O Zielonej Górze

Zielona Góra położona jest w środkowo – zachodniej Polsce na obszarze wału zielonogórskiego w otoczeniu pięknych lasów. Do najwyższych punktów miasta należą: Wzgórze Jagodowe, Wzgórza Piastowskie i Wzgórze Braniborskie. Zielona Góra zajmuje powierzchnię 58,32 km2, liczy ponad 118 tys. mieszkanców.

Zielona Góra jest miastem zabytkowym. Do największych perełek można zaliczyć m. in. późnogotycki kościół parafialny św. Jadwigi, po ewangelicki kościół MB Częstochowskiej oraz ratusz z XVI w. Będąc w Zielonej Górze warto odwiedzić Muzeum Ziemi Lubuskiej, w którym można oglądać m. in. zbiory numizmatyczne, winiarskie i rzemieślnicze oraz sztukę współczesną.

W ciągu roku w Zielonej Górze odbywa sie szereg imprez kulturalnych. Najważniejsze z nich to oczywiście dni Zielonej Góry – Winobranie, które przyciąga każdego roku rzesze gości.

Latem warto odwiedzić miasto i skorzystać z imprez odbywających sie w ramach Lata Muz Wszelakich. Można posłuchać koncertów m. In. jazzowych, obejrzeć spektakle teatralne i stare filmy. Dużym zainteresowaniem cieszy sie także Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych BUSKERBAS oraz Festiwal Anny German „Tańczące Eurudyki”, który uświetniają wspaniałe gwiazdy polskiej muzyki. Co roku w mieście odbywa sie ponadto festiwal piosenki religijnej „Pokój i Dobro”. Ponadto w Zielonej Górze działa Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe.

WIKIPEDIA
Pochodzenie: http://pl.wikipedia.org