Winobraniowe Spotkania Teatralne 2016 - bilety już w sprzedaży!

Od 21 czerwca 2016 r. do 24 czerwca 2016 r. trwać będzie przedsprzedaż biletów na tegoroczne winobraniowe spektakle w Teatrze Lubuskim. Uwaga! Możliwa będzie wyłącznie sprzedaz bezpośrednia bez możliwości rezerwacji. Kasa biletowa będzie czynna w godzinach 8:00-12:00 i 15:00-19:00. Możliwe będzie także zakupienie biletu przez Internet.

Rezerwacje biletów ruszą dopiero od 1 sierpnia 2016 r.


Repertuar Winobraniowych Spotkań Teatralnych:

4.09.2016 r., godz. 17:00 i 20:00
Teatr MY – Berg & Marcinkowski
Single i remiksy
Autor: Marcin Szczygielski
Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Obsada: Anna Mucha, Katarzyna Maciąg, Wojciech Medyński, Lesław Żurek

Sztuka „Single i remiksy” Marcina Szczygielskiego to komedia demaskująca mechanizmy korporacyjnych stosunków i obnażająca rzeczywisty charakter życia wielkomiejskich singli, pozornie gloryfikujących swoją niezależność i swobodę, a tak naprawdę stających się niewolnikami wychwalanej przez siebie wolności i kariery. Magda, kobieta sukcesu, prezes wielkiej korporacji wydawniczej, stawia na singli, bo przecież – jak mówi – singiel to najlepszy utwór na płycie. W firmie, którą dowodzi, szansę na karierę mają tylko single, więc wszyscy, którzy singlami nie są, wolą ukrywać swoje związki i małżeństwa. Gdy korporacja zostaje wchłonięta przez inną, większą, nowe szefostwo postanawia zmienić charakter firmy na prorodzinny. Magda wpada w panikę, tym większą, że do Polski wysłany zostaje nowy przełożony, którego zadaniem ma być zweryfikowanie przede wszystkim jej pracy. Magda natychmiast musi zdobyć partnera! Jak jednak ma to zrobić, gdy przez całe swoje dotychczasowe życie unikała związków jak ognia i po prostu nie potrafi zbudować miłosnej relacji? Dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zatem… wydanie służbowego polecania. Pech w tym, że wysłany z centrali weryfikator ma zjawić się w firmie lada chwila…

5.09.2016 r., godz. 19:00
BODO – musical
PRODUCENCI:
DOM KULTURY W RAWICZU/FUNDACJA SKENE PRO ARTE
Partnerem przedstawienia jest Egurola Dance Studio.
Danuta i Lech Kujawiński, Dariusz Taraszkiewicz
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Obsada:
Dariusz Kordek – Eugeniusz BODO
Agnieszka Darkowska/ Natasza Leśniak – Reri
Małgorzata Kampa/ Klaudia Bryzek – Jadwiga Smosarska
Kamil Kuroczko/ Mirosław Woźniak – Witold Roland
Dariusz Taraszkiewicz – dziennikarz, żebrak
Piotr Gąsowski – gościnnie, głos konferansjera

Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełnej piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Do tego swoistego uroku dodają projekcje stylizowane na nieme kino, czy archiwalne nagrania scen z życia Eugeniusza Bodo. Jego życiorys to kalejdoskop spektakularnych sukcesów pomieszanych z dojmującymi niepowodzeniami, zwłaszcza na gruncie życia prywatnego. Kim był Eugeniusz Bodo? Dzisiaj, zapewne nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie. Mamy nadzieję, że w musicalu zwyciężą jego nieśmiertelne przeboje.
Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana. Piosenki zaśpiewane przez jednego z najlepszych polskich aktorów musicalowych Dariusza Kordka. Choreografia ułożona przez Agnieszkę Brańską artystkę na stałe współpracująca z Teatrem Roma i będącą głównym choreografem serialu „Bodo”. Na scenie tancerze (trzech lub sześciu), wśród których zobaczyć można Kamila Kuroczkę, tancerza programu Taniec z gwiazdami.

6.09.2016 r. godz. 19:00
Teatr Dramatyczny im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
Paryż i Ty
reżyseria: Jan Tomaszewicz
obsada: Beata Chorążykiewicz, Anna Łaniewska, Karolina Miłkowska-Prorok, Joanna Rossa, Michał Anioł, Bartosz Bandura, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Kamil Mróz /gościnnie/
zespół muzyczny : Marek Zalewski /fortepian/, Paweł Czyrka /gitara basowa/, Daniel Maternik /gitara/, Kacper Trębacz /akordeon/, Mariusz Lipiński /perkusja/
tancerki: Agata Budna, Karolina Romanowicz, Natalia Słowińska, Marta Ślusarczyk, Zuzanna Wypasek

Spektakl muzyczny, zbudowany na bazie najpopularniejszych szlagierów francuskich, jest wspomnieniem miłości przeżytej w Paryżu i napotkanych tam kobietach. Niezwykłe wykonanie i zaskakujące interpretacje nawiązują do klimatu paryskich kabaretów ubiegłego wieku. To spektakl nie tylko o miłości, tęsknocie, rozczarowaniu i nostalgii, ale także o przyjaźni, radości, nadziejach i marzeniach. W przedstawieniu usłyszymy m.in. piosenki: „Isabelle”, „Nathalie”, „Emmanuelle ”, „La Boheme”, „Nie opuszczaj mnie”, „Jeśli nie istniałabyś”, „Flirt”, „Kobieta i mężczyzna”, a wszystko to dopełnione muzyką na żywo.

