sobota 14 września

Scena Winobraniowa – ul. Kasprowicza przy Filharmonii Zielonogórskiej

11:00-17:00 Winobraniowe Zombie Walking Klubu Ad Astra

11.00 Otwarcie Placówki Poboru Krwi

20:30 Koncert zespołu KOMBII


ul. Bohaterów Westerplatte i al. Wojska Polskiego

12:00 KOROWÓD WINOBRANIOWY


Miasteczko Winiarskie – Stary Rynek przy Ratuszu

10:00–18:00 Winnice: MIŁOSZ, CANTINA, JULIA, KINGA, KRUCZA, SAINT VINCENT, NA LEŚNEJ POLANIE, WINIARZ, EQUUS, STARA WINNA GÓRA, PAŁAC WIECHLICE

10:00-20:00 Winobraniowe Rejsy Galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny), www.wycieczkipoodrze.com.pl (impreza biletowana)

14:30 Zwiedzanie winnic – EQUUS – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

14:30 Zwiedzanie winnic – CANTINA – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

17:30 Zwiedzanie winnic – NA LEŚNEJ POLANIE– wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)

17:30 Zwiedzanie winnic – MIŁOSZ – wyjazd parking przy Palmiarni (impreza biletowana)


Scena Miasteczka Winiarskiego – Stary Rynek przy Ratuszu

12:00–14:00 Studio Radiowe RZG na żywo... KOROWÓD WINOBRANIOWY

14:30–15:45 SZLEGER BLASMUSIKANTEN orkiestra dęta z miasta partnerskiego Zittau

16:00–16:45 GORZOWSKA ORKIESTRA DĘTA z Gorzowa Wlkp.

17:00–17:45 Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSP "Elektryk" z Nowej Soli

18:00–18:45 Orkiestra Dęta ZSB w Zielonej Górze

19:00-20:15 Kabaretobranie na bis K2

20:30–22:00 KREUZBERG koncert

22:00–24:00 Dyskoteka dorosłego człowieka - TOMASZ OSZMIAŃSKI & DJ BAMSE


Imprezy sportowe

09:00 III Ogólnopolski Turniej Tenisowy Lekarzy - korty tenisowe, MOSiR, ul. Sulechowska 37

08:00 Winobraniowy Turniej Badmintona - hala sportowa, MOSiR, ul. Urszuli 22

08:00-21:00 XII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Zielona Góra 2013 - Gimnazjum nr 2, ul Św. Cyryla i Metodego 9

09:00 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie - strzelnica Klubu "Gwardia", ul. Strzelecka 22

10:00 Winobraniowy Turniej Szachowy - fala sportowa, MOSiR, ul. Urszuli 22

10:00 Marsz Nordic Walking - parking przy Amfiteatrze, ul. Festiwalowa

17:00 Mecz Piłki Nożnej II Liga STELMET UKP - RAKÓW CZĘSTOCHOWA -Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37


10:00 Lunapark – Plac Bohaterów – parking przy Centrum Biznesu, ul. Bohaterów Westerplatte

10:00 Jarmark winobraniowy


Imprezy towarzyszące Winobraniu 2013

09:00-13:00 Wystawa płaskorzeźby Rejtan autorstwa Jana Papiny - pracownia artysty, Muzeum Etnograficzne w Ochli

09:00-16:00 Wystawa Zielona Góra w pocztówce sprzed lat - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9

10:00-15:00 Winobraniowy kiermasz książek – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9

10:00-22:00 Wystawa Motyli - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

10:00-22:00 Wystawa prac Zielona Góra dawniej i dziś - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

11:00 Transgraniczne spojrzenie na miasto Zielona Góra, dawniej Grűnberg wystawa pocztówek Zielonej Góry przełomu XIX i XX wieku - Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12

11:00 Ekspozycja Muzeum Wina - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

11:00-15:00 Wystawa Tradycje winiarskie na przedwojennej pocztówce Zielonej Góry ze zbiorów Sławomira Ronowicza – Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

11:00-15:00 Wystawa retrospektywna malarstwa Stanisława Mazusia W obronie piękna - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

11:00-15:00 Wystawa Artyści Galerii Nowy Wiek - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

11:00-15:00 Wystawa Rok na lubuskich winnicach - Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

12:00-18:00 Wystawa Eriki Stürmer-Alex Zabawa bez granic - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19

12:00-18:00 Wystawa rysunku satyrycznego - Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19

14:00-16:00 Europejskie Dni Dziedzictwa - Nie od razu Polskę zbudowano spotkanie z folkrolem warsztaty woklane i taneczne - Muzeum Etnograficzne w Ochli

17:00-21:00 Music is my drug audiowizualne warsztaty producenckie DJ/VJ workshops - Zaułek artystów Krzywy Komin, ul Fabryczna 13, zgłoszenia udziału nr 600 018 11

17:00-21:00 6th finger EXPO impreza klubowa - Zaułek artystów Krzywy Komin, ul. Fabryczna 13

19:00 Spektakl teatralny Kontra w reżyserii Błażeja Peszka w wykonaniu Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie - Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5

20:00 Jazzowy wieczór w Harlem Club koncert zespołu Hard Work Ensemble - Harlem Club, ul. Sienkiewicza 11

20:00-21:00 Wieczorek Winobraniowy pod Palmami w rytmach lat 80' i 90' - Zielonogórska Palmiarnia, ul. Wrocławska 12

21:00 Jazzowy Jam Session Projekt otwarty dla wszystkich chętnych muzyków z własnym instrumentem - Harlem Club, ul. Sienkiewicza 11

21:00 Klubowy After Winobraniowy - Klub X-Demon, ul. Kupiecka 63

21:00 Winobraniowa dyskoteka Imprezę prowadzi DJ Żaba, czyli Beata Małecka z kabaretu Babeczki z Rodzynkiem - Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa 5


brak podpisu