Zombie znowu przejdą przez Zieloną Górę!

Podczas Winobrania zielonogórskim deptakiem ponownie przejdą przerażające postacie prosto z horroru, czyhające na życie niewinnych świętujących. Organizowany przez ZKF Ad Astra Zombie Walk odbędzie się już po raz piąty i dzięki rosnącemu zainteresowaniu będzie jeszcze bardziej widowiskowy, niż w latach poprzednich.

Marsz makabrycznych zombie odbędzie się tradycyjnie w drugą sobotę winobrania, 13 września 2014 r. Korowód wyruszy o godzinie 18:30 spod rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9. Po przejściu przez deptak, rozpocznie się walka mieszkańców z krwiożerczymi stworami. Osoby, które chciałyby wcielić się w rolę nieumarłego, proszeni są o dobór odpowiedniego stroju oraz zgłaszanie się od godziny 15:00 do punktu charakteryzacji, który prowadzić będą profesjonalne makijażystki.

Zombie Walk, pomimo swojej niecodziennej oprawy, organizowany jest, aby zwrócić uwagę na problem brakującej krwi w szpitalach. Dlatego od godziny 11:00 trwać będzie zbiórka krwi oraz wydarzenia promujące zdrowy tryb życia. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy oraz w licznych zabawach i konkursach z nagrodami.

Wszystkie wydarzenia związane z imprezą odbywać się będą na parkingu przy Rektoracie UZ.

Jeśli potrzebujecie inspiracji, poniżej przedstawiamy cztery naszym zdaniem najbardziej udane charakteryzacje z roku 2013.

A jeśli chcecie zobaczyć, jak to wyglądało rok temu, zajrzyjcie do naszej galerii Zombie Walking 2013.