Winobraniowa alternatywa w Strefie Kultury

Dla miłośników alternatywnego brzmienia oraz dla osób, poszukujących imprez nieco innego formatu niż te tradycyjnie winobraniowe, na czas Dni Zielonej Góry powstanie Strefa Kultury. Znajdziecie ją na dziedzińcu Centrum Biznesu, a my już dzisiaj prezentujemy, czego możecie się w niej spodziewać:


8 września, godz. 20:00

Koncert „Pewne Podniety Akustyczne”

To formacja, eksperymentująca z muzyką już kilka lat. Ich twórczość cechuje różnorodność gatunków i stylów, bogactwo dźwięków i energia. Swoją muzykę artyści klasyfikują jako Punk-Jazz.


8 września, godz. 20:00

Koncert „Shisha Band”

Nazwę grupa zawdzięcza jednemu z zielonogórskich pubów. To właśnie tam 5 lat temu rozpoczęła swoją improwizacyjną działalność. Zespół nie prowadzi prób, nie gra w jednej, określonej konwencji. Każdy ich koncert jest niepowtarzalny.


12 września, godz. 20:00

Koncert DiGital Collective & Z.G.A.S.

To grupa złożona z DJ-ów: On Ex, Marr, Riffz, Autism_Child, ZAP aka LookYMonsta, VJ KissLcky i dwukrotnego mistrza beatboxu Z.G.A.S.


13 września, godz. 20:00

Koncert Diabelsky & Woyas

To jazzowa grupa, która zaprezentuje program „Tribute To Miles & Hendrix” we własnej, dosyć dowolnej interpretacji. Zespół wystąpił już podczas otwarcia X Róże Jazz Festiwal i został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność.


14 września, godz. 20:00

Koncert „Orkiestra Bębniarska 7 Minut Przerwy”

Zespół zapewni uczestnikom kontakt z muzyką afrykańską. Swoją pierwszą płytę wydali krótko po koncercie w Piekarni Cichej Kobiety.


13-15 września

Gigantyczne scrabble grupy artystycznej z Częstochowy FRiKO i Winobraniowa Czytelnia Książki Zaangażowanej

Scrabble osiągną rozmiary 4 x 4 metrów i zostaną rozstawione na dziedzińcu Centrum Biznesu. Każdy będzie mógł włączyć się do gry i ułożyć własne słowo.

Zwolennicy ambitnej lektury będą natomiast mogli rozsiąść się w fotelach i poczytać książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej.