Nagrody kulturalne Prezydenta Miasta rozdane!

Dzisiaj w Ratuszu odbyło się wręczenie nagród kulturalnych Miasta Zielona Góra. Podczas uroczystości obecny był prezydent miasta Janusz Kubicki oraz zastępca prezydenta Wioleta Haręźlak, którzy składali dyplomy na ręce osób najbardziej zasłużonych dla zielonogórskiej kultury.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:


  • Biuro Wystaw Artystycznych Zielona Góra

Nagrodę odebrał obecny dyrektor galerii, Wojciech Kozłowski. BWA, organizator najważniejszej imprezy plastycznej miasta „Złote Grono” zasłużyło na nagrodę za rozwój zielonogórskiej kultury i promowanie lokalną sztukę i artystów. Galeria działa już od 1965 roku z inicjatywy artystów Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Do dziś jest centrum miejskiej sztuki współczesnej.


  • Igor Myszkiewicz

Artysta, plastyk, znany w Zielonej Górze szczególnie za swoje komiksy: „Zdeptak”, „Padlina”, „Graal”, „Grabarz”, „Sny zwierząt” i wiele innych. Doskonale oddaje klimat naszego miasta, tworząc związane z nim opowieści. Pracuje jako plastyk w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.


  • Radio Zachód

Nagrodę dla stacji Radio Zachód odebrał prezes jej zarządu – Dariusz Frejman. Radio zostało docenione za działania na rzecz promocji miasta, zaangażowanie społeczne, zmuszanie do refleksji oraz poruszanie ważnych problemów na co dzień w swoich audycjach.


  • Grażyna Walkowiak

Prowadząca audycję „W Twojej Sprawie” została nagrodzona za zaangażowanie w trudne i konfliktowe sprawy społeczne. Za reportaże, które ukazują bohaterów w ciężkiej sytuacji życiowej, demaskują bezprawie, korupcję i niesprawiedliwość. Za pomoc, jaką Grażyna Walkowiak niesie mieszkańcom miasta, wyciągając ich problemy na zewnątrz i poddając działaniu opinii publicznej.


  • Jacek „Katos” Katarzyński

Filmowiec Jacek Katarzyński został nagrodzony za działalność artystyczną, która aktywnie rozwija polskie kino niezależne. Jest on także współwydawcą artzinów „Dada Rzyje” i „God Is Black Yes She Is”, współzałożycielem rockowego kabaretu Rozkrock. Wydał arkusz poetycki „Ja”, książkę „Koszmary drwią z nas” oraz wspólny tom „Wiersze” z Zigim Stardustem i Ulą Rano.


  • Lubuski Zespół Pieśni i Tańca

Obchodzący w tym roku 60. rocznicę istnienia, Lubuski Zespół Pieśni i Tańca nieprzerwanie angażuje się w działania, mające na celu promocję lubuskiego folkloru. Bierze aktywny udział w Dniach Zielonej Góry, przybliżając mieszkańcom miasta oraz turystom kulturę folklorystyczną regionu.


Zdjęcia z uroczystości znajdziecie w naszej GALERII.