Zielonogórski Teatr Ognia Haka Poi

Zielonogórski teatr ognia powstał w 2003r. Ta niezależna grupa młodych ludzi przejechała już razem wiele kilometrów, poznała mnóstwo osób i nabrała sporo doświadczenia. Pomimo zmian w składzie zespołu, za każdym razem udało się łączyć wspólną pasję z umiejętnościami. Każda z osób występujących w szeregach Haka Poi wnosi do teatru coś od siebie: jedni dobierają muzykę, inni piszą scenariusze, jeszcze inni wykorzystują swoje zdolności plastyczne lub techniczne.

Grupa ma na swoim koncie wiele występów na terenie całego kraju, m.in. dla takich firm jak Siemens, Fujitsu, Franke, Lotos, Toyota, Reckitt Benckiser i wiele innych. Członkowie zespołu równie chętnie wspierają szczytne inicjatywy: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, warsztaty dla dzieci bądź występy charytatywne na ich rzecz.

Zielona Góra jest ich miastem- miejscem, które kochają i w którym trenują. Wspiera ich wiele zielonogórskich instytucji, m.in. Uniwersytet Zielonogórski oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury. W skład grupy wchodzi obecnie sześć osób.

W ich ofercie znajdują się teraz dwa układy realizowane według poniższych scenariuszy. Czas trwania pokazu to ok. 25 minut.

Najnowszy układ
Założeniem spektaklu jest przedstawienie odwiecznego motywu wykluczenia lub motywu obcego. Nie brakuje również motywu walki o ogień. W występie bierze udział sześć osób. Układ składa się w większości z wyjść bardzo dynamicznych, ale można odnaleźć także sceny refleksyjne. Spektakl ten to mniejsze wyjścia dwu, trzy, cztero, pięcio i sześcio osobowe. Jest także jedno wyjście solowe. Przy pokazie używany jest następujący sprzęt: łańcuchy z pojedynczą pochodnią, łańcuchy z potrójną pochodnią, liny, wachlarze, kij, iskry, pochodnie. Poszczególne sceny są dodatkowo ożywiane „pluciem ogniem. Tancerze ognia występują w specjalnie uszytych kostiumach, oddających treść układu, a ich twarze zdobią malunki, określające rolę każdej z występujących osób. Do elementów scenografii należą tu także płonące okręgi, pochodnie i parawan.

Układ przedstawiający walkę dobra ze złem
Ten spektakl przedstawia motyw walki dobra ze złem oraz walki o ogień. W występie bierze udział pięć osób, a także jedna osoba zajmująca się zapleczem technicznym pokazu. Układ to w większości dynamiczne wyjścia dwuosobowe, ale nie brakuje też solówek oraz występów trzy, cztreo i pięcioosobowych. Tancerze ognia w tym spektaklu posługują się łańcuchami z pojedynczą pochodnią, linami, wachlarzami i pochodniami. Układy są urozmaicone „pluciem ogniem”. Stroje członków Haka Poi są zależne od roli każdej z osób i utrzymują się w tonacji czarno- białej, czarno- czerwonej i białej. Makijaż tancerzy także jest odbiciem ich kostiumu.
brak podpisu
Pochodzenie: www.teatr-ognia.pl