Organizacja ruchu drogowego podczas Winobrania

Od 8 września wraz z przejęciem przez Bachusa kluczy do bram miasta, będzie ono wyglądało nieco inaczej niż na co dzień. Poniżej kilka informacji na temat reorganizacji ruchu drogowego.

W dniach 5- 17 września ulice: Sary Rynek, Pod Filarami, Jana Sobieskiego (od. ul. Stary Rynek do Lisowskiego), Kasprowicza oraz Plac Powstańców Wielkopolskich- w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprez na Scenie Winobraniowej, scenie Miasteczka Winiarskiego i w Miasteczku Winiarskim.

W dniach 5- 19 września Plac Bohaterów i plac pod Centrum Biznesu oraz ulice Plac Bohaterów, Kazimierza Wielkiego (od Galerii Grafitt do ul. Plac Bohaterów) a Al. Niepodległości (od ul. Plac Bohaterów do ul. Bankowej)- w związku z działaniami parku rozrywki.

W dniach 7- 16 września Plac Bohaterów, Aleja Niepodległości (od ul. Kupieckiej do Bankowej), dr Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do Al. Niepodległości), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Lisowskiego), Stary Rynek, Pod Filarami i Mariackiej- w związku z organizacją i przeprowadzeniem Jarmarku Winobraniowego.

W dniach 7- 16 września ul. Kasprowicza (na odcinku od ul. Jedności do Al. Wojska Polskiego) w związku z organizacją imprez masowych na Scenie Winobraniowej na Placu Powstańców Wielkopolskich.

W dniu 15 września (od 8.00. do 18.00.)- ulice Boh. Wetsreplatte (od Ronda Kaziowa do ul. Kupieckiej) i dalej Al. Wojska Polskiego (od ul. Kupieckiej do Wandy)- w związku z formowaniem i przemarszem Korowodu Winobraniowego.

W dniu 8 września (od 16.30. do 21.30.) ulice: Boh. Westerplatte (od ul. Ułańskiej do Kupieckiej), Al. Wojska Polskiego (od Kupieckiej do Reja), Reja, Jedności, Plac Pocztowy, Drzewna, Kupiecka (od ul. Podgórnej do ul. Ciesielskiej), Plac Matejki, Chrobrego, Bankowa, Al. Niepodległości, Ułańska, Boh. Westerplatte- w związku z organizacją XXVII Nocnego Biegu Bachusa oraz III Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar Lotto.

W dniach 8- 9 września oraz 14- 16 września parking zlokalizowany pomiędzy ulicami Piaskową i Zarugiewicza (pod Palmiarnią) w związku z przygotowaniem i realizacją imprezy „Winobraniowy Park Samochodów Rajdowych FX 2012”, pokaz winobraniowy „Freestyle Motocross”, loty na uwięzi statkiem powietrznym z logo Przewozów Regionalnych.

W dniach 8- 16 września do 12.00. parking zlokalizowany pomiędzy ulicami Drzewną i Sowińskiego w związku z organizacją imprez na Scenie Alternatywnej.

W bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą funkcjonowały parkingi samochodowe na placach przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ul. Ciesielskiej oraz Chopina.

Autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu przy Palmiarni (w dniach 10- 13 września) oraz parkingu przy CRS przy ul. Sulechowskiej (przez cały okres Winobrania).

Postój Taxi z Placu Powstańców Wielkopolskich w dniach 5- 17 września zostaje przeniesiony na parking przy gazowni.

Komunikacja miejska

8 września od 16.30. do 21.30.
zamknięta będzie ul. Bohaterów Westerplatte i al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Ułańskiej do ul. Reja. Autobusy MZK, których trasy przebiegają przez w/w odcinek będą miały następujące objazdy:

AUTOBUSY JADĄCE W KIERUNKU DWORCA PKP OD:
 • RONDA PCK: dla linii nr 0,8,11,17,20,27,30,32,37,44,77 i 80 trasa objazdu wygląda następująco: Wandy- Zamkowa- Batorego- Dworcową do Ronda Maćkowiaka (przy ul. Bema)- dalej po swoich stałych trasach

AUTOBUSY JADĄCE W KIERUNKU RONDA PCK:
 • DWORCA PKP: dla linii nr 0,8,11,17,20,27,30,37,44,77 i 80 trasa objazdu jest następująca: Ułańska- Dworcowa- Batorego- Zamkowa- Wandy do al. Wojska Polskiego- dalej po stałych trasach.

AUTOBUSY JADĄCE W KIERUNKU UL. BATOREGO OD:
 • DWORCA PKP: dla linii nr 4,6,19,23 i 55 trasa objazdu jest następująca: Ułańska- Dworcowa- Batorego (autobus linii nr 6 skręca w Dąbrowskiego)- pozostałe autobusy ul. Batorego w kierunku skrzyżowania z ul. Energetyków.

AUTOBUSY JADĄCE W KIERUNKU DWORCA PKP OD:
 • UL. BATOREGO: dla linii nr 4,6,19,23 i 55 trasa objazdu jest następująca: Batorego- Dworcowa do Ronda Maćkowiaka (przy ul. Bema) i dalej po swoich stałych trasach.

Na czas objazdu z obsługi komunikacyjnej zostają wyłączone następujące przystanki:
 • ul. Bohaterów Westerplatte przystanek nr 174
 • ul. Bohaterów Westerplatte przy ul. Pieniężnego przystanek nr 192
 • ul. Batorego „Urząd Kontroli Skarbowej” dla linii : 4,19,20,23i 55 nr przystanku 122
 • ul. Batorego przy ul. Dworcowej dla linii: 4,19,20,23 nr przystanku 440
 • ul. Kupiecka ZUS nr przystanku 121
 • al. Wojska Polskiego „Elżbietanki” nr przystanku 175
 • al. Wojska Polskiego przy ul. Reja nr przystanku 191

Na czas objazdu wprowadza się dodatkowe przystanki autobusowe przy:
 • ul. Dworcowej (przy wjeździe na rondo przy ul. Batorego),
 • ul. Dworcowej (po zjeździe z ronda przy ul. Batorego),
 • al. Wojska Polskiego (w zatoce PKS-u przed skrzyżowaniem z ul. Wandy),
 • al. Wojska Polskiego (w zatoce PKS-u za skrzyżowaniem z ul. Wandy)