XIII Konkurs Win Domowych już w niedzielę!

Winobranie już powoli się kończy. Przed nami ostatni winobraniowy weekend, a wraz z nim ostatnie koncerty, imprezy, wystawy i wycieczki do winnic.

Na zakończenie Dni Zielonej Góry czekają jednak z pewnością ci, którzy zamiast raczyć się winem z lubuskich winnic, samodzielnie tworzą ten trunek według własnej receptury. Specjalnie z myślą o winiarzach-amatorach organizowany jest już trzynasty Konkurs Win Domowych. Tym razem odbędzie się on w niedzielę, 13 września  w Palmiarni w godzinach 10.00-15.00. Konkurs organizowany jest przed Urząd Miasta Zielona Góra do spółki z Fundacją na rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”.

W konkursie mogą wziąć udział winiarze-amatorzy z całego kraju, nie tylko z województwa lubuskiego, którzy odpowiednio opisaną butelkę wina o pojemności 0,75 litra dostarczą osobiście 13.09 w godzinach 10.00-11.00 lub prześlą do 7 września do biura Palmiarni.

Każdy może zgłosić maksymalnie 3 wina w jednej kategorii.

Wina oceniane będą ciemno w 100-punktowej skali, w kategoriach wina gronowe (czerwone i białe) oraz owocowe przez 3-osobową komisję.

Wyniki ogłoszone zostaną w dniu konkursu, opublikowane w sieci oraz rozesłane do prasy regionalnej i branżowej.  Na zwycięzców czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które ufundowały Urząd Miasta Zielona Góra, Fundacja „Gloria Monte Verde” oraz sklep Winiarz.pl.