7.09.2016 r. godz. 17:00 i 20:00
HAWAJE, czyli przygody siostry Jane
Teatr Capitol
Allan Stratton
Reżyseria Marcin Sławiński
Przekład Hanna Szczerkowska
Obsada: Daria Widawska, Dominika Ostałowska, Agnieszka Warchulska, Przemysław Sadowski, Piotr Nowak, Bartosz Żukowski, Aleksandra Popławska, Barbara Kurzaj, Marta Manowska, Izabela Zwierzyńska, Alan Andersz, Wojciech Rotowski

Najlepsza historia miłosna może mieć początek w bardzo nieoczekiwanych okolicznościach, a Hawaje to miejsce, gdzie wszystko może się zdarzyć! Szalona autorka harlequinów Vivien, desperacko pragnie przeżyć swój pierwszy raz… Weekend z niedawno poznanym Edgarem zapowiada się obiecująco, gdyby nie… Doris – żona niedoszłego kochanka! Nieudane plany romansowe to jednak nie jedyny problem Vivien. Pisarka bowiem musi napisać nową książkę, wydawnictwo coraz bardziej się niecierpliwi, czas ucieka, a natchnienia brak. W jej głowie powstaje iście szatański plan – nadciągająca awantura „małżeńska” może stać się inspiracją do jej nowej powieści!
Wydarzenia nabierają tempa i sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy do domu Edgara i Doris zaczyna przybywać coraz więcej nieproszonych gości, którzy – jak się później okaże – nie do końca są przypadkowi!
„Hawaje, czyli przygody siostry Jane” to farsa pełna zaskakujących sytuacji, pomyłek, trzaskających drzwi i historii z przeszłości tworzących nieprawdopodobny chaos. Dzięki głównej bohaterce uzbrojonej w dyktafon wszyscy zostają bohaterami gorącego romansu w pięknej scenerii Hawajów.

8.09.2016 r., godz. 18:00 i 20:00 
Scena Kameralna
TEATR SCENA POCZEKALNIA
Listy do Michaliny
Tekst, reżyseria i wizualizacje: Paweł Kamza
Obsada: Izabela Noszczyk

Ciepła i wzruszająca, acz niepozbawiona elementów komizmu, opowieść o dojrzałej kobiecie, która wierząc w swój temperament, pewność siebie i umiejętność docierania do serc i umysłów innych ludzi, postanawia pomagać im w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych, mianowicie prowadząc tzw. „coaching rozwodowy”. Jednak czy potrafimy kierować cudzym życiem, dopóki sami nie rozwiążemy zagadek z własnej przeszłości? Co dręczy Zuzannę? Jaką skrywa bolesną tajemnicę? Czy potrafi pomóc sama sobie?

9.09.2016 r., godz. 17:00 i 20:00
Teatr OTWARTY
SZCZAW
Zoltan Egeressy
Adaptacja i reżyseria: Radosław Dunaszewski
Scenografia i tłumaczenie: Aniko Kiss
Występują: Łukasz Konopka, Waldemar Błaszczyk, Waldemar Obłoza

"Szczaw" to kameralna komedia węgierskiego dramaturga, Zoltana Egeressy. Akcja rozgrywa się w środowisku sędziów piłkarskich. Bohaterami opowieści jest trzech arbitrów: jeden główny i dwóch liniowych. Panowie mają poprowadzić ważny ligowy mecz, który będzie oceniany przez obserwatora z FIFA. To od niego zależy przyszłość i kariera głównego arbitra. Jeśli będzie dobrze sędziował, czeka go międzynarodowa kariera, może nawet sędziowanie na mistrzostwach świata. Główny arbiter potrzebuje do tego tylko dobrej współpracy z dwoma sędziami liniowymi… i tu jest problem! Obydwaj liniowi mają z nim „na pieńku” i postanawiają się zemścić. Ale w tej sztuce nic nie jest proste ani oczywiste…

10. 09.2016 r., godz. 19.00
Gdyby Brel był kobietą

Koncert IRIS MUNOS

W 2016 roku Iris Munos, francuska aktorka i piosenkarka postanowiła przygotować nowy materiał oparty na życiu i karierze największego belgijskiego barda Jacquesa Brela. Koncert pod tytułem „Gdyby Brel był kobietą” zawiera największe przeboje artysty w nowych odsłonach i z nowym, niecodziennym, kobiecym głosem. Artystce na pianinie towarzyszy poznańska kompozytorka i piosenkarka Marta Torebko.

11.09.2016r.
Lubuski Teatr w Zielonej Górze – Scena Kameralna
Tennessee Williams
SZKLANA MENAŻERIA
Premiera!
tłumaczenie. adaptacja i reżyseria: Lech Mackiewicz
obsada:
Tom – Ernest Nita
Amanda – Elżbieta Donimirska
Laura – Alicja Stasiewicz
Jim – Aleksander Stasiewicz
Dramat autorstwa Tennessee Williamsa wystawiony na Broadwayu w 1945 roku. Opowiada o rodzinie, w której u boku samotnej matki i brata żyje Laura, dziewczyna, której trudno odnaleźć się w realnym społeczeństwie, jej tragicznie utraconych marzeniach i rozpadzie rodziny. Przez fabułę przewija się tytułowa kolekcja szklanych figurek dziewczyny. Wiele z wątków dramatu zawiera odniesienia do biografii Williamsa.
Dramat ten został uznany przez amerykańskich krytyków za najlepszą sztukę sezonu, w którym odbyła się jego premiera. Uchodzi za jedno z najbardziej znanych dzieł autora. Wystawiany był wielokrotnie na deskach teatrów, w tym również polskich. Doczekał się również wielu ekranizacji, m.in. w 1950, 1973, 1977 i 1987 roku.


Źródło: teatr.zgora.pl