Zombie zaatakują ponownie!

W sobotę 14 września w Zielonej Górze odbędzie się mała apokalipsa. Deptak już po raz czwarty zaatakują wygłodniałe zombie, siejąc panikę wśród świętujących miłośników wina. Zdradzamy, jak się odpowiednio przygotować i o czym pamiętać podczas spotkania z zombie...

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra, w trosce o mieszkańców Zielonej Góry i turystów, napływających do miasta na Winobranie, podczas dzisiejszej konferencji dokładnie omówił prawidłowe sposoby zachowań w kontakcie z nie-umarłymi. Przede wszystkim pamiętać należy, że zombie poruszają się bardzo powoli i ociężale. Dlatego, kiedy tylko znajdą się w zasięgu naszego wzroku, pierwszym odruchem powinna być ucieczka w przeciwnym kierunku. A po czym poznać, że mamy do czynienia z zombie? Wskazówką są na pewno rany po ukąszeniu, blada, wręcz ziemista cera, zaschnięta krew na ciele i wspomniane już, powolne ruchy ciała. W kontakcie z zombie najważniejsze jest unikanie ukąszeń za wszelką cenę. Jeżeli bowiem padniemy ofiarą ugryzienia nie-umarłego, niewątpliwie staniemy się jednym z nich. Należy jednak pamiętać, że skaleczony zombie nie umiera. Aby całkowicie go unieszkodliwić, trzeba... obciąć mu głowę. Ewentualnie celować w nią z broni palnej.

Być może są wśród Was osoby, które nie boją się zombie i na czas Zombiewalk same chciałyby wystąpić w roli nie-umarłego. Zarażanie specjalnym, tajnym wirusem rozpocznie się o godzinie 15:00. Kilkanaście minut po zarażeniu każdy, kto będzie miał kontakt z wirusem, zmieni swój wygląd na taki, jaki opisaliśmy powyżej i będzie mógł przyłączyć się do pochodu, szerząc strach i panikę.

A udział w Zombiewalk wziąć warto, chociażby ze względu na możliwość niesienia pomocy osobom, które potrzebują transfuzji krwi. Po raz trzeci w akcji weźmie udział Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które w specjalnym laboratorium przyjmować będzie wszystkich chętnych do oddania swojej krwi. W punkcie poboru będzie również obecny lekarz na wypadek, gdyby kandydat na krwiodawcę miał jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu swojego zdrowia. Przypominamy, że w przeddzień oddania krwi należy pić dużo płynów, a rano zjeść lekkie, beztłuszczowe śniadanie.

Po raz pierwszy do akcji Zombiewalk przyłączy się Stowarzyszenie Życie Po Przeszczepie, które będzie namawiać do oddania nerki lub innego, równie smakowitego organu. Stowarzyszenie tworzą osoby po przeszczepach różnych narządów. Przy jego stoisku będzie można zdobyć wiedzę na temat dawstwa organów i transplantacji. Będzie można także dowiedzieć się, w jaki sposób zarejestrować się na liście dawców.

Całą akcję ochraniać będzie prawdziwe wojsko. Będzie ono chronić mieszkańców miasta za wszelką cenę. Pokaże również wszystkim zgromadzonym, w jaki sposób udzielać pomocy rannym i jak ratować ludzkie życie. Weźmie także udział w pokazach działań taktycznych, ale szczegóły na ten temat owiane są tajemnicą do godziny zero.

Oprócz tych atrakcji, wszystkich uczestników czekają również stałe elementy wydarzenia. W tym roku w programie znajdą się zatem:

  • wielki przemarsz zombie przez winobraniowy deptak,

  • bitwa o ostatni przyczółek ludzkiej cywilizacji,

  • gry i konkursy, w tym konkurs na najlepsze przebranie,

  • szkoła przetrwania,

  • pokazy ratownictwa,

  • zbiórka krwi prowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Start w sobotę, 14 września o godzinie 11:000 przy Dużej Scenie Winobraniowej przy ul. Kasprowicza.

Jeśli szukacie inspiracji, zapraszamy do naszej Galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia z zeszłorocznego pochodu zombiaków!