Największy krasnal świata pochodzi z Nowej Soli

Województwo Lubuskie stara się zdobyć popularność bijąc wszelkiego rodzaju rekordy Guinessa. Mamy największego Jezusa w Świebodzinie, ale mamy także największego na świecie krasnala. Ma 541 cm wzrostu i pochodzi z Nowej Soli.

Park Krasnala powstał w 2008 roku na miejscu, gdzie wcześniej było jedynie paskudne wysypisko śmieci i gruzowisko. Położony przy porcie, wystarczy przejechać przez zwodzony most i po prawej stronie widać już kolorowego kota w stroju polskiej reprezentacji piłkarskiej. Miejsce, w którym można pobujać się na trąbie słonia albo wdrapać na żyrafę. To prawdziwy raj dla dzieci, namiastka Disneylandu. Na dwóch hektarach nieużytków posadzono energetyczną wierzbę i utworzono labirynty, postawiono wiklinowe wigwamy, drewniane zamki, ślizgawki, przeplotnie. W kilku miejscach stoją grille. Wystarczy przynieść węgiel drzewny, kiełbaski i piknik gotowy. We wszystkich zakątkach parku można znaleźc figury ogrodowe, np. egzotyczne zwierzęta, które są najpopularniejszą atrakcją.

Największą chlubą nowosolskiego Parku Krasnala jest Soluś- notarialnie zmierzony przez Urząd Miar i Wag krasnal, rekordzista w swoim gatunku, jeśli chodzi o wzrost. Nad 541 cm figurą pracowała firma Malpol, która od lat słynie z ambitnych projektów. Ich figury stoją w centrum Barcelony, czterometrowy Oskar stoi w Hollywood a po całym świecie na CowParade podróżują nowosolskie krowy.

Soluś nosi czerwoną czapkę i niebiesko- żółty kubraczek. W ręku trzyma olbrzymią łyżkę do soli. O ubiorze zdecydowały dzieci. Każda szkoła dostała model i miała przedstawić swoją propozycję kolorów.

Park Krasnala to doskonałe miejsce na rodzinne wypady. Dzieci czują się w tym miejscu doskonale i z pewnością nie będą się nudziły. Niedzielna wyprawa do Nowej Soli to zdecydowanie atrakcyjniejszy pomysł niż spacer po galerii handlowej.
Koleina Magdalena