Dzieci piszą listy i zmieniają świat!

Gmina Zielona Góra wystartowała w II edycji Listów dla Ziemi 2014 – największej akcji ekologicznych w kraju, organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Tegoroczny temat to „Palenie śmieci i niska emisja”. W swoich listach dzieci z zielonogórskich szkół i przedszkoli będą namawiać dorosłych do działań proekologicznych.

Pisanie Listów dla Ziemi odbędzie się w kwietniu, a przez całą edycję odbędzie się wiele happeningów, wystaw i innych wydarzeń, związanych z akcją. Listy, napisane na papierze ekologicznym, najmłodsi zabiorą do domów, gdzie przeczytają je dorosłym i wspólnie zastanowią, jakie działania ekologiczne mogą zastosować w swoim domu oraz w okolicy. Jednocześnie trwać będzie konkurs na najpiękniejszy List dla Ziemi.

Poprzednia edycja zatytułowana „Recykling i gospodarka odpadami” odniosła ogromny sukces. Zgłosiło się do niej ponad 4 tys. placówek z ponad 350 gmin z całej Polski. Do akcji włączyli się także znani aktorzy i muzycy: Krzysztof Skiba, Biały, Olgierd Łukasiewicz, Marcin Wyrostek czy Carrantuohill. W finale autorzy 10 listów o największej liczbie głosów otrzymały nagrody rzeczowe w postaci tabletów i aparatów fotograficznych, ufundowanych przez Lasy Państwowe.

Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie listydlaziemi.pl oraz na www.facebook.com/listydlaziemi.