Konkursy win na finał Winobrania 2014

W ostatnim dniu Winobrania, 14 września 2014 r., w niedzielę, odbędą się: XII Konkurs Win Domowych oraz V Ogólnopolski Konkurs Win. Obie imprezy mają charakter otwarty i rozpoczną się o godzinie 10:00 w zielonogórskiej Palmiarni. Do godziny 15:00 spośród zgłoszonych trunków wyłonione zostaną te najlepsze! Organizatorem konkurów są: Urząd Miasta Zielona Góra oraz Fundacja na rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”.

W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec regionu, który samodzielnie produkuje wina i chciałby, aby jego trunek stanął do rywalizacji o tytuł najlepszego oraz twórcy wyrobów winiarskich z całego kraju. Wino należy dostarczyć w butelce o pojemności 0,75 litra wraz z informacją zawierającą dane osobowe zgłaszającego, kategorię, rodzaj wina, nazwę odmiany lub owocu, z którego powstało oraz rocznik.

Na konkursowe wina organizatorzy czekać będą w dniu imprezy, w godzinach 10:00-11:00. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy wina w danej kategorii. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Komisja sędziowska składać się będzie z minimum 3 osób. Będzie ona degustowała wina „w ciemno” i oceniała w skali 100-punktowej wina startujące w trzech kategoriach: gronowe - białe i czerwone oraz owocowe.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w tym samym dniu w Palmiarni. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Zielona Góra, Fundację „Gloria Monte Verde” oraz Sklep Winiarz.pl.