Grupa Karmazyn

Zielonogórska scena ogniowa jest spora. Około roku 2009 kilka osób zjednoczyło się pod wspólną nazwą Karmazyn, łącząc tym samym doświadczenia z grup "Carpe Noctum" oraz "Over the Fire". W ten sposób powstała nowa grupa, której członkowie biorąc pod uwagę ogół swego dorobku występują już średnio ponad 10 lat.

Grupa jest znana z eksperymentowania, zarówno pod względem technicznym (samorozpalający się ogień, zielony płomień, vul-cane, alternatywne budowy koszyczków do iskier), jak i biorąc pod uwagę formułę samego występu (autorskie historie z lektorem, muzyka grana pod machających zamiast wyćwiczonego układu). Jest to niecodziennie biorąc pod uwagę, że wśród grup tańca z ogniem dominują głównie enigmatyczne spektakle do wyuczonych układów.

Artyści używają klasycznych poi, kija do obrotów, kontaktów, całopalnego, a nawet dwóch kijów jednocześnie. Dodatkowo podczas występów pojawiają się sprzęty takie jak liny całopalne, levistick, parzydełko, koszyczki z rozżarzonym węglem i iskry z waty stalowej.

Za muzykę do tańca z ogniem odpowiada Przemysław Tryniszewski - znany w środowisku muzycznym miasta muzyk znany między innymi ze współtworzenia projektów takich jak: Mektub, Niekoniecznie Korzenie, Postanowiłem Zmądrzeć, Los Amigos Amor Del Flamenco, Djemboluby, Katharsis Aves, Grubsze Ryby. Wzbogaca występy o utwory grane na gitarze, flecie, djembe, cajonie i innych instrumentach - jak na multiinstrumentalistę przystało.

Obecnie w głównym składzie znajdują się 3 osoby. Grupa wspiera inicjatywy lokalne i charytatywne, czego przykładem może być występ dla zielonogórskiej Mediateki Szklana Pułapka w roku 2013, charytatywny występ podczas finału akcji "Z Psami pod Palmami", czy też współpraca z ogniomistrzami Kożuchowskimi w ramach wydarzeń organizowanych przez kożuchowski Ośrodek Kultury i Sportu "Zamek". Grupę Karmazyn można spotkać również co roku na zielonogórskim Winobraniu.

brak podpisu
Pochodzenie: www.facebook.com/KarmazynFireshow