Mural na BWA

„Czy sobota czy niedziela, na Wrocławskiej karuzela”- taki tytuł nosi malowidło, które powstało na jednej ze ścian zielonogórskiego BWA. Tematem nawiązuje do zamieszek, jakie wybuchły po ostatnich meczach finałowych speedwaya. Twórcą obrazu jest zielonogórzanin- Sławek Czajkowski Zbiok.

Uśmiechnięta mysz, nogi leżącego mężczyzny, powyżej inny mężczyzna, dźwigający coś na kształt wyrwanej skądś belki. Mural na jednej ze ścian BWA zdaje się nawiązywać do feralnej nocy po zdobyciu przez drużynę Falubazu mistrzowskiego medalu. Twórcą malowidła jest Sławek Czajkowski.

Zbiok czyli Sławek Czajkowski urodził się w 1982r. w Zielonej Górze. Jest absolwentem Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom z malarstwa obronił w 2006r. w pracowni Ryszarda Woźniaka. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Czajkowski to artysta z całym zastępem komicznych wyobrażeń. Ze swoim naiwnym entuzjazmem szkolnego graffiti, jego praca przywodzi na myśl współczesnego Fernanda Legera, z domieszką języka sztuki komicznej i graficznej z odrobiną konstruktywistycznego surrealizmu. Dzięki nachodzącym na siebie powłokom kolorowych kształtów, figur i graficznych symboli współczesnego życia, jego prace są pełne energii, humoru a także lekceważenia. Szkice Zbioka zaczynają się wyrazistymi, czarnymi zarysami, a z czasem przemalowane stają się pracami pełnymi kolorów. Ostateczne realizacje na płótnach i ścianach nie stanowią kontynuacji pierwotnych rysunków, a raczej odwołują się do nich.
Koleina Magdalena