RPG Day

Już 26 stycznia kolejna edycja Zielonogórskiego Dnia gier Fabularnych czyli "RPG Day"!

Czym są gry RPG ? Na pewno nie jeden z was słyszał o komputerowych grach RPG – Wiedźmin, Gothic, Dragon’s Age czy Mass Effect. A czy słyszeliście o grach od których się wywodzą? Do zagrania w które nie potrzebujesz komputera i myszki czy pada, a jedynie parę kartek papieru i ołówki lub długopisy?

Gry RPG w które będziemy grać - na dwunastej już edycji naszego eventu - to w skrócie improwizacja poprzez odgrywanie roli w stworzonym wcześniej świecie. Nie, nie przebierasz się w żaden kostium. Po prostu razem ze znajomymi siadacie przy stole, powiedzmy we czwórkę, troję z was wciela się w postacie których poczynaniami kierujecie, a jeden z was przyjmuje rolę Mistrza Gry - który opisuję świat w którym egzystują postacie graczy oraz stawia przed nimi wyzwania i przedstawia konsekwencję ich działań. Nie potrzeba żadnej planszy, kart, pionków. Wystarczy wyobraźnia i grupa osób.

Oprócz samych sesji RPG (w światach Wiedźmina, Warhammera czy Gry o Tron) na RPG Dayu będziesz mógł również wziąć udział w dwóch konkursach - wiedzy o grach fabularnych oraz na najlepszą postać stworzoną przez uczestników, a więc i Ciebie! Na zwycięzców jak zwykle czekają atrakcyjne nagrody!

Zapamiętaj datę i miejsce: 26 stycznia (sobota), Krzywy Komin ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra.
Start imprezy: 11:00. WSTĘP BEZPŁATNY.
Przyjdź, a nie pożałujesz!

Fanpage’a imprezy: LINK
Fanpage’a wydarzenia: LINK